Skocz do zawartości
serwomechanizm

Fotoporada.Naprawa klamki wewnętrznej Passat B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

 

Dziś chcę przedstawić fotorelację z naprawy czy też jak kto woli z regeneracji klamki passata b4 (strona lewa,kierowca)

Jako iż klamka służyła już długi czas w aucie a zamiennik połamał się po 3 miesiącach,nadszedł czas na regenerację starej.

 

Więc tak,potrzebujemy :

 

Ja kupiłem pręt gwintowany M5 x 1000 mm (duży kawałek zostaje,przyda się do czegoś innego)

Nakrętki oraz podkładki,4 nakrętki i 4 podkładki

(koszt 2,44 zł)

Wiertarkę lub narzędzie wielofunkcyjne oraz wiertło.

Klej do zabezpieczenia śrub przed odkręcaniem.

(Miałem w domu)

Kawałek blaszki w której należy wywiercić dziury lub też kupić gotowca.

(gotowiec 1,79 zł)

Rozmiaru wiertła itd nie podaję ponieważ podałem wymiary pręta gwintowanego.

Wszystkie materiały zakupiłem w bricomarche.

 

1.Idziemy do auta,ściągamy zaślepkę pod którą jest śruba lusterka następnie odkręcamy 6 wkrętów 3 po lewej,3 po prawej.Odsłaniamy obudowę klamki i odkręcamy śrubę która ją trzyma.

Następne w kolejności to ,,cycek,, zamka plastikowy wykręcamy w lewo,ściągamy osłonę klamki (ostrożnie żeby nie połamać,tutaj mamy następne 2 śruby.Jedna z nich jest przykręcona

pod kontem najlepiej odkręcać z góry,druga jest obok klamki.Łapiemy od góry tapicerkę,delikatnie wsuwamy rękę i odpinamy kostkę sterowania lusterkami,po odpięciu odchylamy do siebie

i do góry,tapicerka jest nasza.Starą klamkę odchylamy i ściągamy linkę,drut sterujący zamkiem.Klamka i jej obudowa,mocowanie trzyma się na 4 zatrzaskach-wsuwkach,popychamy ją w stronę kierowcy i do siebie

(można użyć młotka gumowego i delikatnie puknąć),całość mamy na wierzchu.Później montujemy wszystko w odwrotnej kolejności,trzeba będzie trochę ponaginać plastiki i tu musimy uważać.

W razie jakby coś nie pasowało,należy dostosować wszystko do własnych potrzeb.Jak znajdę więcej czasu wyciągnę ją raz jeszcze,zeszlifuje papierem ściernym i wszystkie pomaluje pod kolor.

 

P_20160624_220419.jpg

P_20160624_220430.jpg

P_20160625_101746.jpg

P_20160625_101818.jpg

P_20160625_101922.jpg

P_20160625_102012.jpg

P_20160625_124955.jpg

P_20160625_125002.jpg

P_20160625_125036.jpg

P_20160625_130213.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności