Skocz do zawartości
szylton

MirrorLink w B8 - użyteczny w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

A czy pod Android Auto możesz uruchomić i korzystać w trakcie jazdy z dowolnej aplikacji? AutoaMapa, Yanosik, NaviExpert...

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma takiej możliwości. Android Auto umożliwia tylko korzystanie z certyfikowanych na AA aplikacji m.in. Google Maps, Spotify albo innego odtwarzacza muzyki, odbieranie i pisanie sms oraz połączenia. Dość proste intuicyjne i dla wielu wystarczające. Ale żadna inna aplikacja (niecertyfikowana na AA) nie działa na tym (Yanosik, AutoMapa itp)

http://www.komputerswiat.pl/centrum-wiedzy-konsumenta/multimedia/wszystko-o-inteligentnych-samochodach/wszystko-o-systemie-android-auto.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pożyjemy zobaczymy może za pół roku będzie już fajne i w pełni użyteczne czy to Android Auto czy Mirror Link :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak półtora roku temu kupowałem Fabię też tak sobie mówiłem...

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziś włożyłem moduł który odblokowuje VIM i MirrorLink. To rzeczywiście działa. Wpina się szeregowo w wiązkę radia. Wszystko jest Pług & Play. Można włączać i wyłączać z kierownicy poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przez 5 sekund przycisku OK.

 

Nagrałem film, jak znajdę chwilę to wrzucę na YouTube.

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to dziś włożyłem moduł który odblokowuje VIM i MirrorLink. To rzeczywiście działa. Wpina się szeregowo w wiązkę radia. Wszystko jest Pług & Play. Można włączać i wyłączać z kierownicy poprzez naciśnięcie i przytrzymanie przez 5 sekund przycisku OK.

 

Nagrałem film, jak znajdę chwilę to wrzucę na YouTube.

 

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

 

Film wrzucaj.

Co za moduł i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie miałem czasu na reżyserię. Najpierw pokazuję jak działa odblokowany MirrorLink a potem jak działa dodatkowy moduł Android który de facto przekształca radio w tablet na Androidzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym drugim przypadku skąd moduł ma internet do pobierania np map online?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja dodam swoje dwa grosze :D

Yanosik, youtube, google maps i inne rzeczy działają bez problemu w czasie jazdy. Musi być odblokowane DVD w Discover Pro i dobry telefon z nowym androidem :zeco. Filmek zrobiłem na szybko i jakoś jest słaba, ale wszystko widać dokładnie co i jak działa.

 

Edytowane przez wagen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z discovery media da się to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta akceptacja ostrzezeń jest tylko za pierwszym odpaleniem czy za kazdym razem się pojawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A z discovery media da się to zrobić?

 

Przyłączam się do pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj był u mnie Szylton i opisze swoje doświadczenia z jazdy na Yanosiku w drodze do W-wy.

Mirror Link w czasie jazdy działa tylko na DISCOVER PRO !!! oczywiście po odblokowaniu dvd

 

ostrzeżenie wyskakuje na początku i trzeba je anulować, nie jest to uciążliwe ważne że wszystko śmiga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam :) Głównie po LA byłem i oczywiście pięknie działa. MirrorLink bardziej spontanicznie wyszedł, ale faktycznie po odblokowaniu przez Wagena Video In Motion i instalacji na telefonie Samsung Galaxy S6 aplikacji "Car Mode". To jest aplikacja z Galaxy Apps(nie GooglePlay).

To jest chyba "luka" tej aplikacji. Przy włączeniu każdej innej apki z telefonu pojawia się monit o akceptację warunków umowy - trzeba wtedy dać strzałkę wstecz. Niewielka niedogodność, biorąc pod uwagę że wszystko hula i to nawet przy prędkości ponad 220kmh.

Jednak, nie ma róży bez kolców. W tle może chodzić Radio, ale kiedy pojawi się jakiś komunikat dźwiękowy z aplikacji np. powiadomienie o Radiowozie w pobliżu, wycisza sie Radio i nawet po zakończeniu komunikatu nie wraca. Trzeba manualnie wybrać Radio a później znów wejść w MENU/MirrorLink i od razu wchodzi np. Yanosik (bez żadnych potwierdzeń). Nie działa też muzyka Media przez Bluetooth A2DP, aczkolwiek można odpalić normalne Spotify z poziomu MirrorLink.

Nakręciłem już filmik w HQ który pokazuje możliwości, ale muszę go jeszcze poprzycinać, pewnie do jutra wrzucę...

Jakby nie było, chapeau bas dla Wagena :)

Edytowane przez szylton
poprawienie nazwy sklepu Galaxy (nie Store tylko Apps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potwierdzam :) Głównie po LA byłem i oczywiście pięknie działa. MirrorLink bardziej spontanicznie wyszedł, ale faktycznie po odblokowaniu przez Wagena Video In Motion i instalacji na telefonie Samsung Galaxy S6 aplikacji "Car Mode". To jest aplikacja z Galaxy Store (nie GooglePlay).

To jest chyba "luka" tej aplikacji. ..... chapeau bas dla Wagena :)

 

czyli odblokowanie programowe a nie żadnym dodatkowym urządzeniem? no no, czapki z głów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam filmik który udało mi się posklejać z dwóch kiedy bawiłem się MirrorLink w czasie jazdy

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję zrobić trochę testów w trasie i muszę przyznać, że jestem bardziej zadowolony niż na początku. Faktem jest że czasem trzeba kilka razy kliknąć na aplikację żeby się włączyła i zastosować tą procedurę strzałki wstecz, ale już po włączeniu tego o co nam chodzi wszystko ładnie działa. Zrobiłem jakieś 500km na Yanosiku, komunikaty zarówno dźwiękowe jak i wizualne pojawiały się zawsze, co więcej udało mi się wyeliminować ten problem, który był widoczny na filmie, że po odegraniu komunikatu nie wracało do Radio albo innego źródła muzyki. To była opcja w Yanosiku do odhaczenia :)

Chciałem też sprawdzić skąd idzie dźwięk i odłączyłem bluetooth, przestał działać zestaw głośnomówiący HFP, ale muzyka ze Spotify i cała reszta dźwięków leciała po kablu (piszę o tym, bo wiem że niektórym zależało na tego rodzaju transmisji dźwięku przez USB). Wniosek taki, że przez BT idzie tylko telefon, a cała reszta po kablu.

W Samsungu połączonym po mirror link brakuje przycisków softwarowych android, stąd nie mogłem przełączać się między aplikacjami, ale jak włączyłem sobie najpierw Yanosikia i Spotify, a później Google Maps, to po podłączeniu przez MirrorLink i wybraniu Google Maps, Yanosik działał w tle i miałem na wierzchu nawigację z korkami Google i komunikaty z Yanosika (co prawda tylko dźwiękowe, bo graficznie się nie nakładały na Mapy Google) a do tego grała jeszcz muza ze Spotify. No generalnie bajka, o coś takiego mi chodziło, owszem są pewne mało komfortowe niedogodności przy uruchamianiu tego wszystkiego, ale ustawione przed podróżą później ładnie śmiga.

A! doszedłem też to tego jak uruchomić Google Maps, trzeba utworzyć sobie na pulpicie skrót do trybu samochodowego Google Maps, (trzeba wejść w Google Maps, Ustawienia/Ustawienia Nawigacji i tam na samym dole jest "Dodaj skrót do trybu samochodowego"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje wymienic telefon na dual sim. Robiliście jakieś testy z huawei , honor czy xiaomi? Bardzo zalezy mi na mirrorlink i niechce kupić telefonu bez tej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam xiaomi dualsim

jest do dupy

zrywa połaczenia

jak zależy ci na mirror to ten odradzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Xiaomi Mi4c też nie działa Mirrorlink za to Android Auto bezproblemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności