Skocz do zawartości
szylton

MirrorLink w B8 - użyteczny w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem też test na democar BiTDI z MY2017, wszystko działa tak samo niezależnie czy jest ta aplikacja od LG zainstalowana czy nie.

Jedyna różnica w funkcjonalności między MY2015 a MY2017 to wirtualny klawisz "wstecz"

W MY2015 jest cała dolna belka jak na tym ujęciu:

z której można korzystać do anulowania tego Komunikatu z Samsung CarMode (przycisk strzałki)

W MY2017 nie ma całej belki tylko pokazują się 2 przyciski (powrót do listy aplikacji ML i jeszcze coś)

ale w MY2017 potrzebna jest ta aplikacja "Button Savior" która dodaje wirtualne przyciski i z niej można kliknąć strzałkę wstecz i anulować komunikat CarMode.

 

Generalnie zauważyłem, że w MY2017 działa to wszystko o wiele stabilniej, rzadziej się wiesza, szybciej uruchamia, na prawdę daję radę.

 

Ja bym jeszcze bardzo chętnie przetestował jakieś HTC w aucie z odblokowanym VIM/ML przez OBD-Eleven.

Sam HTC, Sony działa bardzo dobrze z ML tzn. nie potrzeba żadnych dodatkowych aplikacji i obraz od razu jest transferowany 1:1, nic nie trzeba potwierdzać, anulować, jedyny problem to to, że w czasie jazdy wszystko się chowa, nie pomaga nawet odblokowany u Wagena VIM.

Stąd ciekaw jestem czy odblokowanie OBD-Eleven faktycznie działa z HTC/Sony tak jak to sobie wyobrażam.

Jeśli ktoś oprócz naszego kolegi z Estonii ma ten OBD-Eleven i telefon HTC/Sony - proszę o sprawdzenie tej funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi gdzie macie i na czym zamocowane telefony w samochodzie. Wiadomo rozmów i smsów wystarczy bluetooth, ale do takich aplikacji fo których potrzeba widziec ekran jak yanosik,rysiek czy nawet google maps gdzie macie i jak zamontowane telefony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Od wczoraj jestem szcześliwym posiadadaczem B8, Comfortline. Pytanie, może komuś będzie się chciało coś podpowiedzieć, ewentualnie wskazać miejsca (linki) na forum gdzie mogę znależć podpowiedz.

 

Do rzeczy, Comfortline, czyli mniejszy ekran. Sprzet tylko z iOS, na razie podpiąłem po bluetooth.

 

Jakie mam opcje, żeby móc wykorzystać trochę więcej, czyli Apple Car, może Mirror Link..... chętnie odpaliłbym sobie filmik z youtube, yanosika itd.

 

Jeszcze jedna informacja, miejsce Warszawa, gdyby ktoś był na tyle miły że chciałby się spotać i pomóc to skonfigurować prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć!

po pierwsze, primo - w DiscoverMedia, które jak wnioskuję po wpisie posiadasz, funkcje AndroidAuto czy Apple Car Play musisz dodatkowo aktywować w ASO, co kosztuje $$$.

po drugie, primo :) - MirrorLink działa tylko z urządzeniami opartymi o Android. A tylko MirrorLink i to w bardzo szczególnych uwarunkowaniach pozwala na oglądanie YT. Zajrzyj do wątku MirrorLink użyteczny w czasie jazdy.

także nie ma lekko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coxis82 zadzwoń, numer masz na PW

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szylton

 

nie mówiłem że będzie łatwo, wiem że nie mam wersji Pro z dużym ekranem, ale pytam speców w jaki sposób podejść do tematu, jeśli odp. jest prosta, nie da się ... to trudno bedę bez tego żył, telefon na szybie wystarczy.... jednak w korkach.... bardzo mi się to przyda, jeśli mógłbym puszczac film z YT przez ekran byłoby... fantastic

 

zobacze te watki o ktorych pisałem, zadzwonie też do kolegi, może coś poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt tylko iOS więc MirrorLink odpada i zostaje tylko CarPlay. Póki co aktywacja tego jest możliwa chyba tylko u dealera za opłatą. O YT i Yanosik możesz zapomnieć. Tu znajdziesz więcej szczegółów: https://goo.gl/mogOjn Zdecyduj czy warto za to dopłacać i weź pod uwagę, że ten system rozwija się wraz z systemem na telefonie i aplikacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D Pro to moim zdaniem zbędny wydatek do samochodu. Mnie już się znudził tym bardziej, że nie ma możliwości przejęcia w pełni telefonu na co liczyłem i że będę miał wszystko na ekranie. Poza tym jakość wyświetlacza to nie to co w moim najnowszym samsungu. Lepiej kupić dużego tableta i na nim oglądać filmiki, jakiś dobry uchwyt i będzie git. Za cenę D Pro wolałbym prawdziwą skórę, a nie tą gumę czy co to w ogóle jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
D Pro to moim zdaniem zbędny wydatek do samochodu. Mnie już się znudził tym bardziej, że nie ma możliwości przejęcia w pełni telefonu na co liczyłem i że będę miał wszystko na ekranie. Poza tym jakość wyświetlacza to nie to co w moim najnowszym samsungu. Lepiej kupić dużego tableta i na nim oglądać filmiki, jakiś dobry uchwyt i będzie git. Za cenę D Pro wolałbym prawdziwą skórę, a nie tą gumę czy co to w ogóle jest :)

 

Pojechałeś...ja bym wolał zamiast Passata Panamere....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubek197878 jeszcze pare dni temu pytałeś "jakiego kupić passata i która opcja ma zielony pasek na szybie" a dziś robisz za eksperta w zkaresie każdego pytania - tokiem rozumowania który podałeś (tablet na uchwycie) to można kupić passata z lat 90-tych, domontowac kamery, tablety, czujniki parkowania i za ułamek ceny B8 wyjdzie taki wypas, że klekajcie narody. Proszę, zostaw te mądrości dla siebie - jak ktoś pyta o różnicę/sens DP względem DM to znaczy, że interesuje go konkretna funkcjonalność wyposażenia auta, a nie szuka płaszczyzny do dyskusji, czy lepiej podłaczyć Galaxy TAB czy iPad, który zasłoni mu pół szyby

 

A żeby nie było off top potwierdzam, że iOS to tylko CarPlay - z rzeczy realnie użytecznych jest Spotify/AppleMusic i mapy Apple (google z tego co pamiętam nie pokazują się w opcji)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kubek197878 jeszcze pare dni temu pytałeś "jakiego kupić passata i która opcja ma zielony pasek na szybie" a dziś robisz za eksperta w zkaresie każdego pytania - tokiem rozumowania który podałeś (tablet na uchwycie) to można kupić passata z lat 90-tych, domontowac kamery, tablety, czujniki parkowania i za ułamek ceny B8 wyjdzie taki wypas, że klekajcie narody. Proszę, zostaw te mądrości dla siebie - jak ktoś pyta o różnicę/sens DP względem DM to znaczy, że interesuje go konkretna funkcjonalność wyposażenia auta, a nie szuka płaszczyzny do dyskusji, czy lepiej podłaczyć Galaxy TAB czy iPad, który zasłoni mu pół szyby

 

A żeby nie było off top potwierdzam, że iOS to tylko CarPlay - z rzeczy realnie użytecznych jest Spotify/AppleMusic i mapy Apple (google z tego co pamiętam nie pokazują się w opcji)

 

pzdr

 

Lepiej bym tego nie ujął....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CarPlay jest spotify, to plus.. nie trzeba ogarniac w telefonie podczas jazdy, a czy jest Tidal , pewnie brak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotify działa wyśmienicie bez CarPlay czy AA, choć nie w pełnej funkcjonalności.

Wystarczy połączyć telefon przez Bluetooth z autem odpalić na nim Spotify.

Wejść w MEDIA wybrać źródło bluetooth i na ekranie wyświetli się utwór z okładką i można przewijać przyciskami na ekranie lub kierownicy.

Żeby przełączać się między albumami, trzeba niestety sięgnąć po telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szylton: możesz przewijać do konkretnego momentu w piosence, mając spotify przez bluetooth? Mi to nie działa. Mogę tylko zmieniać całe utwory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo, działa tylko przewijanie całych utworów, jak klikam na pasek czasu utworu to nic się nie dzieje. Jedyna opcja zrobić to z poziomu telefonu. Więc zgodzę, się że pełna kompatybilność w CP i AA jest fajna, ale bez tego też można żyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie pytanie dlaczego tak dużo osób korzysta z Spotify, gdyż mają nie najlepszą jakość.

Jeśli chodzi o jakość najlepszą czyli bezstratną to polecam TIDAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jopstons: Ale wiesz, że w wersji premium jakość w Spotify jest znacznie lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nurtuje mnie pytanie dlaczego tak dużo osób korzysta z Spotify, gdyż mają nie najlepszą jakość.

Jeśli chodzi o jakość najlepszą czyli bezstratną to polecam TIDAL

Może dlatego że na Dynaudio i tak nie rozpoznasz co gra ;-)

A tak już całkiem poważnie to większość sprzętu audio nie ma Tidala musisz się posiłkować dodatkowym softem żeby strumieniowac na amplituner.

A ze Spotify to tylko klikasz na tel i AMP już sam ciągnie strumień po sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jopstons: Ale wiesz, że w wersji premium jakość w Spotify jest znacznie lepsza?

 

Spotify: 320kbps

TIDAL: FLAC/ALAC 44.1kHz / 16 bit – 1411 kbps = "€žbezstratna jakość"

TIDAL lepszy ponad 4-krotnie.

 

Podkreślam, że można to zauważyć w przypadku lepszego systemu nagłaśniającego.

Jak słuchawki lub głośniki standardowe to laik różnicy może nie zauważyć.

 

 

Może dlatego że na Dynaudio i tak nie rozpoznasz co gra ;-)

A tak już całkiem poważnie to większość sprzętu audio nie ma Tidala musisz się posiłkować dodatkowym softem żeby strumieniowac na amplituner.

A ze Spotify to tylko klikasz na tel i AMP już sam ciągnie strumień po sieci.

 

Dla zainteresowanych odnośnie tematu strumieniowania pigułka do zapoznania się z tematem pod linkiem.

http://www.spidersweb.pl/2017/01/tidal-masters.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało który człowiek rozpozna w ślepym teście różnicę w jakości nagrań pow. 256kbit. A Spotify ma najlepsze aplikacje i dlatego ludzie ich lubią. Osobiście korzystam z Apple Music bo w moich zastosowaniach sprawdza się jeszcze lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności