Skocz do zawartości
szylton

MirrorLink w B8 - użyteczny w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

To w Seacie mam w standarcie.:))

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Możecie mi podpowiedzieć co robię nie tak...mam B8 my15 z discover pro. Podłączam samsunga s6 pod mirrorlinka i po połączeniu ekran na telefonie robi się czarny i wyświetla że telefon jest połączony i na radiu też ekran jest czarny jak na telefonie..nie wyświetla ikon...może się to gdzieś wyłącza...car mode zainstalowałem. za podpowiedź dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś mi moze napisac dlaczego podczas wyswietlania obrazu przez mirror link nie mam na ekranie wyskakujacego paska, ktory pozwala nawigowac w aktywnej opcji mirrorlink? Pasek ten powinien sie pojawiac po zblizeniu dlo i do ekranu lub po wcisnieciu prawego przycisku. U mnie pojawia sie tylko krotki pasek z dwoma ikonkami. Jedna ikonka odpowiada za jego umieszczeniu u gory lub dolu ekranu a druga za powrot to aplikacji mirror link. I tylko tyle. Bede wdzieczny za odpowiedz gdyz bez tego paska o ktory pytam niemozliwa jest nawigacja z poziomu mirror li k gdyz nie mozna wyjsc z wczesniej odpalonej appki lub powrocic do widoku glownego z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to odpowiedź jest już w wątku. Zainstaluj sobie luncher Nowa ze sklepu i będziesz miał pasek.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane nova launcher. Dzialam na Galaxy s6. Ale paska narzedzi niestety brak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zainstalowane nova launcher. Dzialam na Galaxy s6. Ale paska narzedzi niestety brak...

 

Witaj

W nowszych wersjach jest ten krótki pasek.

Spróbuj zainstalować w komórce Button Savior - u mnie działa właśnie z tą apką ( s6 edge).

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj

W nowszych wersjach jest ten krótki pasek.

Spróbuj zainstalować w komórce Button Savior - u mnie działa właśnie z tą apką ( s6 edge).

 

Pozdr.

 

dokładnie, w MY2016 jest ta duża belka w DP, w nowszych rocznikach z AppConnect przydaje sie ten ButtonSavior. Było to dokładnie opisane w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

przy pomocy wbudowanej aplikacji w obdeleven odblokowałem Mirrorlink tj. myślałem że odblokowałem bo dalej mam informacje że MirrorLink jest nie aktywny i muszę skontaktować się z dealerem

aplikacja pokazała że wszystko poszło ok i zjadła 100 kredytów

 

macie jakieś sugestie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktować się z dealerem i kupić mirrorlink? OBD11 odblokowuje tylko (albo aż) VIM gdy masz mirrorlinka. Możesz teraz oglądać filmy z pendrive podczas jazdy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. myślałem że obdeleven odblokowuje także dostęp do MirrorLink ech... jaki ja naiwny jestem :-)

 

czyli TYLKO serwis odpłatnie może odblokować ML???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OBD11 w teorii odblokowuje możliwość korzystania z MirrorLink w czasie jazdy (ale nikt na forum jeszcze tego nie potwiedził, poza Samsung Galaxy S6/7, który i tak działa w czasie jazdy bez odblokowywania).

Sama funkcjonalność AppConnect (MirrorLink, AndroidAuto i AppleCarPlay) musi być odpłatnie odblokowana u dealera jeśli nie miałeś jej w standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak to jest. Mam do wziecia auto od dilera specyfikacja MY2017 z System nawigacji satelitarnej Discover Media (PNC),

i koles od dilera twierdzi ze Car Play w tym nie bedzie dzialac, bo nie ma jakiegos gniazda usb dodanego, a auto juz stoi na placu i nie mozna nic zmienic. Koles mowil ze to kosztuje 850zl przy wyborze auta itp. Pytanie - czy jednak da sie jakos Discover Media odpalic z Iphonem - tak zebym mial Spotify na wyswietlaczu i latwo przełączał muzyke itp. Koles od dilera stwierdzil - ze on slucha Spotify po Bluetooth i wyswietla mu sie nazwa piosenki na konsoli - ale moje pytanie jest takie- czy bedzie dzialac Car Play - w sensie mirroru z telefonu ekranu - czy to sie da odblokowac i wogole podlaczyc Iphone - jak nie ma jakiegos gniazda USB.

Jak to wogole jest? bo nie bardzo kumkam - czy koles od dilera mowi prawdę, czy sie moze "nie orientuje".

dzięki za poradę - bo jezeli sie nie da tego sprzęgnąć to bede zmuszony czekac na auto customowe

 

T

Edytowane przez tjord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, możesz stremować muzykę po bluetooth, ale jakość nie ta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale są tu ludzie, którzy to robili i pewnie będą wiedzieć lepiej. W DM jeśli nie weźmie się app connect to da się je za ok 1k dokupić w późniejszym terminie. Zapytaj sprzedawcę dokładnie o "app connect" dla tego discover media, niech sprawdzi VIN czy da się to dokupić. Nie słyszałem żeby trzeba było kupować "gniazdo usb" bo każdy ma jedno w podłokietniku (chyba, że ten jakimś cudem nie ma). Pamiętaj też, że ten cały app connect działa tylko po kablu, a telefonu w aucie nie ma gdzie odłożyć. Pół żartem, pół serio, jest to chyba największa wada tego auta ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to mozna niby dokupic- ale diler sugeruje ze te USB wbudowane z tym nie zadziala - zreszta sami nie wiedzą,

moze to jest USB tylko do ladowania. czy przez te USB po podlaczeniu telefonu - widac z telefonu MEDIA na discovery media? mozna z tego puszczac MP3 z pamieci telefonu? bo jezeli tak - to raczej zadziala z App Connect. ktos moze potwierdzic - czy te usb to tylko zasilanie czy rowniesz da sie tym polaczyc i grac media w radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze zadziała. Jeżeli jest USB to również przesyła dane.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim

 

wczoraj mialem okazje pojezdzdzic B8 MY2017 z DM z aktywnymi AA i ML no i zauwazylem wg mnie ciekawe roznice w funkcjonalnosci google maps (w trakcie jazdy, po zastosowaniu button savior i nova launcher, tak jak to opisano wczesniej w tym watku, oczywiscie) - byc moze kogos z Was to tez zainteresuje:

 

1) w ML jest lepsza grafika (widok taki sam jak na telefonie) vs. widok uproszczony w AA

2) W AA w trakcie nawigowania caly czas moze grac radio i jest ono jedynie wyciszane jak wypowiadany jest komunikat z nawigacji vs. radio przestaje grac po komunikacie z navi i trzeba je od nowa wlaczac (ale byc moze to kwestia ustawien w telefonie/DM?? mi sie w kazdym razie nie udalo tego rozwiazac)

3) gdy nawigacja prowadzi do celu to w ML trasa pokazana jest na calym ekranie a wskazowki nawigacyjne u gory (nie zaslaniaja trasy) vs. polowa ekranu w AA (na drugiej polowie wyswietlane sa strzalki, pasy itd co zmniejsza pole podgladu trasy)

4) jak jest wlaczona navi w AA to wylacza sie widok mapy z navi fabrycznej na AID vs. mapa fabryczna jest nadal widoczna na AID przy wykorzystaniu ML

5) jezeli nie uruchamia sie nawigacji i uzywa sie tylko podglad ulic z natezeniem ruchu to w ML widac tylko ruch na glownych ulicach i nie mozna zwiekszyc dokladnosci zeby podejrzec ruch na mniejszych ulicach (na telefonie nie podlaczonym do ML mozna to zrobic) vs. w AA wyswietlane sa przyciski + i - dzieki ktorym mozna zwiekszyc dokladnosc wyswietlania i widac natezenie ruchu na mniejszych ulicach

6) w AA wlacza sie tryb dzienny / nocny automatycznie (nie wiem jak to zmienic, wolalbym tryb dzienny bo jest czytelniejszy) vs. tryb dzienny w ML

7) w AA komunikaty sa bardzo ciche (nie potrafie ich zglosnic) vs. normalna glosnosc w ML

 

w obecnym samochodzie mam telefon w uchwycie i jak jade do/z pracy to zawsze mam wlaczony podglad na natezenie ruchu na ulicach (bez wlaczonej nawigacji) zeby moc sprawdzac ktoredy mozna pojechac (navi nie poprowadzi po malych uliczkach nawet jezeli sa luzne a glowne zakorkowane i musze sam podjac decyzje czy warto jechac malymi zamiast glownymi). Jest to dla mnie bardzo wazna funkcjonalnosc i tylko z tego powodu AA w moich oczach finalnie wygrywa (+ brak problemow z komunikatami i radiem).

Pod kazdym innym wzgledem ML jest wg mnie lepszy bo jak napisalem wczesniej lepiej wyswietla ulice, lepiej wyswietla dane nawigacyjne, itd.

 

Czy ktos z Was tez to zauwazyl? moze ktos rozkminil jak zwiekszyc dokladnosc mapy na ML zeby widziec natezenie ruchu na malych ulicach? da sie to wogole zrobic?

A moze wiecie jak rozwiazac problem komunikatow wylaczajacych radio w ML?

 

a tak poza tym mankamentem to ML w DM wyswietla w czasie jazdy wszystko to co telefon bez koniecznosci odblokowywania (np. obdeleven). Pisze o tym bo jezeli dobrze pamietam to wczesniej byly informacje ze takie cos dziala tylko na DP przy uzyciu samsunga S6/S7 - ja sprawdzalem to na samsung A3 2016 i LG G4

apropos - na G4 wg mnie dziala to nawet lepiej i stabilniej niz na A3, ale musialem wgrac starsza wersje LG Mirror Drive (apka spoza Play Store) bo najnowsza wersja dostepna w Play Store dziala tylko z Android 7.0 a ja mam Android 6.0)

Edytowane przez nok7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos z Was tez to zauwazyl? moze ktos rozkminil jak zwiekszyc dokladnosc mapy na ML zeby widziec natezenie ruchu na malych ulicach? da sie to wogole zrobic?

A moze wiecie jak rozwiazac problem komunikatow wylaczajacych radio w ML?

 

cześć! Co do powrotu do radia/innych mediów po komunikatach navi - trzeba w telefonie (w aplikacjach które korzystają z Bluetooth włączyć opcję "Rozłącz po komnunikacie" czy jakoś tak. Na Yanosiku testowałem.

Jeśli chodzi o funkcjonalność powiększania/zmniejszania mapy w ML - to zastanawiam się jak to możliwe, przecież ML dokładnie robi odbicie telefonu, więc jeśli w telefonie możesz to zrobić to i w ML. Próbowałeś "sczypać" ekran żeby powiększyć? Albo rak kliknąć i wtedy powinny się pokazać przyciski + -

 

Bardzo Ciekawi mnie działanie ML z innymi telefonami, szczególnie z przyciskami dotykowymi (tutaj może nie być potrzebna ta aplikacja ButtonSavior). Możesz opisać jak to działa na LG? Masz zainstalowany jakiś Drive Mode LG i też nie zatwierdzasz warunków tylko obchodzisz to strzałką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wyjasnienia odnosnie glosu - sprawdze jak znowu bede mial dostep do MD

 

Jeśli chodzi o funkcjonalność powiększania/zmniejszania mapy w ML - to zastanawiam się jak to możliwe, przecież ML dokładnie robi odbicie telefonu, więc jeśli w telefonie możesz to zrobić to i w ML. Próbowałeś "sczypać" ekran żeby powiększyć? Albo rak kliknąć i wtedy powinny się pokazać przyciski + -

 

 

tak probowalem "szczypac" ekran tak samo jak sie to robi w telefonie - i tutaj bylo moje najwieksze zdziwienie - bez wzgledu na to czy "szczypalem" ekran (w telefonie zwieksza sie dokladnosc) czy rozszerzalem palcami (w telefonie zmniejsza sie dokladnosc) to nawigacja zawsze zmniejszala dokladnosc. Wogole nie bylo mozliwosci zwiekszenia dokladnosci (probowalem wiele razy w rozny sposob). Jak sie stuknie w ekran to nie pojawialy sie zadne przyciski +/-

Takie przyciski pojawiaja sie po stuknieciu w ekran w AA i tam mozna zwiekszyc/zmniejszyc dokladnosc bez zadnego problemu - z tego powodu dla mnie AA wygralo

 

A odnosnie parowania ML z LG - button savior byl zainstalowany ale okazalo sie ze nie bylo takiej potrzeby bo w LG przyciski sa ekranowe i pojawily sie same (samsung ma przyciski fizyczne a nie ekranowe i dlatego chyba ten button savior jedt potrzebny)

Musialem za to zainstalowac LG Drive Mode bo inaczej pojawial sie komunikat ze telefon jest niekompatybilny z ML. A po zainstalowaniu apki po prostu sie laczyl. Nie trzeba bylo niczego zatwierdzac/akceptowac czy cofac zadnych komunikatow bo zgodnie z instrukcja wylaczylem powiadomienia dla apki LG Drive Mode i to wystarczylo (dla porownania - w Car Mode Samsunga tez wylaczylem powiadomienia tak samo jak dla LG ale tutaj pomimo tego musialem cofac strzalka z button savior)

 

W LG musialem tylko cofnac strzalka systemowa zaby wyjsc z LG Mirror Drive (wlacza sie zawsze po podlaczeniu telefonu do kabla)

 

Generalnie LG szybciej sie laczyl z ML, nie mrygal, itd. Jak dla mnie byl lepszy od Samsunga w polaczeniu z ML

Aha jeszcze 2 spostrzezenia

1) Jak LG byl sparowany to ekran telefonu pokazywal to samo i mozna bylo obslugiwac wszystko z poziomu telefonu (w samsungu nie mozna bylo tego robic)

2) ekran mial orientacje taka jak w telefonie (tj. np. widzialem ekran startowy w pionie a nie w poziomie jak w Samsungu) i zmienial sie pion/poziom zgodnie z tym jak ustawialem telefon. W samsungu wszystko bylo zawsze w poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy Google Maps zachowywało się dokładnie tak samo (już ekranowane na DP/DM) zarówno po podłączeniu Samsung jak i LG?

Ja kiedyś póbowałem podłączać Sony Z3Compact i samo działanie ML było idealne - dokładnie 1:1 z telefonem, bez potrzeby instalowania żadnych dodatkowych CarMode, głownym minusem było to, że gdy samochód ruszył wszystko znikało.

Dlatego szukam idealnego telefonu do tego ML, czyli takiego który będzie miał przyciski softwarowe (może nowe Galaxy S8??), Jakiś HTC no i z tego co kolega Adam pisze to i LG.

Ja w moim Galaxy S6 po aktualizacji do Android 7, mam problemy z podłączeniem, tak jak wcześniej, do ML, ale ja też mam DP z MY2015 (czyli bez AppConnect) a z tego co próbowałem w nowyszych DP to o wiele sprawniej się łączył S6 z ML, nie ma tego migotania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności