Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzieki za pomoc. Wkurza mnie jak cos jest nie tak, gdyby nie geometria to bym tak jezdzil i o tym nie wiedział i sie nie przejmowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lepiej jest czasami nie wiedzieć:D wiem coś o tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

mam taki problem, opony zużywają się nieco bardziej na zewnątrz i zimówki są lekko poząbkowane (bardzo nieznacznie) więc chciałem ustawić zbieżność i sprawdzić geometrię. I tutaj mam problem, bo w książce serwisowej brak jest numerka PR od zastosowanego zawieszenia i teraz nie wiem czy zawieszenie jest standardowe czy podwyższone o 10 mm (w miejscu gdzie normalnie jest typ zawieszenia u mnie jest puste pole, chodzi o numerek 'Gxx'). Czy wszystkie 4motion w passacie B6 (2006 rok) wyjeżdżały na podwyższonym zawieszeniu czy nie? Problem w tym, iż standardowe zawieszenie i zawieszenie podwyższone o 10 mm mają różne ustawienia, a bez numerka PR nie mogę sprawdzić jak koła powinny być ustawione. Czy jak się ma 4motion to jest to jednoznaczne z "układ jezdny przystosowany do złych nawierzchni"??? W dodatku są 2 typy tego zawieszenie i każde ma inne kąty pochylenia i nie bardzo wiedzę możliwość ustalenie typu zawieszenia bez numerów PR. Kiedyś robiłem już geometrię w serwisie ale zapłaciłem ponad 1000 zł, tym razem chciałbym zrobić to taniej.

 

Czy ma ktoś jakiś katalog/rozpiskę wysokości zawieszenia w zależności od zainstalowanych sprężyn? U mnie są sprężyny oznaczone jako "L20" czyli: 3C0 411 105 AJ może kt0oś ma jakiś katalog w którym jest napisane czy to standardowe zawieszenie 383 mm czy podwyższone 393 mm, wszystkie inne opcje jakie występowały mogę odrzucić.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z punktem 2.1.a regulaminu forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

W moim passacie miałem kierownicę lekko przekrzywiona w lewo podczas jazdy na wprost, pojechałem do mechanika żeby sprawdził geometrie w 3D, sprawdził i powiedział że zbieżność jest ok. Wyłączył to całe urządzenie do sprawdzania geometrii i coś podkręcił tak jakby na drążkach, końcówkach drążków i kierownica jest prosto, tylko pytanie czy zbieżność została nienaruszona? Czy o jest tam jakieś inne "pokrętło" do ustawiania zbieżności a inne do tego żeby ta kierownica była prosto i zbieżność została nienaruszona? 

Proszę i szybka odpowiedz bo nie chce żeby mi opony scieło 

By marcin_pesel,

Temat łącze z istniejącym. Proszę nie robić bałaganu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcac wyprostowac kierownice musiał regulować drążkami. Inna sprawa, ze wczesniej faktycznie zbieżność mogla być dobrze ustawiona tylko kierownica niechlujnie zablokowana nie na środku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej zbieżności jest źle skoro po ustawieniu ta maszyna i wyłączeniu jej regulowal ten drążek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ma wprawe i dokladnie o tyle samo obrotow lewy drazek i prawy obrócił. Wtedy masz identyczna geometrie i skorygowana kierownice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On obrócił tylko jednym bo widziałem, kierownica była w lewo i w lewym kole podkręcił, no i teraz nie wiem co robić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj, jak zbieżność byla dobrze ustawiona i wyszlo to na maszynie, a potem wylaczyl maszyne i cos kręcił drążkami to na bank ja przestawił i jie wiadomo ile i jak. Obawiasz sie to jedz gdzies niech sprawdza to jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności