Skocz do zawartości
szylton

MirrorLink w B8 - użyteczny w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.04.2018 o 01:13, kwiatekwawa napisał:

Witajcie,

 

czy jak odblokuje za pomocą OBD11 np. tryb in motion aby yt grał podczas jazdy to od razu tracę gwarancję?

a czemu mialbys tracic gwarancje ???   na co ???   kolega kupil paska 2018 rok i odrazu mu pomoglem ze oglada filmy wczasie jazdy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KimeX nie pisz bzdur :)

@kwiatekwawa pewnie, że możesz tracić gwarancję, ponieważ ingerujesz w oprogramowanie, które ma za zadanie sterować samochodem. Tylko wyspecjalizowany serwis może wprowadzać modyfikacje, na które z góry pozwala polityka VW.

Użytkownik może zmieniać sobie tylko to, do czego ma dostęp z poziomu radia. 

Inną sprawą jest fakt, że żaden serwis ASO tego nie wykryje. Ale jak wykryje, to gwarancja może polecieć.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki Dean  , ale wiem ze sie servisy nie przejmuja tym , nie wiem co by musialo sie stac zeby to z kontrolowali ,  wiem ze mialem problem z nawigacja bo nie mogla znalesc miejsca gdzie jestem i pokazywala ze jezdze gdzie po lesie a nie po drodze , wiec oddalem do ASO , i  sprawdzali antene , i cos tam jeszcze , w koncu wgrali nowe oprogramowanie i bylo okej , i nikt nic nie mowil ze mam wlaczone VIM  :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie mirror link, a właściwie do codziennych użytkowników. Ja na co dzień używam Android Auto, lecz bajki jakie odtwarzam "jumpingują" więc postanowiłem spróbować mirror link, co na Galaxy S9+ nie obyło się bez przeszkód. Ale jak zadziałało to zdziwiłem się że te same bajki chodzą płynnie.

Ale moje pytanie dotyczy nawigacji - jak włączę google maps to ... taka sytuacja - mam włączone radio i po pierwszym komunikacie z map milknie radio...po prostu przełącza się na odtwarzanie z telefonu. Na AA działa mi to zupełnie inaczej - komunikat navi, yanosika jest po prostu w tle.

Czy u Was jest tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Potrzebuję pomocy bo już mi ręce opadają z tym ML!

Navi to Discovery Pro MY2015 bez AppConnect.
Specjalnie zakupiłem telefon Sony Xperia Z5 Compact oraz OBD11.
Navi widzi telefon i połączenie ML jest poprawne.
Przez OBD11 odblokowałem VIM - zjadło 100 kredytów z wynikiem sukces.
Niestety, cały czas aplikacje (w szczególności Google Maps) są wyłączane podczas jazdy.

Co robić? Jak żyć?

Dodam, że appka New Car Mode nic nie zmienia.

Liczę na szybką pomoc! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kolego @Vangass nie samo VIM (video in motion) a MirrorLink in motion powinieneś odblokować. Video in motion to odblokowanie Video, czyli DVD itp (jesli takie masz).

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Dean napisał:

Po pierwsze kolego @Vangass nie samo VIM (video in motion) a MirrorLink in motion powinieneś odblokować. Video in motion to odblokowanie Video, czyli DVD itp (jesli takie masz).

Zacząłem od MirrorLink in motion. OBD11 powiedział, że jest ON i chyba nic nie zmienił i nie zabrał kredytów. Potem sobie przypomniałem, że wszyscy tutaj mówią o VIM a nie MIM i dlatego odblokowałem VIM....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nikt tu nic nie pisał, dlatego proszę o wybaczenie jeśli podniosłem temat do góry.

Mam stary telefon Samsung Galaxy S7 Edge. Na początku działało pięknie, aż do momentu jak telefon się zaktualizował do wersji androida na 8.0.0.

Chciałem podpytać czy ktoś już korzysta z podłączenia przez Mirrorlink w wersji Androida 9 ?

Mam tu na myśli nowe telefony serii Samsung Galaxy S10, S10e S10+ 

Zastanawiam się czy jak zmienię telefon to będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy podczas Mirroringu 1:1, np google maps nie mozecie zwiekszac/zmniejszac dokladnosci przyblizac map prawym pokretlem radia. Nie wiem czy to u mnie tak jest czy poprosu ten mirrorlink jest tak slabo dopracowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybliżanie map działa w Android Auto. Mirror Link to tylko przerzucenie obrazu, więc pozostaje tylko obsługa dotykowa ekranu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę aby każdy kto przeczyta ten post podzielił się informacją jeśli działa jemu Mirrorlink i napisał:

  • Model telefonu, na którym to działa
  • Wersję Androida

Dawno nie korzystałem z telefonu przez połączenie Mirrorlink, ale teraz będę potrzebował wręcz każdego dnia i poszukuję wyłowić info jaki  telefon działa z jaką wersją Androida. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dean Mam odblokowany app connect w B8 z 2017 r. i chciałbym użyć zrootowanego Samsung Galaxy S5 Neo przez mirrorlink z systemem 6.0.1.

Mirrorlink podczas jazdy został również odblokowany.

Po podłączeniu Discover Media pokazuje tylko android auto. Masz jakiś pomysł ? a może ktoś inny korzysta z podobnego rozwiązania?

Obrazek_2020-09-02 10.35.40.jpg

Obrazek_2020-09-02 10.35.53.jpg

Edytowane przez oskarosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do oskarosi

Mam mirrorlink i android auto i w ustawieniach app connect jest opcja które ma jako pierwsze uruchomić . Ja korzystam z reguły z AA ale czasami zdarzy się że nie można uruchomić AA i wtedy appconnect uruchamia mirrorlink i  wtedy w ustawieniach przestawia się że pierwszą opcją jest mirrorlink i za każdym razem uruchamia mirrorlink . Należy wtedy zresetować appconnect i znowu w ustawieniach zmienić uruchamianie na AA . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, zibi1961 napisał:

Do oskarosi

Mam mirrorlink i android auto i w ustawieniach app connect jest opcja które ma jako pierwsze uruchomić . Ja korzystam z reguły z AA ale czasami zdarzy się że nie można uruchomić AA i wtedy appconnect uruchamia mirrorlink i  wtedy w ustawieniach przestawia się że pierwszą opcją jest mirrorlink i za każdym razem uruchamia mirrorlink . Należy wtedy zresetować appconnect i znowu w ustawieniach zmienić uruchamianie na AA . 

U mnie nie ma żadnych ustawień w appconnect chyba że ja jestem ślepy.

W telefonie po podłączeniu kabla zawsze jak wchodzę w ustawienia mirrorlink to muszę uruchamiać ręcznie ale to niczego nie zmienia i tak pojawia sie tylko android auto.

Obrazek_2020-09-02 13.46.23.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zresetuj tylko appconnect .Menu ,ustawienia ,zresetuj do ustawień fabrycznych . U mnie można zresetować same appconnect a jak nie to całą stację .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zibi1961 napisał:

No to zresetuj tylko appconnect .Menu ,ustawienia ,zresetuj do ustawień fabrycznych . U mnie można zresetować same appconnect a jak nie to całą stację .

Zrobiłem niestety nie pomogło po podłączeniu wciąż tylko android auto.

Na telefonie nie instalowałem samodzielnie dodatku android auto, może kliknąć w to i uruchomi się mirrorlink :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung wycofał w swoich telefonach wparcie dla Mirrorlink. 
Ja mam w 2 telefonach komunikat "Usługa Tryb Samochód została wyłączona 1 czerwca 2020"

Choć taki stary model jak S5 powinien nadal chodzić, chyba że jakaś aktualizacja zablokowała....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności