Skocz do zawartości
szylton

MirrorLink w B8 - użyteczny w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo rozumiem czemu ten link ma być odpowiedzią na mój post?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jopstons: Nie każdy jest audiofilem. Ba. Większość ludzi nie jest audiofilami, stąd też 320kbps im zupełnie wystarczy. Tak samo jak DynAudio. Stanowi to też odpowiedź na Twoje rozterki - większość ludzi używa Spotify, bo dla niech jakość dźwięku jest wystarczająca, a Spotify po prostu jest bardziej dostępny (jak np na amplitunerach, w smart tv) i repertuar Spotify jest jednak większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, bo tak naprawdę wrzuciłem sam temat Tidal-a, dodam 3 groszę ze swojej strony.

 

Mam wersje Comfortline, czyli standardowe audio.

 

Podoba mi się że można ustawiać ampli, co np. w takim Talismanie przy niby Bose nie jest to możliwe.

 

Natomiast, .... jak oceniam po dwóch tygodniach używania audio standardowe w B8.

 

Jest słabo, tzn. słucham sobie przez BT właśnie Tidala, dlaczego Tidal-a, ze względu na to że jedna sieć daje go za free, a że wcześniej korzystałem również z niego to nie ma szans na przesiadkę na Spotify.

 

Tidal odpowiada mi zarówno pod względem UI, jak i tego że w domu mam fajny sprzet do grania i Tidal w streamingu działa bez problemu, z fajna, bardzo fajna jakoscia.

 

Teraz wracajac do B8 audio, to czego mi brakuje to ze musze zmieniac wszystko z telefonu, nie z ekranu.... musze sobie to wczesniej ogarniac z telefonu, rozprasza podczas jazdy.

Jesli w AppleCar Spotify daje cos wiecej, to jest to fajne.

 

Co do samej jakosci audio, poniewaz nie jest super nie chce jeszcze dokladac slabej jakosci nagran jako zrodla.

 

Dlatego oprocz Tidala, mam w pendrive pare płyt we FLAC-u i kupilem sobie jakas płytkę CD do odsłuchu.

 

Teraz tak, na czym opieram moga opinie o standardowym audio:

 

- góra gra tragicznie, przy głośniejszym słuchaniu 'kuje'

 

Co jest natomiast dziwne, i w łatwy sposób można przetestować jakość audio.... to jestem w stanie w łatwy sposób odpalić basowy kawałek który spowoduje że ten system klęka, tzn. wszystko się odzywa w samochodzie i nie jestem w stanie skupic sie na muzyce jak wszystko trzeszczy.

 

Anyway, np. co fajnie gra:

CD - Miles Davis , daje radę

np. takie kawałki z szybkim basem dają radę: Music Matters 2.0 (Axwell Remix) Faithless, Giorgio by Moroder (Daft Punkt)

 

Na takich kawałkach przed zakupem auto testowałem, sprzet na wypozyczonym B8 Trendline, było ok na właśnie utworach z basem, ale takich szybszych, dynamiczniejszych.....

 

Teraz mam już swoj B8 i mega się zawiodłem apropo muzyki, tzn. nie zrozumcie mnie zle... poprostu po 2 dniach z wypozyczonym samochodem wydawalo mi sie ze jest ok (nie dudni), a tutaj potrafi zabic ten sprzet taki kawalek:

 

Coldplay - Magic -> ten bas dudni niemiłosiernie, nawet nie z jednego miejsca, a z paru

 

Generalnie, przy takiej konfiguracji bede musial dbac o jakosc piosenek, zeby jeszcze tym nie dobijac i dwa.... nie kazdej muzyki bede w stanie sluchac i pamietac o odpowiedniej (niskiej,sredniej) glosnosci.

Edytowane przez Coxis82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały przypis - jeśli zależy wam na jakości audio nie używajcie Bluetooth. Najczęściej korzysta z kodeka SBC o słabym bitrate obniżając jakość audio do poziomu gorszego niż MP3 128kbps. Ale większość ludzi i tak tego nie zauważa ;-) Po kablu jest dużo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Po kablu iphone nie rozpoznaje, więc Bluetooth jest jedyną opcją na Tidal-a i żrodło dynamiczne.

Testowałem np. utwór na którym wszystko się wzmaga jest FLAC/USB.

 

Taki mały komentarzyk, bez znaczenia dla całokształtu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zmienił z wersję androida na s7? Działa dalej na 7.x czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa...ja zmieniłem...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak u mnie telefon Samsung Galaxy S7 Edge

Aktualizowałem wersję android do wersji Android 7.0 Nougat

Nie dość, że po aktualizacji menu jest bardziej zagmatwane, nawet zwykły widok kontaktów, to najbardziej nie mogłem przeboleć, że przestał mi działać MirrorLink, prosił o aktualizację Carmode. też aktualizowałem. guzik to dało. Np z YouTube było słychać dźwięk natomiast video już nie.

Dużo by tu pisać o nowej wersji, generalnie nieźle wkurzony kupiłem w monopolowym u siebie pod garażem 6-pack i jestem w trakcie powrotu do starszej wersji Android, wciskając "Przywróć ustawienia fabryczne".

Przepraszam ale mnie nowa aktualizacja Android 7.0 Nougat nie przekonała. Po za tym wcześniej przez noc na starszej wersji przy wyłączonym pakiecie danych znikało "zaledwie" 6% baterii, po aktualizacji znika po nocy 10%. Nie kłamię piszę prawdę. Nie rozumiem i gdzie tu ta niby "optymalizacja", chyba tylko w reklamie bo ni jak ma się to do praktycznego korzystania.

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga A3 2016 i najpierw działał mi androidauto ale nie działał mirror, po jakimś czasie mirror zadziałał, ale android już teraz nie :) i nie wiem o co chodzi ... przez jakąś aktualizację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po powrocie do ustawień fabrycznych.

System Android nie powrócił do starszej wersji i cały czas mam nową wersję Android 7.0

Brak słów. Najgorsze jest to, że właśnie kończy się ostatnia puszka piwa (monopolowy zamknięty).

Szlak by to trafił (jasny gwint). :sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet kontakty do znajomych z książki z starego telefonu Galaxy Note 3 na nowy Galaxy S7 Edge trzeba robić poprzez importowanie najpierw do pamięci USB a potem wyjmowanie karty pamięci i importowanie do nowego telefonu.

Ludzie który to wiek pytam się, a gdzie bluetooth, gdzie WiFi. Tak się nie da.

Po raz ostatni kupiłem cokolwiek z Samsunga,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam da się zrobić backup Note 3 programem Samsunga (program "Kies"). Później już innym (nowszym nazywa się smartswich) programem przywrócić kontakty itp na nowego Samsunga. Nowszy program widzi kopie wykonane starszym.

pozdr Romfi

 

ps. mam nadzieję że choć sklep już otwarty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak działa MirrorLink w przypadku posiadania w telefonie Android 7.0 Nougat (Samsung Galaxy S7 edge).

Wystarczyło aktualizować Car mode (for Galaxy) Samsung Electronics do wersji 5.1.17.3270637_3575097_3591028_3597251

 

Ps: monopolowy już nie potrzebny (chociaż kto wie dzisiaj piątek narazie popijam :kawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w Androidzie jest coś takiego jak synchronizacja z Google. Wszystkie kontakty i ustawienia przechowywane są w chmurze. Po wyczyszczeniu telefonu tylko logujecie się i wszystko się zasysa :) Żadne podłączanie do kompa, Kies itp nie potrzebne.

Co do działania Android Auto, to w PL jeszcze nie jest oficjalne więc trzeba co jakiś czas aktualizować manualnie poprzez ściągnięcie z neta najnowszego APK Android Auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Sam miałem tak samo, po usunięciu apki AA i wgraniu Najwyżej wersji działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet kontakty do znajomych z książki z starego telefonu Galaxy Note 3 na nowy Galaxy S7 Edge trzeba robić poprzez importowanie najpierw do pamięci USB a potem wyjmowanie karty pamięci i importowanie do nowego telefonu.

Ludzie który to wiek pytam się, a gdzie bluetooth, gdzie WiFi. Tak się nie da.

Po raz ostatni kupiłem cokolwiek z Samsunga,

Oprócz propozycji kolegów z wykorzystaniem konta Google ja korzystałem z aplikacji Samsung Smart Switch Mobile by przenosić się na telefony Samsung.

Działa to świetnie bo oprócz kontaktów przerzuca​ też zdjęcie​, filmy, SMS, budziki, hasła wifi itp

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie u mnie S7 edge oraz najnowszy AA taki jak u kolegi jopstons i mam problem wiesza sie zacina resetuje mi telefon cuda na kiju , samochod w sumie nowy odebrany pare dni temu

Disovery Pro z Navi oprogramowanie versja 1.8.3 jakies pomysly ?

Przegladalem tez pare filmow na yt i zauwazylem ze podczas wlanczania mamy komunikat I Agree i pod nim mamy menu gdzie wracamy u mnie nie rozsuwa sie takie pod menu od czujnika ruchu sa tylko 2 ikonki albo przeniesienie do gory menu albo powrod do menu

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian u mnie po aktualizacji androida do wersji 7.0 nie działa już tak stabilnie jak przed tem. Często włączam sobie Youtube przez Mirrorlink i raz działa dobrze a raz nie i musze wszystko podłączać / włączać od nowa: kabel USB, potem Nova Launcher potem w Mirrorlink.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności