Skocz do zawartości
szylton

MirrorLink w B8 - użyteczny w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak LG g6 by działał z ML?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy Google Maps zachowywało się dokładnie tak samo (już ekranowane na DP/DM) zarówno po podłączeniu Samsung jak i LG?

 

mapy dzialaly dokladnie tak samo (a przynajmniej na tyle podobnie ze nie zauwazylem zadnej roznicy w ich dzialaniu)

 

apropos migotania - Samsung dzialal dobrze pod ML ale dluzej mu zajmowalo sparowanie sie bo migotal, LG szybciej sie laczyl bo nic nie migotalo

co ciekawe w Samsungu mam Android 6.0.1 a w LG zona ma android 6.0 - moze starsze softy sa lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto odebrane, próbuje użyć Android Auto. Mój telefon: HTC One 10, najnowszy android 7 .. wgrywam android auto apk w najnowszej wersji 2.3.7166 - arm 64 bit ..zatem pod mój telefon.

Łaczy się ok, ale zrywa połączenie. Raz po 5 minutach ...a dzis to juz po 10 sekundach mniej więcej ...zdążę odpalić Spotify ..i piosenka poleci może z 5 sekund i rozłacza wszystko. I tak w kółko ..znów wybieranie android auto w DP ..akceptacja na telefonie wysylania plikow via USB itd.itp.

 

Oczywiscie wszystko wlaczone co trzeba. W aucie Discover Pro

 

Kabel z ładowarki oryginalnej z telefonu, nie jakiś zamiennik. Co robić? Jak żyć ? :)

 

Proszę o rady bo wymiękam już ... a ten Spotify czy nawi googla mi się baaaardzo by przydały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprobuj zainstalowac starsza wersje apki albo inna opcje tej samej

 

jak instalowalem najnowsze LG Mirror Drive to nie dzialalo a starsze dzialalo bez problemu - tutaj moze tez pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a sprobuj zainstalowac starsza wersje apki albo inna opcje tej samej

 

jak instalowalem najnowsze LG Mirror Drive to nie dzialalo a starsze dzialalo bez problemu - tutaj moze tez pomoc

 

Próbowałem, nic nie daje :(

Jak biorę wersję z 2016 ..to wtedy w ogóle wywala mi komunikat że ta wersja nie jest przeznaczona dla mojego kraju. A te co odpalają się bez problemu, tracą połączenie niemal po parunastu sekundach. Żeby bylo ciekawiej, wczoraj ..działalo całkiem niezle, gralo nawet po kilkanascie minut i nic się nie działo. Oszaleć można :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdążę odpalić Spotify ..i piosenka poleci może z 5 sekund i rozłacza wszystko

Słuchaj Spotify poprzez Bluetooth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łaczy się ok, ale zrywa połączenie. Raz po 5 minutach ...a dzis to juz po 10 sekundach mniej więcej ...zdążę odpalić Spotify ..i piosenka poleci może z 5 sekund i rozłacza wszystko ...

 

U mnie jest podobnie ale przyczyną jest uszkodzone gniazdo USB w podłokietniku.

Sprawdź może to.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest podobnie ale przyczyną jest uszkodzone gniazdo USB w podłokietniku.

Sprawdź może to.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

Raczej nie, bo mirrorlink dziala. Co prawda mirrorlink widzi tylko i wyłącznie aplikacje VW, nie widzi np. maps google.

Kto tu pisał o OBD eleven i możliwości używania aplikacji podczas jazdy. Pytanie teraz, czy jak łącząc się z Mirrorlink nie widzę żadnych aplikacji poza tymi VW, to jest sens kupowanie OBD eleven? Zachar OFF na youtube widze, ze bez problemu na samsungu widzi aplikacje np. google maps, ale oczywiscie wylaczane sa podczas jazdy ..a ja w ogóle ich nie widzę :(

 

Wracając do android auto (gdzie normalnie powinienem uzywac google maps czy spotify), to zauważyłem dziś, że jak włączy się androidauto i sparuje, działa kilka sekund połączenie i szybko znika a na telefonie tryb "USB przesyłanie plików" szybko przełącza się na "USB ładowanie" ...i wtedy się rozłącza. Nie wiem czy to nie jest powodem. W ogóle, za każdym razem kiedy odpalam w samochodzi android auto, to telefon pyta mnie o zgodę dla USB na przesył plików, oczywiście zgodę daję, i ...zestawia połaczenie, po czym rozłacza się bo /albo telefon znów w USB przechodzi na ładowanie a nie transfer plików.

Może to jednak wina telefonu, czy raczej jego oprogramowania?

 

Trochę pomieszałem, ale mam nadzieję żę wiecie o co chodzi. Myślałem by przejść jednak na Mirrorlink, ale skoro nie widzę nic poza aplikacjami VW, to kupowanie OBD eleven chyba nie ma sensu :(

 

Co do Spotify, to tak..wiem ze mozna odtworzyc przez Media ..ale wtedy nie moge wybierac playlist itp z ekranu, musze siegac do telefonu. No i nadal nie ma google maps ...czyli drugiej aplikacji której chciałbym używać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie wygląda na to ze Twój tel nie obsługuje ML.

Chociaż cofnelem i widzę że masz htc 10 wiec powinien działać. Ciekawe czy andek 7 dla htc obsługuje ML tu może być przyczyną.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Endrju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś mnie wygląda na to ze Twój tel nie obsługuje ML.

Chociaż cofnelem i widzę że masz htc 10 wiec powinien działać. Ciekawe czy andek 7 dla htc obsługuje ML tu może być przyczyną.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Męczyła mnie kwestia tego USB ..w momencie kiedy zrywa połączenie telefon przełącza się z US Tranbsfer plików na USB ładowanie ...doszedłem do wniosku, ze telefon wariuje ..i nie trzyma cały czas połączenia transferu pików ...

 

Znalazłem taką aplikację: USB Settings ..zainstalowalem ...i tam są opcje programistyczne dotyczące również USB ..i można ustawić tam USB w rózne tryby ...czyli ładowania, MTP, PTP, RNDIS, Źródło dźwieku i MIDI ..i na niektórych z nich jest o wiele lepiej ..np. na MTP(protokół transferu multimediów) ...jak go zaznacze przed połączeniem z AA, to połaczenie w zasadzie jest utrzymywane. Zdarzyło mi się raz, że po wlaczeniu google maps zerwało połączenie ..ale było to jednostkowe, pozniej bylo ok. Idaału nie ma, ale spokojnie można już sluchać spotify czy uzywac google maps ..zatem wiele zależy chyba jednak od telefonu.

 

Wracając jednak do Mirrorlink ... widzę tylko aplikacje VW jakie zainstalowałem w telefonie, google maps nie widzę. Na filmiku np. ZACHAR-a na YT ..ewidentnie widzi on rowniez google maps ..co prawda jest wyłączana jak auto ruszy z miejsca, ale jest. I wtedy zakup OBD Eleven ma sens, bo to kwestia odblokowania ... ale skoro ja ich nie widze, ..to co sądzicie o zakupie OBD Eleven ? DP widzi teraz tylko aplikacje dedykowane dla mirror link ..i akceptuje tylko te z VW :( Auto nowe, ..zatem może nowsza wersja oprogramowania niż na filmiku Zachar-a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj sobie nova launcher i button savior, uruchom oba przed polaczeniem kablem

potem polacz i uruchom ML a jak sie pojawi zadanie o akceptacje warunkow to cofnij naciskajac strzalke button savior i powinienes widziec ekran telefonu 1:1 - bedziesz mogl wlaczyc google maps

a na dodatek bedzie to tez dzialalo w czasie jazdy - obd eleven nie jest potrzebne

 

ta ptocedura zostala dokladnie opisana w tym watku (chyba na stronie 3), est tez filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zainstaluj sobie nova launcher i button savior, uruchom oba przed polaczeniem kablem

potem polacz i uruchom ML a jak sie pojawi zadanie o akceptacje warunkow to cofnij naciskajac strzalke button savior i powinienes widziec ekran telefonu 1:1 - bedziesz mogl wlaczyc google maps

a na dodatek bedzie to tez dzialalo w czasie jazdy - obd eleven nie jest potrzebne

 

ta ptocedura zostala dokladnie opisana w tym watku (chyba na stronie 3), est tez filmik

 

Myslalem ze to dziala tylko na samsungu ..musiałem źle przeczytać ..albo zapamiętać źle. Potestuję, dzięki.

Ja u siebie mam na ekranie DP opcję 1:1 ..ale jak klikam, to pojawia się ciemny ekran i nic więcej

 

Co do AA ..niestety ale dalej zrywa, choć rzadziej, ciężko wyczuć w jakiej konfiguracji działa lepiej ..bo raz jest lepiej a raz rozłącza co chwilę ..ręce opadają. Ale może ten ML wypali ..to byłoby idealne rozwiązanie

 

Dzięki

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Myslalem ze to dziala tylko na samsungu ..musiałem źle przeczytać ..albo zapamiętać źle. Potestuję, dzięki.

Ja u siebie mam na ekranie DP opcję 1:1 ..ale jak klikam, to pojawia się ciemny ekran i nic więcej

 

Co do AA ..niestety ale dalej zrywa, choć rzadziej, ciężko wyczuć w jakiej konfiguracji działa lepiej ..bo raz jest lepiej a raz rozłącza co chwilę ..ręce opadają. Ale może ten ML wypali ..to byłoby idealne rozwiązanie

 

Dzięki

 

No i potestowałem.

Wnioski:

1) Aby w ogóle odpalić ML muszę mieć w telefonie zainstalowaną choć jedną aplikację VW, jak jej nie ma, to od razu wywala komunikat ze nie ma zadnych kompatybilnych aplikacji. Oczywiscie nobaluncher i button s. są właczone

 

2) Jak mam tą aplikację VW, to odpala się ona zaraz po podłączeniu i wejściu w ML. Ale można ją zamknąć i na ekranie wtedy kliknąć 1:1 i pojawiają się aplikacje z telefonu.

 

3) Kiedy odpalam np. google maps, niby jest ok, ale tylko przez 1-2 minuty, pozniej obraz zamiera i ekran w ogóle nie reaguje, zawiesza się. Co ciekawe, jeżdząc palcem po ekranie DP, reaguje nadal ekran telefonu ..i tam aplikacja widac ze jest w ruchu, ...czyli łapie dotyk ....ale DP jest zawieszone i nic z tym zrobic nie mozna. Trzeba rozlaczyc kabel i od nowa ..i znów to samo.

 

Podobnie z innymi aplikacjami, np. przeglądarką Chrome ..dziala z kilkadziesiat sekund i zawiesza sie. I znów, dotykam ekranu DP ..zawieszony ale jezdzac po nim palcem widze ze przegladarka reaguje w telefonie ...

 

4) Jak rozumiem, telefon musi mieć aktywny ekran, nie można go wygasić ? Ja go wygaszam, gaśnie również na DP.

 

Zatem coś tu dalej jest nie tak ...nie wiem co robić z tym faktem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ekran ci sie wyswietlil i mogles uruchomic np. google maps tzn. wszystko dziala, a ze polaczenie sie zrywa to albo cos nie tak z kablem, telefonem, gniazdem usb itd

 

moze poszukaj czy w sklepie play jest jakas apka dedykowana dla HTC do polaczenia telefonu z samochodem (samsung ma Car Mode, LG ma LG Mirror Drive wiec HTC tez moze cos miec)

 

sklaniam sie ku temu ze mozesz miec cos z telefonem bo np. zony LG rozlacza sie samoczynnie z zestawu BT w jej samochodzie (mowa o nie fabrycznym zestawie) a moj samsung trzyma polaczenie w tym samym zestawie

Zanim sprawdzilem BT z moim telefonem to myslelismy ze BT sie zepsul a tu okazalo sie ze LG traci polaczenie (na szczescie)

 

pozycz od jakiegos znajomego/znajomej inny telefon i podlacz pod ML i bedziesz mial porownanie czy jest ten sam problem (wtedy to raczej kabel lub usb lub moze soft) a jak wszystko zadziala tzn. problem lezy w Twoim telefonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest dość ogólny jak czyta się na innych forach ..wg mnie nie wynika z problemów kabla, a raczej oprogramowania. USB samo sie rpzestawia w tryb ładowania ...sam nie wiem. Nowy telefon, nowy kabel ..

Żeby mieć pewność trzeba by porównać na tym samym modelu. To że wezmę inny telefon, np. samsung czy htc9 ..nie pozwoli wysunąć innych wniosków, bo to inne oprogramowanie w telefonach

 

u mnie w ogóle nie pokazuje się opcja wycofania się, jak na tym filmiku z nowa launcher na YT ..nie ma takich zgód ...nie ma zatem też gdzie się wycofywać, zatem nie wiem czy nawigacja w ogóle będzie działać podczas jazdy

 

XXI wiek a takie problemy ... co auto to podobne ..ludzie kombinują, teleofny do auta dobierają, zmieniają ..jaja jakieś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę o Android Auto. Po waszych wpisach postanowiłem tez sprawdzić jak działa ten Android Auto. Ściągnąłem na telefon (Samsung Galaxy S7 Edge) podłączyłem do Paska i... wszystko działa, tzn. Google Maps i inne pierdółki też. Dlatego myślę, że zależy to od telefonu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie od telefonu a wersji Androida na nim zainstalowanego.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsung Galaxy S7 edge, i też po aktualizacji Androida zaczął się trochę psuć Mirrorlink. Po podłączeniu mruga i skacze czasami, trzeba długo czekać aż się ustabilizuje. Żałuję, że aktualizowałem androida, przywróć ustawienia fabryczne w moim przypadku nie pozwoliło na cofnięcie wersji androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Samsung Galaxy S7 edge, i też po aktualizacji Androida zaczął się trochę psuć Mirrorlink. Po podłączeniu mruga i skacze czasami, trzeba długo czekać aż się ustabilizuje. Żałuję, że aktualizowałem androida, przywróć ustawienia fabryczne w moim przypadku nie pozwoliło na cofnięcie wersji androida.

 

Ja mam wersje androida 7.0. Z Mirror linkiem nie mam i nie miałem żadnych problemów. Oczywiście działają tylko apki od VW. Natomiast wczoraj, z racji sporadycznego użytkowania Android Auto i po przeczytaniu waszych problemów spróbowałem. Zauktualizowałem apke Android Auto i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wersje androida 7.0. Z Mirror linkiem nie mam i nie miałem żadnych problemów. Oczywiście działają tylko apki od VW. Natomiast wczoraj, z racji sporadycznego użytkowania Android Auto i po przeczytaniu waszych problemów spróbowałem. Zauktualizowałem apke Android Auto i wszystko śmiga.

 

Idę testować Samunga Galaxy s7 córki ...zobaczymy czy zadziała... jak zadziała, to HTC można wywalić ..i wcale to nie musi być wina androida a np. nakładki systemowej danego modelu czy producenta

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I wszystko jasne, na samsungu galaxy s7 śmiga aż miło, android 7 oczywiście. Android auto, bez najmniejszego problemu, działa płynnie, google maps działa świetnie a wybieranie głosowe w google maps to czysta przyjemność, w porównaniu z navi passata.

Mirrorlink też śmiga ...\

 

Zatem HTC można wrzucić do kosza na to wychodzi.

Ktoś chce kupić prawie nowe HTC 10 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na samsungu galaxy s7 śmiga aż miło, android 7 oczywiście

Instalowałeś jakąś nakładkę w stylu "Nova Launcher" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności