Skocz do zawartości
szylton

MirrorLink w B8 - użyteczny w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie z mirrorlinkiem jest największy problem. Osobiście to bym kupił s6 cz s7 samsunga ale tam niema duala w polskiej dystrybucji. Chyba tylko sony z5 dual zostaje. Fajnie jak by ktoś się wypowiedział co do huawei/honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie z mirrorlinkiem jest największy problem. Osobiście to bym kupił s6 cz s7 samsunga ale tam niema duala w polskiej dystrybucji. Chyba tylko sony z5 dual zostaje. Fajnie jak by ktoś się wypowiedział co do huawei/honor

Mam Sony Z5 dual i bez problemu wszystko działa z vw, dual sim bez problemu.

Z S6 miałem problemy... BT rozlączał mi się co kilka / kilkanaście minut.

Teraz po prawdopodobnie kolejnej aktualizacji ten sam problem występuje w Note4 mojej żony.

 

 

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony w temacie. Mam IPhone 5C podłączyłem go kablem do Usb w podłokietniku. AppConect/ Carplay nie wykrywa urządzenia. Żadna ikona nie jest aktywna. Cos muszę zainstalować w telefonie? Jak to w ogóle odpalić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Masz włączone Siri? (Ustawienia -> Ogólne -> Siri)

2. Jaką masz wersję iOS?

3. Jakiego kabla używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Masz włączone Siri? (Ustawienia -> Ogólne -> Siri)

2. Jaką masz wersję iOS?

3. Jakiego kabla używasz?

 

Dzięki stary, O to chodziło. Działa.

1.Włączyłem Siri

2.Wersja 9.3.4

3 Kabel oryginalny Apple.

 

Proste, ale za chiny sam bym do tego nie doszedł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, gdy masz wyłączoną Siri i łączysz się z DiscoverPro kablem USB, to na ekranie DP masz komunikat że masz wyłączone Siri i nie zadziała dopóki nie właczysz. Nie miałeś takiej informacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe, gdy masz wyłączoną Siri i łączysz się z DiscoverPro kablem USB, to na ekranie DP masz komunikat że masz wyłączone Siri i nie zadziała dopóki nie właczysz. Nie miałeś takiej informacji?

 

Po podłączeniu kablem zero informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra koledzy, sprawdziłem i potwierdzam, nie trzeba odblokowywać Video In Motion żeby Yanosik działał w czasie jazdy.

Sprawdziłem to na innym Passacie z Discovery Pro, nówka z salonu.

Znaczy to tyle, że posiadacze Samsunga Galaxy S6 i S7 mogą cieszyć sie MirrorLink w czasie jazdy po wykonaniu tych kilku kroków, które opisałem wcześniej.

Mam nadzieję że razem z updateami Samsung nie załata tego obejścia :D

 

Mam jeszcze prośbę do osób zainteresowanych tematem, żeby spróbowały zainstalować sobie samsungową APK Car Mode: dostępna tutaj: http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/car-mode/car-mode-5-0-9-1793859-release/car-mode-5-0-9-1793859-android-apk-download/

Np. na Sony albo HTC i sprawdzili czy zadziała (sposób pokazałem na filmiku)

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś testowałem AndroidAuto w swoim pasku. Do tej pory coś nie chciało zatrybić. Wczoraj przyjechał do mnie kolega nową Astrą z podstawowym radiem i AA u niego działa bez problemu. Troszkę mnie to zirytowało no bo przecież passat, PRO8 itd a tu lipa. Przypomniałem sobie że miałem tydzień temu robioną aktualizację sterownika radia więc może jakieś zmiany weszły. No i sukces wszystko śmiga. Uruchamiam yanosika w tle potem łącze przez AA i wszystkie ostrzeżenia yanosika mam w głośnikach samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś testowałem AndroidAuto w swoim pasku. Do tej pory coś nie chciało zatrybić. Wczoraj przyjechał do mnie kolega nową Astrą z podstawowym radiem i AA u niego działa bez problemu. Troszkę mnie to zirytowało no bo przecież passat, PRO8 itd a tu lipa. Przypomniałem sobie że miałem tydzień temu robioną aktualizację sterownika radia więc może jakieś zmiany weszły. No i sukces wszystko śmiga. Uruchamiam yanosika w tle potem łącze przez AA i wszystkie ostrzeżenia yanosika mam w głośnikach samochodu.

 

Jak korzystam jeszcze w AA ze Spotify i jak mam je włączone a korzystam z AA, to przez Spotify normalnie można chodzić po telefonie właczać i wyłączać co chcesz. tylko musi ten pasek z góry schodzić ( telefon samsung)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szylton sprawdzałem apk Car Mode na sony z5 i nie można zainstalować. Pozatym na postoju wszystko śmiga, 1:1 z telefonem i mamy youtuba , filmy cda i wszystkie cuda ze smartfona na duzym ekranie. AA może się schować. Teraz tylko zostaje odblokować to w czasie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, miałem to samo jak poprzednio używałem Sony Z3Compact, wszystko się ładnie klonowało 1:1 bez żadnych tricków, tylko jak się ruszyło to wszystko ginęło. Jest na to sposób, który opisał kolega "pab567" (jeśli dobrze pamiętam)na tym forum, montuje się jakieś urządzonko za head Unit w schowku i wtedy wszystko chodzi bez problemu. Kosztuje też możliwie bo chyba ok. 300zł jeśli dobrze pamiętam.

Ja, póki mam tego Samsunga to mi to wystarczy mój sposób, ale jak będę zmieniał telefon za rok i będę po gwarancji to się nad tym zastanowię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to urządzenie kosztowało chyba 5 x wiecej niz 300 :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5x więcej to cały ten kombajn. Rozmawiałem na privie i to urządzenie, które pozwala tylko i wyłącznie odblokować MirrorLink w czasie jazdy z wszystkimi jego wadami i zaletami to ze 350-400zł (oczywiście bez DVBT i całego WinCE).

Takie coś w połączeniu z telefonem Sony albo HTC to powinno pięknie mirrorować 1:1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ta cena jest bardziej akceptowalna :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie

Czy mirror link działa z tel. samsung galaxy S5 ???

Od 3 dni walcze i nie moge sie połączyć.

 

Powiem jeszcze ze dziś próbowałem sparować auto z galaxy S6.niby lepiej nawet tapeta z telefonu była przez chwile widoczna pare razy migla i dalej ciemno.

 

Ma ktoś jakiś pomysł???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S5 raczej nie zadziała (wersja Car Mode). W S6 czasem też mi zamiga. Uruchom ponownie telefon i wtedy spróbuj go podłaczyć, żeby był na czysto. W moim S6 mam: Android 6.0.1; Version no. MMB29K.G920FXXS4DPH2. Używam też Nova Launcher. Apka "Car Mode (for Galaxy)" wersja: 4.0.26.1638353_1641164_1644567

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego ludzie tak usilnie próbują parować z mirrorlink, skoro podczas jazdy dostępna jest chyba tylko jedna aplikacja... i nie są to mapy.

 

Paruj przez AndroidAuto. Działa o niebo lepiej i mapy googla są podczas jazdy, itp, itd... AA jest po prostu lepsze i działa z większą liczbą urządzeń. Link do działającej .apk'ki jest pewnie gdzieś wcześniej w tym wątku. Jak nie, to wygooglasz (bo w polskim Google Play nie ma niestety).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zerknij tutaj:

Zgadzam się co do uniwersjalności i prostoty AA, ale w tym wypadku z Galaxy S6/S7 MirrorLink działa lepiej niż AA, bo możesz sobie wrzucić dosłownie co chcesz, w tym Yanosika, Google Maps, AutoMapę, Spotify... cokolwiek.

Akurat to uważam za sporą wartość dodaną.

Druga sprawa, że AA jest dostępny dopiero od aut z MY2016>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności