Skocz do zawartości
szylton

MirrorLink w B8 - użyteczny w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Endrju napisał:

Szymon możesz nagrać krótki filmik jak to wygląda z tym soniaczem?

Szymon umieścił link w swoim poście 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.  W Discavery Media też powinno działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno ponieważ wersje MirrorLink są te same :)

Czy ktoś udostępni sprawdzone kodowanie, które aktywuje Video in motion w MirrorLink? Będziemy wdzięczni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzez OBD11 tylko z predefiniowanych ustawień za 100 CR :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Te 100 CR to jest łatwo sobie nabić za free. Ja odblokowalem właśnie z tych uzbieranych punktów i działa w trakcie jazdy. 

Ja mam LG G4 i też mam Mirrorlink 1:1 z DM. Jedynie czego nie mam to przyciski funkcyjne robią się nieaktywne, tzn są szare i nie działają. Musiałem doinstalować Button Savior. 

Android auto chodzi też dobrze, dodatkowo mogę wybierać pomiędzy Google maps a Waze. Więc prawie Yanosik jest. 

Mirrorlink będę używał głównie z nawigacją Naviexpert, bo ją po prostu lubię i nigdy mnie nie zawiodła. Jedynie radia wtedy nie da się słuchać, bo jak przerwie ją pierwszy komunikat, to już nie wraca. Chyba że jest na to sposób, po za słuchanie radia z telefonu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, multisync napisał:

Poprzez OBD11 tylko z predefiniowanych ustawień za 100 CR :-(

Sony Xperia Z3 Compact - kupiona

OBD11 Pro - kupione 

Bedzie zabawa 9_9

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Dean napisał:

Sony Xperia Z3 Compact - kupiona

OBD11 Pro - kupione 

Bedzie zabawa 9_9

Szybko działasz ??

9 godzin temu, Jusand napisał:

Jedynie radia wtedy nie da się słuchać, bo jak przerwie ją pierwszy komunikat, to już nie wraca. Chyba że jest na to sposób, po za słuchanie radia z telefonu. 

Oczywiście, da się to zrobić. To jest tylko kwestia ustawień w samej aplikacji która wysyła komunikaty. W Yanosiku jest to samo, trzeba tylko w ustawieniach bluetooth wybrać żeby nie podtrzymywal ciągłego połączenia po odegraniu sygnału. 

A nawet teraz jak Ci radio wyłączy to wystarczy na DP kliknąć RADIO a później znowu wrócić do widoku mirrorlink przez przycisk MENU / mirrorlink 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2017 o 14:46, dirve napisał:

@szylton 

Jaki ma SOFT z3 (jaką wersję androida ? )  compact którą kupiłeś ? 

 

Wklejam dane.

Tak jak pisałem nic dodatkowo nie instalowałem, standardowy Launcher, aplikacje google, pousuwałem trochę spamowych aplikacji SONY, które mnie denerwowały i zżerały energię.
Po paru dniach też zaobserowałem że trzeba zwracać uwagę żeby przed wyjściem z auta zablokować telefon bo wyświetlacz jest ciąle włączony i (mimo ustawionej najniższej jasność) szybko bateria pada.
Generalnie ten Mirroring 1:1 działa w ten sposób że telefon ma włączony ekran i można albo korzystać (przyciskać) telefon albo DP/DM i obraz jest transmitowany 1:1. Aczkolwiek jak już się połączę, to chowam telefon do podłokietnika i zapominam całkowicie :) jestem na prawdę zadowolony.
 

Tak jak Marcin pisał wcześniej faktycznie GoogleMaps ma te 2 belki tak zrobione że na poziomym, ekranie zajmują bardzo dużo miejsca, ciekawe czy po zrootowaniu telefonu można zainstalować jakąś zmodyfikowaną wersję google maps gdzie te paski można dostosować... Czytałem też ostatnio, że mają lada chwila wypuścić nową wersję GMaps która będzie zawierała dużo zmian, podobno kolory i oznaczenia na mapach, ale być może też zmiany w interfejsie...

 

Screenshot_20171127-073745.png

Edytowane przez szylton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Zachar też testował na zwykłym Sony Z3 i też działa, na jego filmiku dokładnie widać ten komunikat który się pojawia po przekroczeniu 6kmh. OBD11 załatwia sprawę (do 206kmh) ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

Szybko działasz ??

Dobre rozwiązania nie mogą czekać :)

Czy w tym Sony masz swoją kartę SIM (tandem) do rozmów? Czy rozmawiasz z Samsunga a Sony tylko do MirrorLink. Pytam ponieważ połączenie CarPlay wyłącza zupełnie Bluetooth w samochodzie i nie można korzystać ze swojego dolecowego telefonu. Wszystko musi iść przez ten podłączony do AppConnect. W MirrorLink jest tak samo?

 

 

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Dean napisał:

Dobre rozwiązania nie mogą czekać :)

Czy w tym Sony masz swoją kartę SIM (tandem) do rozmów? Czy rozmawiasz z Samsunga a Sony tylko do MirrorLink. Pytam ponieważ połączenie CarPlay wyłącza zupełnie Bluetooth w samochodzie i nie można korzystać ze swojego dolecowego telefonu. Wszystko musi iść przez ten podłączony do AppConnect. W MirrorLink jest tak samo?

 

 

Po kablu Mirrorlink z Sony a drugi tel po BT;) U mnie działa. Polecam automate do zautomatyzowania (np. Odpalamy yanosika jak wykryje zasilanie na porcie).

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :)

Ja mam nawet odpalone cały czas Yanosika i Mapy google, więc jak tylko odpalę ML to mi to wskakuje :)

W Sony nie mam żadnej karty SIM, z internetem łączy się przez wbudowany w DP router.

A Samsung jako telefon działa sobie normalnie jak wcześniej z samochodowym zestawem BT, Media (Spotify) tak samo z Samsunga puszczam - wygodniej mi :) Choć, jak ktoś ma wybitnie czułe ucho to może sobie Tidala odpalić na takim Sony/ML i po kablu strumieniować dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A umie po ML z dźwiękiem jest coś nie tak, tzn trzaski, zniekształcenia. A po AA dźwięk idealny. Mój telefon to LG4. Czy na Sony z3 nie masz problemu z dźwiękiem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2017 o 15:43, Jusand napisał:

A umie po ML z dźwiękiem jest coś nie tak, tzn trzaski, zniekształcenia. A po AA dźwięk idealny. Mój telefon to LG4. Czy na Sony z3 nie masz problemu z dźwiękiem? 

Mam wrazenie, ze smiga lepiej niz po BT z iphone 7. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szylton czy u Ciebie też po komunikacie w mapach google dźwięk w  radiu się wycisza i trzeba je z powrotem włączyć i przełączyć na mapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2017 o 15:43, Jusand napisał:

A umie po ML z dźwiękiem jest coś nie tak, tzn trzaski, zniekształcenia. A po AA dźwięk idealny. Mój telefon to LG4. Czy na Sony z3 nie masz problemu z dźwiękiem? 

Mam to samo. Słuchanie przez Spotify poprzez ML generuje glitche w dźwięku, jakby procesor albo przesyłanie nie wyrabiało. Problem jest też przy oglądaniu z YouTube. Obraz i dźwięk zarywa tak, że nie da się z tego korzystać :/

Dodatkowo mam problem z samym połączeniem do ML z tego Sony Xperia Z3 Compact. Discovery Media raz próbuje połączyć przez Android Auto (co mu się nie udaje, bo nie mam aplikacji, choć ikonka AA pojawia się na chwilę na pasku statusu) a raz połączy przez MirrorLink i działa ok. I nie wiem jak to kontrolować, choć w radiu mam ustawione na preferowane połączenie poprzez ML.

Edytowane przez Dean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dźwięk jest dobry tylko gdy głos wydaje komunikat np. skręć w lewo to wycisza radio i później trzeba nacisnąć przycisk radio i powrotem na ML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem z Szyltonem, u niego w Discovery Pro dźwięk i obraz nie zarywa podczas oglądania YouTube (delikatnie obraz, ale mocno tego nie czuć). U mnie w Discovery Media już konkretnie. Zdaję sobie sprawę, że wyświetlacz jest mniejszy i ma mniej możliwości, ale żeby osłabiać go sprzętowo? :/

Jednym słowem, nie wyrabia tego błahego przesyłu obrazu i dźwięku. Dodam też, że poprzez CarPlay takiego problemu nigdy nie miałem. Obraz i dźwięk płynne w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Huawei P10. I w zasadzie to na telefonie i wyświetlaczu pojawiał się tylko komunikat o połączeniu telefonu z samochodem poprzez Mirrorlink. Zakładałem że coś nie działa jak powinno. Pobrałem jakąś apkę od VW i okazuje się że mogę z niej korzystać. Wiec nie rozumiem co źle robię bo jest tak jakby żadnych innych aplikacji nie chciał tel przekazać na wyświetlacz. Czy mam zakładać że to kwestia telefonu czy poprostu tak ma być i do tego potrzebuję teraz OBD11? 

Ogólnie jest bardzo fajne rozwiazanie (chyba takie samo jak z Sony). Całą obsługę (1:1/sposób prezentacji interfejsu, powrotu) można sobie zmieniać czy ma być z prawej strony wyświetlacza czy na dole- tego nie miałem w iPhonie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Thomsoon napisał:

Pobrałem jakąś apkę od VW i okazuje się że mogę z niej korzystać. Wiec nie rozumiem co źle robię bo jest tak jakby żadnych innych aplikacji nie chciał tel przekazać na wyświetlacz. Czy mam zakładać że to kwestia telefonu czy poprostu tak ma być i do tego potrzebuję teraz OBD11? 

Jeśli pokazuje Ci aplikacje z MirrorLink to znaczy, że działa poprawnie. To czy możesz dostać się do pulpitu to tylko i wyłącznie kwestia telefonu. Jedne mają to dość mocno zablokowane, inne można obejść, a w przypadku np. Sony Xperia Z3 nie trzeba nic kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności