Skocz do zawartości
szylton

MirrorLink w B8 - użyteczny w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

jak wiesz iOS jest raczej zamkniętym środowiskiem, przez niektórych jest to bardzo cenione, bo nie ma tam żadnego shitu :) ale w takich kwestiach często Android jest bardziej kompatybilny. Być może da się zrobić jailbrake i wgrać jakiś soft który umożliwi odczyt sms...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstra.h.u.j.ąc od zamkniętości środowiska to sądziłem, że skoro na wyświetlaczu DP w CarePlay jest ikona Wiadomości to jest to jednoznaczne z możliwością odczytywania SMS-ów na ekranie radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To iPhone nie zapewnia czytania SMS na ekranie DP?

 

W CarPlay smsy czyta Ci piękny kobiecy głos Siri ;) Nie trzeba nic instalować, wszelkie komendy wykonuje się poprzez Siri. Niestety na razie w języku angielskim, ale działa to bardzo dobrze. Miejmy nadzieję, że język polski tuż tuż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli sprostowania: dopytuję o możliwość odczytywania na ekranie DP a nie czytania przez "czyjś głos" (Siri czy inny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwoli sprostowania: dopytuję o możliwość odczytywania na ekranie DP a nie czytania przez "czyjś głos" (Siri czy inny).

 

To niestety na daną chwilę nie ma takiej możliwości. Wszystko dla naszego bezpieczeństwa nie licząc się z naszym zdaniem.. :/

Jak znajdę sposób to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowicjuszem i przedzieranie się przez forum zajmie kupę czasu:)Mam nowego Passata B8 z Discover Media. Będę miał wgrywany kod aby dział App Connect. Czy podłączenie telefonu SG7 spowoduję że będę mógł np oglądać TV (z Horizon Go) na ekranie w samochodzie? Czy muszę dodatkowo coś instalować?

Będę wdzięczny za pomocne informację

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz mógł oglądać ale tylko do momentu kiedy bedziesz stał autem. Po ruszeniu samochodu automatycznie się to wyłączy. Tak samo działa np YT. Można to jedynie odblokować np poprzed OBD11. Tego jednak nie szukaj w ASO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bo dłuższym grzebaniu dochodzę do wniosku ze problem leży w aplikacji Carmode - blokuje wiele możliwości, działa "nad' innymi aplikacjami służącymi do klonowania obrazu. Sciągałem wcześniejsze wersje ale nadal bez efektu. Może ma ktoś jakiś innym pomysł?

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Mirrorlink juz nie dziala tak jak kiedy tzn 1:1 ...trzeba miec starszy telefon :/ 

Albo miec jakis starszy soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na nowszych smartkach nie sklonuje się obrazu że smartfona? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do pytania !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż uważam, że opcja iPhone + Jailbreak = CarPlay z Yanosikiem i Mapami Google to najlepsze co można zastosować w samochodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2017 o 11:35, Dean napisał:

Wciąż uważam, że opcja iPhone + Jailbreak = CarPlay z Yanosikiem i Mapami Google to najlepsze co można zastosować w samochodzie :)

Czy "najlepsze co można" jest kwestią dyskusyjną. Jailbreak daje dostęp taki sam jak telefony z androidem a to oznacza, że nie jest już taki bezpieczny. No ale coś za coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jailbreak "otwiera" możliwości telefonu na dodatki z Cydii. Jeśli zainstalujesz jedynie NGXplay do obsługi CarPlay to iOS wciąż jest bezpieczniejszy niż Android :) Aplikacje z AppStore dalej pozostaną bezpieczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Dean napisał:

Jailbreak "otwiera" możliwości telefonu na dodatki z Cydii. Jeśli zainstalujesz jedynie NGXplay do obsługi CarPlay to iOS wciąż jest bezpieczniejszy niż Android :) Aplikacje z AppStore dalej pozostaną bezpieczne. 

Przykro mi ale nie zgodzę się z Tobą a ponieważ nie o tym temat to może kiedyś w innym miejscu ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2017 o 11:35, Dean napisał:

Wciąż uważam, że opcja iPhone + Jailbreak = CarPlay z Yanosikiem i Mapami Google to najlepsze co można zastosować w samochodzie :)

No Marcin, chyba teraz najlepszą opcją będzie jednak podłączenie telefonu Sony z MirrorLinkiem. W Androidzie lepiej będzie działało połączenie MapGoogle i Yanosika. Można mieć na wierzchu GMaps a komunikaty z Yanosika będą pokazywały się w dymkach na wierzchu :)
W końcu osiągnąłem to o czym marzyłem od początku czyli: MirrorLink 1:1 z telefonu na ekranie DP. Wystarczył tylko Sony Z3 Compact i odblokowanie MirrorLink in motion przez OBDeleven. Bez żadnych dodatkowych aplikacji, cofnięć, wieloklików, migotania. Po prostu PLUG & PLAY! Myślę, że za możliwość posiadania wbudowanego Tableta w DP chyba warto zapłacić te parę stówek (cena używanego Z3Compact ok. 300zł, 66zł (Kredyty w ODB11), + samo OBD11 chyba że mamy uczynnego kolegę, który udostępni urządzenie :)

https://youtu.be/N67CgMzGr0k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja muszę pomyśleć. Pamiętam jak narzekałeś na te przyciski menu, które non stop wyskakiwały na ekranie DP. Wystarczy odpowiedni telefon :) 

---- edycja po obejrzeniu filmika :)

Widzę, że pojawia się ten sam problem co w przypadku iPhone na standardowym skalowaniu. Belki w Google Mapa zajmują 1/2 ekranu. W iPhone mogę sam ustalić skalowanie interfejsu, dzięki czemu belki są dużo mniejsze a mapa zajmuje 5/6 ekranu. I można to zrobić z każdą aplikacją. Oczywiście fakt, iOS nie pozwala na pokazanie dwóch aplikacji jednocześnie (Mapy + Yanosik) za co wielki minus. Ogólne oba rozwiązania są dobre, wybór jak zawsze pada między systemami :)

PS: Fajnie jakby powstał tutorial odnośnie sprawnego działania MirrorLink, czyli wybór najlepszego telefonu (nie najszybszego) oraz kodowanie by odblokować Video in motion. Było by super.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szylton 

Jaki ma SOFT z3 (jaką wersję androida ? )  compact którą kupiłeś ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma Androida 6. Nie pamiętam jaka dokładnie wersja. Sprawdzę przy okazji. Generalnie najnowszy wydany na nią. Bo jakieś updatey jeszcze się zrobiły. 

Doświadczyłem dziś też tego że MirrorLink wyświetla się tylko do 206 kmh, powyżej pojawia się ten sam komunikat co przed zdjęciem blokady, gdy przekroczyłem 6kmh ☺️ mogłoby być lepiej choć bufor 200kmh też nie jest zły ?

Oczywiście jak się nieco zwolni to znowu widać obraz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon możesz nagrać krótki filmik jak to wygląda z tym soniaczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności