Skocz do zawartości
krzycho007

Nieskuteczne zabezpieczenia samochodów przed kradzieżą

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agak

michu_82 napisał:Stosowanie blokad skrzyni biegów w autach jest nieopłacalne, bo mając do dyspozycji kombinerki i klucz 13 można takim autem odjechać. Wodziki do biegów sa przecie pod maska na widoku. Co innego, gdy skrzynia schowana jest pod pojazdem...

A powiedzcie jak jest ze skrzynią : tip-tronic (pół-automat), bo domyślam się , że opis kierowany do skrzyni manualnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele zalezy czy silnik jest wzdluznie czy poprzecznie - w b3/b4 bym nawet sie nie bawił w blokade lewarka zmiany biegow - 13, 30s i biegi wolne, wprawny człowiek wrzuci sobie np. 2 czy 3 i odjedzie bez problemu...

nie wiem jak w młodszych paskach, jesli w B5/B6 mechanizm zmiany biegow jest zblizony choc minimalnie umiejscowieniem do tego w B2, to warto - bez polozenia sie pod autem zlodziej bez szans :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam ze szmatka na czyszczenie monitora.

 

 

A w temacie.

Nie ma idealnych zabezpieczen. Sa mniej lub bardziej upierdliwe.

AC i wlasne pstryczki moga opoznic sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz już w temacie bo chciałem tylko się zapytać co jak i gdzie.

 

a więc rok 1998 i passaciek B3 z 1992r(taki z wypasami) i pojechał sobie do rodziny do katowic. Auto zostało na noc pod blokiem. Rano wychodzi sobie szwagie po piwko po mała impreza była i co się okazuje - w pasku dzwi otwarte na oścież. Alarm rozbojony, jakieś kupne odcięcie czegoś tam rozbrojone a złodziej poległ na włąśnie na takim zabespieczeniu made by myself.

 

 

dodam że też mam takie coś. Może zrealizowane z troszkę większą myślą techniczną niż było to w autku sasiada ale działa tak samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tadzik

Złodziej nawet nie musi wchodzić do samochodu i rozbrajać jakieś zabezpieczenia - wystarczy że wciągnie autko na lawetę i do dziupli.:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złodziej nawet nie musi wchodzić do samochodu i rozbrajać jakieś zabezpieczenia - wystarczy że wciągnie autko na lawetę i do dziupli.:eek:

 

ale jak złodziej akurat zapomnie spakować lawety do kieszeni to takie drobne zabezpieczenie może na dup.. uratować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a blokada na kolo a'la od strazy miejskiej tzw but??

idac np na grzyby do lasu zostawiasz takei cos i po problemie(oczywiscie nie moze byc zapasu w aucie):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż może to i dobre ale jak gdzieś ktoś napisał wszystko zalezy od złodzieja. jakby miał troszkę więcej czasu to pewnie by i takie coś rozpracował. Wystarczy uciąć pedały.

 

ale jakby nie patrzeć to każde takie cudo to więcej czasu dla złodzieje nim odjedzie naszym autem, a najlepiej mieć ich tyle żeby w końcu dzię poddał.

 

 

 

Pozatym jakieś hmm... 6 lat temu probowali audi b4 podprowadzić moejmu wójkow i samochód uratowało tylko to że półroczne dziecko się obudziło i żona wstała żeby je uśpić i zauważyłą że auto jest juz wypchnięte z garażu.

 

Auto było otworzone, alarm rozbojony, kawałek blachy zdjęty z kierownicy, a stacyjka razgerzebana i ajkby nie patrzeć to zostały sekund do tego żeby auta sobie pojechało.

policja po śladach na śniegu stwierdziła że było 4 osoby z czego 2 stały sobie przy dżwiach od domu i pewnie czekały jakby ktos z domu wyskoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no to ostro... ojciec mial taka znaczy podobna duzo potezniejsza w pasacie b3 i w 96roku uratowala paska a teraz ja mam ją w swojim a ojciec kupil cos takiego jak ta na aukcji.

 

 

 

zobaczcie sami to jest zabespieczenie nie do ruszenia :P hehe

http://moto.allegro.pl/item295652376_imitacja_blokady_blokada_skrzyni_biegow_od_19_90.html

kto takie cos kupuje to ja nie wiem :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten solex... zamek ma żałosny. Bit krzyżakowy + dźwignia albo grzechotka i otwarcie trwa tyle samo co kluczykiem. Obcięcie pedałów to przesada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu ojcu też kilka lat temu chcieli dziubnąc paska b3 ale że była zima to wzioł sobie akumulator do ładowania. No i potem musiał wymienić zamek w drzwiach kierowcy i stacyjke bo rozgrzebane było w iment. HEHEHE ale się kolesie musieli zdziwić jak się okazało że nie ma prądu skąd wziąść!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysiek_krakow - też tak miałem ... rano schodzę a tu autko otwarte jedne drzwi, w środku stacyjka zerwana. Nerwy niepotrzebna kasa wydana... paranoja. I faktycznie dobrze, że akumulator się ładował... Ale ... no właśnie zawsze się znajdzie jakaś łajza co będzie amatorem cudzej własności.

:cenzura::krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamos12

Witam,

Chciałem tylko napisać, że blokady typu bolec do skrzyni biegów są nieskuteczne. Miałem kiedyś taką..Jak odebrałem AC to znalazł się samochód porzucony gdzieś w polach, a blokada była pęknięta w połowie...? podobno są zamrażane jakimś specyfikiem, a następnie po uderzeniu ładnie pękają.. nie polecam.. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasada jest jedna, jezeli zlodziej nie uruchomi auta w ciagu 15 minut ... to odchodzi.

 

czyli takie zabezpieczenie trzeba miec ktore dla osoby, ktora nawet je zna zajmie jej wiecej jak 15 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zasada jest jedna, jezeli zlodziej nie uruchomi auta w ciagu 15 minut ... to odchodzi.

ja bym ten czas odzielił przez conajmniej 5 i więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj pokój tej blokadzie.... Zamek na wierzchu i jak ktoś pisał w kilkanaście sekund po blokadzie. Dyby na pedały to nei jest głupi pomysł ale ... wykonane z twardej stali i bardzo trudnym dostępem do zamka np. od strony podłogi, zeby lamaka nie dało rady założyć. Ale to zwiazane jest z kolei z gimnastyką przy zakąłdaniu i zdejmowaniu...

Pedały są dość twarde wiec bez gumóweczki to złodziej musiałby być bardzo zdesperowany , żeby brać sie za takie działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwaznie przeczytalem calosc i krew mnie zalala. ludzie czemu w kolko piszecie to samo!! przez dwie strony udowadniacie, ze nie ma idealnych- w 100 procentach pewnych-zabezpieczen. kolega wyraznie napisal, aby pisac tylko o tym co sie nie sprawdzilo. tylko kilka postow bylo przydatnych ( np. ten o dzwieku uzbrajania alarmu, niby podstawowa rzecz a jednak o niej sie nie mysli)reszta to gadanie o niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregfr

a ja mam schowaną kostke do kompa i nie da sie podłączyć do immobilajzera już mnie touratowało mam jeszcze pare innych rozwiązań ale o tym sza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności