Skocz do zawartości
szylton

MirrorLink w B8 - użyteczny w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

O! Nie wiedziałem. Przetestuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest mozliwe ze to miganie jest spowodowane jakas starsza wersja oprogramowania auta????

Odbieralem passata w maju 2015r wiec moze jakas aktualizacja jest potrzebna???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tak być. Ja mam też MY2015 i czasami, nie zawsze, tak mi miga, ale szybko ustaje.

Jak testowałem to w salonowym B8 MY2017 nic nie migało i szybciej się łączyło.

Trzeba też zauważyć, że nie jest to dokładny mirroring 1:1 jak np w Sony.

Wykorzystana jest ta luka w CarMode Samsung która włącza pojedyncze aplikacje, 1 na raz. Także nie można np. pociągnąć paska stanu na dół i przełączyć się między aplikacjami.

Ja załatwiam to w ten sposób, że zanim podłączę telefon do auta, włączam Yanosika - minimalizuję go, włączam spotify - muzyka gra w tle i włączam mapy google które są na wierzchu. Tak podłączam przez USB do auta i Mirroruję Gmaps, słuchająć muzyki ze Spotify a jednocześnie słyszę komunikaty z Yanosika. Jest mała motka, ale ogólnie dla samej wartości dodanej tego rozwiązania - warto ;)

Jednak jakbym był posiadaczem Sony / HTC to zainteresowałbym się tym rozwiazaniem plug-in, za ok. 400zł które proponował tutaj kolega wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do działania mirrorlinka, nie jestem co prawda posiadaczem passata b8 ale starszego b5fl, z uwagi na to że robię dużo km tego typu rozwiązanie bardzo by mi ułatwiało życie większy ekran jest czytelniejszy i nie trzeba szukać telefonu lub mocowań do niego. Ale przechodzą do sedna chodzi mi o zakup radia kenwood 2din który ma funkcję mirrorlink, wiecie może czy w radiach nie fabrycznych też występuje ten problem że przy danej prędkości aplikacje mogą przestać działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety występuje ten "problem", dla bezpieczeństwa to wyłączają, ale z tego co wiem to w niefabrycznych sprzętach łatwiej to obejść.

Czytałem kiedyś o jakimś Pioneerze do którego tylko trzeba było zainstalować jakąś aplikację. Pogooglaj sprzęty z Mirror Link aktywnym in motion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest na to sposób, który opisał kolega "pab567" (jeśli dobrze pamiętam)na tym forum, montuje się jakieś urządzonko za head Unit w schowku i wtedy wszystko chodzi bez problemu. Kosztuje też możliwie bo chyba ok. 300zł jeśli dobrze pamiętam.

 

Dobrze pamiętasz. Działa z każdym urządzeniem - Composition Media, Discover Media, Discover Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym od siebie polecić kolegę pab567. Zamontował mi moduł TV-FREE / VIM / MirrorLink Free i w połączeniu z sony Z5 dual mam juz wszystko dostępne w czasie jazdy. Za montaż w pasku B8 nic nie policzył i dostałem rabat dla forumowicza. Takze jak macie smartfona kompatybilnego z mirrolink w vw to naprawdę polecam, dużo lepsze rozwiązanie niż android auto bo mamy wszystko co smartfon potrafi. Pozdrawiam Pawła pab567

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy kolega pab567 jest w stanie uruchomić opcje MirrorLink w Discover Media? Czy tu tylko ASO wchodzi w gre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie :( ale mam nadzieję że już wkrótce tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w końcu działa MirrorLink w czasie jazdy, działają Mapy Google, Youtube, Chrome, Facebook, oraz filmy z płyt czy kart pamięci, czy też z telefonu.

Link do filmu na

 

Mirrorlink.jpg

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, a czy próbowałeś uruchamiać MirrorLink w ten sam sposób zanim aktywowałeś tą funkcję w OBDeleven?

Bo powiem Ci szczerze, że u mnie działa to tak samo, bez żadnych adaptacji...

 

Najbardziej wkurzające jest jednak to, że co chwilę wyskakuje ten komunikat do akceptacji warunków który trzeba anulować.

To jest komunikat z aplikacji CarMode w telefonie. Wyobraź sobie przełączanie się podczas jazdy między GoogleMaps a Yanosikiem albo innymi aplikacjami - tragedia :(

Co chciałbym żebyś zrobił, to spróbował kliknąć na tej dolnej belce przycisk "strzałki w lewo z czterema kwadracikami" - przeniesie Cię to do głównego Menu MirrorLink, zobacz czy masz tam ikonkę "1:1"

 

Myślę, że dobrym telefonem do testów byłby jakiś model Sony albo HTC który potrafi robić natywny Mirroring 1:1 i klonuje przyciski (back/home/menu) na ekran.

 

Jeśli masz w swoim otoczeniu kogoś z telefonami tych firm to polecam spóbować.

Ja kiedyś miałem Sony Z3 Compact i nie potrzebowałem innego launchera (Nova Launcher) wszystko pieknie się Mirrorowało i super działało - jakby tablet na desce rozdzielczej. Niestety po ruszeniu autem wszystko znikało.

 

Myślę, że wielu ludzi właśnie to interesuje i sam chętnie nabyłbym to OBD Eleven, jeśli faktycznie robiło tak jak trzeba, a nie wykluczone, że nie robi, po prostu trzeba sprawdzić :)

 

Bywasz może w Polsce czasami? Jakbyś się pojawiał w stolicy to chętnie bym z Tobą potestował.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Co jeszcze możesz zrobić ze swoim Samsungiem, żeby to sprawdzić to:

wejdz w aplikację "Galaxy Apps" (możesz ją wyszukać, jest zainstalowana w standardzie)

To jest taki sklep z aplikacjami Samsunga.

Wyszukaj tam "Car Mode" ikonka białej kierownicy na zielonym/niebieskim tle (nie potrafię nazwać tego koloru :bezzebow)

Odinstaluj ją! - tą apkę Car Mode i zobacz jak wtedy hula Ci to wszystko - nie powinien pojawiać się już ten komunikat i przekonalibyśmy się wtedy jak to OBDeleven faktycznie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie po co tak sie meczycie

 

Ale wiesz choć z grubsza, o czym się pisze w tym wątku? Bo ten film nic do tych tematów nie wnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodziło Ci o porównanie do AndroidAuto to wiedz, że MY2015 ma tylko MirrorLink i niestety przez Android Auto/CarPlay nie da się podłączyć.

MirrorLink, jeśli działałby tak jak tego oczekujemy daje możliwość wykorzystywanie wyświetlacza DP dosłownie jak tableta z Androidem, bez żadnych ograniczeń (YouTube, Yanosik itp.) Tego AA i CP nie potrafią. Dlatego wymieniamy się tutaj informacjami jak umożliwić używanie ML w trybie 1:1 w czasie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie o to mi chodziło, dzięki szylton :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolegów.

 

Jestem nowy i chciałbym podzielić się wiedzą odnośnie ML w Discovery Pro VW Passat.A więc chcąc połączyć się ML z Samsungiem Galaxy S6 Edge Plus był problem gdyź wszystko się wieszało, ekran telofunu był wyświetlany ale nie moźna było nic przesuwać. Zirytowało mnie to i skłoniło do poszukiwań rozwiązania problemu. W YouTube natknąłem się na ten film:

do tego doźuciłem ze sklepu Play Store Nova Lancher (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher&hl=pl ), i wreszcie wszystko ruszyło. Działa bez zarzutów. Jeźeli ktoś ma podobny problem, to polecam sprubować. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa też w czasie jazdy? Nie pojawiają się te wkurzające komunikaty od SamsungCarMode można sie przełączać między aplikacjami?

No to jeśli faktycznie to hula... to God bless! :D sprawdzę u siebie.

Czyli podsumowując:

1. W Samsungu z Android 6> musi być zainstalowany CarMode ze sklepu GalaxyApps

2. Zainstalować ze sklepu Play - LG MirrorDrive

3. Zablokować otrzymywanie powiadomień z aplikacji LG MirrorDrive (Ustawienia/Powiadomienia)

4. Zainstalować ze sklepu Play - Button Savior

5. Przed podłączeniem kablem USB telefonu do auta uruchomić Button Savior

6. Uruchomić z menu DP/DM aplikację LG MirrorDrive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oczywiscie dzisiaj ekstra sprawdzalem, wszystkie apki z komureczki dzialaja.miedzy apkami mozna sie przelaczac. Oczywiscie ten komunikat miedzy przelaczaniem aplikacji wyskakuje ale mozna go usunac strzaleczka w bok i jest ok. wszystko robilem jak na filmiku a Button Savior mam wlaczony caly czas, w niczym mi on nie przeszkadza(jest zwiniety na pasku).Wreszcie wszystko dziala bez zawiech:hurra.No i nie zapomiij o Nova Lancher.

ML dziala w czasie jazdy bez zdejmowania zabezpieczenia.(OBDeleven), ktory zamowilem a jeszcze mi nie przyszla przesylka.

Zaznaczam ze u mnie ML wogole nie dzialal. Tylko na dzien dobry zawiecha. A patecik nam resecik DP to przytrzymanie przycisku wylaczania, kilka sekund az w glosnikach piknie i DP wysatrtuje na nowo.

Jesli komus pomoga w czesci moje wypociny to juz sukces.

Edytowane przez perkoz1977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Oczywiscie dzisiaj ekstra sprawdzalem, wszystkie apki z komureczki dzialaja.miedzy apkami mozna sie przelaczac. Oczywiscie ten komunikat miedzy przelaczaniem aplikacji wyskakuje ale mozna go usunac strzaleczka w bok i jest ok. wszystko robilem jak na filmiku a Button Savior mam wlaczony caly czas, w niczym mi on nie przeszkadza(jest zwiniety na pasku).Wreszcie wszystko dziala bez zawiech:hurra.No i nie zapomiij o Nova Lancher.

ML dziala w czasie jazdy bez zdejmowania zabezpieczenia.(OBDeleven), ktory zamowilem a jeszcze mi nie przyszla przesylka.

Zaznaczam ze u mnie ML wogole nie dzialal. Tylko na dzien dobry zawiecha. A patecik nam resecik DP to przytrzymanie przycisku wylaczania, kilka sekund az w glosnikach piknie i DP wysatrtuje na nowo.

Jesli komus pomoga w czesci moje wypociny to juz sukces.

 

Dzięki Perkoz...pomogłeś:)

Wszystko śmiga ( z s6 edge) - ważna jest ta strzałka o której pisałeś.:brawo

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestowałem to u siebie, ale żadnych zmian względem tego co miałem wcześniej nie odnotowałem.

Tak samo włącza się CarMode Samsunga trzeba strzałką cofnąć.

Fajna apka z tymi wirtualnymi przyciskami, ale mi niestety nie działa przełączanie między aplikacjami, a na to najbardziej liczyłem.

Jak klikam ten przycisk od przełączania między aplikacjami to tylko ekran chwile migocze, faktycznie pojawia się po chwili lista otwartych na telefonie aplikacji, ale nic nie da się kliknąć.

Czy komuś faktycznie udaje się przełączać między aplikacjami? (jakiś filmik?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności