Skocz do zawartości
szylton

MirrorLink w B8 - użyteczny w czasie jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

cześć!

po pierwsze, primo - w DiscoverMedia, które jak wnioskuję po wpisie posiadasz, funkcje AndroidAuto czy Apple Car Play musisz dodatkowo aktywować w ASO, co kosztuje $$$.

po drugie, primo :) - MirrorLink działa tylko z urządzeniami opartymi o Android. A tylko MirrorLink i to w bardzo szczególnych uwarunkowaniach pozwala na oglądanie YT. Zajrzyj do wątku MirrorLink użyteczny w czasie jazdy.

także nie ma lekko ;)

 

 

Pozwolcie ze odgrzeje ten temat bo akurat jestem na etapie konfiguracji B8 i dosyc mocno wham sie czy brac DP czy moze DM wystarczy.

Oprpcz standardowej fukcjonalnosci navi zalezy mi rowniez na mozliwosci wyswietlania ekranu smartfona (czyli ML i AA z racji posiadania Samsunga) oraz wybierania glosowego

 

Jezeli mialbym brac DM to wraz z App Connect i Obsluga Glosowa (taka konfiguracja wyjdzie o 1730pln mniej niz DP a za to moge wziac np. tylna kamere)

 

pytanie tylko czy jak tak dokonfiguruje DM to czy mimo wszystko musze doplacac w serwisie za odblokowanie ML?

Beda jakies istotne roznice w funkcjonalnosci ML i AA w stosunku do DM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto dopłacać do DP bo ML i tak nie będzie dzisiaj w czasie jazdy bez dogrywania appek i całego cyrku z obchodzenie zabezpieczania, a kamera jest super rozwiązaniem.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Endrju - dzieki za Twoja opinie - utwierdzasz mnie w przekonaniu ze kamerka cofania powinna trafic na liste (mysle nawet o Area View360, traktujac kamerke cofania jako wersja min, ale znowu nie wiem czy Area View to nie jest troche tak jak z DP i DM - fajnie miec full opcje, ale jezeli opcja tansza spelnia oczekiwania to nie ma sensu doplacac do bajerow)

 

szczerze mowiac nie przeszkadza mi dogrywanie apek i cala procedura obejscia zabezpieczen opisana wczesniej zeby moc skorzystac z google maps lub yanosika, ale jezeli te funkcjonalnosci beda tak samo dzialaly na DP i DM to wole miec mniejszy ekran + kamere cofania niz DP z wiekszym ekranem i z funkcjonalnosciami na ktorych mi wogole nie zalezy (jezeli ML zadziala w czasie jazdy w DM to i tak google maps powinno przebic funkcjonalnosci DP)

 

obawiam sie jednak ze DM moze miec wieksze ograniczenia niz to widac na pierwszy rzut oka i stad moje pytanie (nie pomyslalbym nawet ze majac ML musze sie zastanawiac czy bedzie trzeba to odblokowac placac dodatkowo w serwisie...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google mapa działa u mnie bez problemu na AA a mniej z tym zachodu. Ściągasz appke z netu instalujesz na sartfonie , łączysz za pomocą kabelki i działa elegancko a yanosik po bloutufie i gada w tle. Jeżeli chodzi o area view to naprawdę polecam super sprawa. Sama kamerka czasami nie łapie wszystkiego wiec jedno kliknięcie i widzę auto z lotu ptaka. :)

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej jaka aplikacja na smartfonie działa po kablu i jest google maps w DP? i czy w iPhonie też będzie śmigać , pytam bo za rok kończy się darmowy carnet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o Android Auto ale na iPhonie nie pójdzie.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje odblokowanie Mirror Link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. 1000 pln

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Google mapa działa u mnie bez problemu na AA a mniej z tym zachodu. Ściągasz appke z netu instalujesz na sartfonie , łączysz za pomocą kabelki i działa elegancko a yanosik po bloutufie i gada w tle. Jeżeli chodzi o area view to naprawdę polecam super sprawa. Sama kamerka czasami nie łapie wszystkiego wiec jedno kliknięcie i widzę auto z lotu ptaka. :)

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

z tego co napisales to AA wystarczy do korzystania z Google Maps - no to super

czy to dotyczy zarowno DP jak i DM?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ok. 1000 pln

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

czy te ok. 1000pln zeby odblokowac ML to sie doplaca tylko do DM czy rowniez w przypadku DP?

 

patrzac w cennik ja to rozumiem tak: DP ma ML + AA i wybieranie glosowe od razu aktywne

zeby to samo miec w DM to zgodnie z cennikiem trzeba dokupic App Connect (+820pln) oraz wybieranie glosowe (+870pln) co lacznie daje doplate 1690pln do podstawowego DM (do tej pory zakladalem, ze wtedy wszystko jest od razu aktywne)

W takim przypadku jest to i tak taniej o 1730pln ale jest mniejszy wyswietlacz (doplata do DP w przypadku wybrania pakietu business to 3420pln)

 

czy ta doplata +1000pln o ktorej napisales to cos dodatkowego ponad taka doplate do App Connect?

jezeli oprocz doplaty +1690pln za dodatkowe funkcje w DM trzeba jeszcze zaplacic +1000pln za aktywacje to bardziej sie oplaca wziac DP od razu bo roznica to juz tylko 730pln

 

z gory dzieki za wyjasnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 1k to dopłata do DM ale w serwisie skody i seata, jak zwykle VW żąda więcej jak widzę. W DP ML i AA jest w standardzie.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
patrzac w cennik ja to rozumiem tak: DP ma ML + AA i wybieranie glosowe od razu aktywne

zeby to samo miec w DM to zgodnie z cennikiem trzeba dokupic App Connect (+820pln) oraz wybieranie glosowe (+870pln) co lacznie daje doplate 1690pln do podstawowego DM (do tej pory zakladalem, ze wtedy wszystko jest od razu aktywne)

 

Tak dla jasności:

- App Connect zawiera obecnie Mirror Link, Android Auto oraz CarPlay. Obsługa głosowa w aplikacji Android Auto działa niezależnie od wykupionej opcji wybierania głosowego.

- wybieranie głosowe dotyczy obsługi standardowych funkcji nawigacji DM i DP (prowadź do ..., połącza z ..., czy przełączenie źródła multimediów lub stacji radiowej, (obsługa głosowa AA działa niezależnie czy się ma wykupioną tą funkcję czy nie)

- cennikowo przy zakupie App Connect kosztuje tak jak piszecie powyżej 820pln, natomiast dokodowanie tej funki w ASO po zakupie już najczęściej trochę droższe ~1000pln (różnie w różnych ASO, bo jak zgaduję doliczają sobie roboczogodziny za usługę uruchomienia tej funkcji ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- cennikowo przy zakupie App Connect kosztuje tak jak piszecie powyżej 820pln, natomiast dokodowanie tej funki w ASO po zakupie już najczęściej trochę droższe ~1000pln (różnie w różnych ASO, bo jak zgaduję doliczają sobie roboczogodziny za usługę uruchomienia tej funkcji ...)

 

dzieki za wyjasnienia, ale chyba troche sie pogubilem

czy dobrze zrozumialem ze App Connect jezeli sie od razu wybierze przy zamowieniu samochodu to kosztuje 820pln i wtedy ma sie aktywne ML, AA i Car Play (tj. aktywowane fabrycznie)

A jak sie tego nie wybierze przy zamowieniu to nadal mozna zglosic sie do ASO z samochodem i wtedy to ASO odblokuje App Connect, ale bedzie drozej (tj. ~1000pln) - zgadza sie?

 

aha - no i jeszcze ta obsluga glosowa w AA (dzieki ze o tym napisales) - czy jak sie wlaczy AA i google maps to mozna w trakcie jazdy glosowo wybrac adres a jak sie polaczy przez ML to wtedy obslugi glosowej nie ma?

jezeli chce moc glosowo wybrac kontakt pod ktory chce zadzwonic to obsluga z AA da rade czy trzeba dokupic wybieranie glosowe do DM?

 

i jeszcze jak oceniasz funkcjonalnosc obslugi glosowej w AA? jest to rzeczywiscie uzyteczne czy raczej bajer do okazjonalnego uzycia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki za wyjasnienia, ale chyba troche sie pogubilem

czy dobrze zrozumialem ze App Connect jezeli sie od razu wybierze przy zamowieniu samochodu to kosztuje 820pln i wtedy ma sie aktywne ML, AA i Car Play (tj. aktywowane fabrycznie)

A jak sie tego nie wybierze przy zamowieniu to nadal mozna zglosic sie do ASO z samochodem i wtedy to ASO odblokuje App Connect, ale bedzie drozej (tj. ~1000pln) - zgadza sie?

Tak, masz uruchomione wszystkie 3 ML, AA i CarPlay

Dla roczników 2016-2017 według mojej wiedzy można aktywować płatnie po zakupie

 

aha - no i jeszcze ta obsluga glosowa w AA (dzieki ze o tym napisales) - czy jak sie wlaczy AA i google maps to mozna w trakcie jazdy glosowo wybrac adres a jak sie polaczy przez ML to wtedy obslugi glosowej nie ma?

jezeli chce moc glosowo wybrac kontakt pod ktory chce zadzwonic to obsluga z AA da rade czy trzeba dokupic wybieranie glosowe do DM?

Jest wybór, np. krótkie naciśnięcie przycisku wybierania głosowego na kierownicy aktywuje wybieranie głosowe w radiu DM / DP. Natomiast długie naciśnięcie tego samego przycisku aktywuje wybieranie głosowe w aplikacji Android Auto (jeśli oczywiście jest w danym momencie uruchomione AA).

Tak więc uruchamiając wybieranie głosowe AA możesz podyktować adres do Google Maps, lub mówisz zadzwoń do .... i wybierasz kontakt z poziomu Android Auto :-)

Działają oba rozwiązania.

Co do ML to nie używam więc się nie wypowiadam.

CarPlay według mnie działa identycznie/analogicznie jak Android Auto, tyle że po angielsku bo SIRI nie wspiera polskiego języka.

 

i jeszcze jak oceniasz funkcjonalnosc obslugi glosowej w AA? jest to rzeczywiscie uzyteczne czy raczej bajer do okazjonalnego uzycia?

Android Auto możesz sobie uruchomić sam i potestować bez wsparcia samochodu, aplikacja działa również samodzielnie.

Obsługa głosowa w AA działa bardzo dobrze bo jest to podstawowy sposób komunikacji w tej aplikacji. Z założenia w czasie jazdy zablokowane jest wprowadzanie adresu, czy wybranie kontaktu w inny sposób niż głosowo. SMSów nie możesz zobaczyć na ekranie telefonu/radia tylko aplikacja może go przeczytać na głos :-) Identycznie jest z wysyłaniem SMSów, można tylko je podyktować. Największym szokiem dla większości osób jest fakt że nie ma dostępu do listy kontaktów i trzeba dany kontakt wywołać głosowo po nazwie, dostęp jest tylko do listy ostatnich wybranych i odebranych telefonów.

 

Ja używam DM w nowym Tiguanie z tego roku, ale rozwiązania i funkcjonalności są identyczne według mojej wiedzy. A sama aplikacja AA jest globalna niezależnie od samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto tez zaznaczyć ze Android Auto nie jest oficjalnie dostępne w PL wiec aplikację i jej aktualizacje trzeba szukać samemu i ręcznie aktualizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest wybór, np. krótkie naciśnięcie przycisku wybierania głosowego na kierownicy aktywuje wybieranie głosowe w radiu DM / DP. Natomiast długie naciśnięcie tego samego przycisku aktywuje wybieranie głosowe w aplikacji Android Auto (jeśli oczywiście jest w danym momencie uruchomione AA).

Tak więc uruchamiając wybieranie głosowe AA możesz podyktować adres do Google Maps, lub mówisz zadzwoń do .... i wybierasz kontakt z poziomu Android Auto :-)

Działają oba rozwiązania.

 

Android Auto możesz sobie uruchomić sam i potestować bez wsparcia samochodu, aplikacja działa również samodzielnie.

Obsługa głosowa w AA działa bardzo dobrze bo jest to podstawowy sposób komunikacji w tej aplikacji. Z założenia w czasie jazdy zablokowane jest wprowadzanie adresu, czy wybranie kontaktu w inny sposób niż głosowo. SMSów nie możesz zobaczyć na ekranie telefonu/radia tylko aplikacja może go przeczytać na głos :-) Identycznie jest z wysyłaniem SMSów, można tylko je podyktować. Największym szokiem dla większości osób jest fakt że nie ma dostępu do listy kontaktów i trzeba dany kontakt wywołać głosowo po nazwie, dostęp jest tylko do listy ostatnich wybranych i odebranych telefonów.

 

wlasnie zainstalowalem - no i powiem ze jestem pod wrazeniem jak to dziala... zwlaszcza ze taka funkcjonalnosc jest za darmo..

 

w tej sytuacjie DM + App Connect mi w zupelnosci wystarczy bo AA zapewnia dokladnie te funkcjonalnosci o ktore mi tak naprawde chodzi

 

wielkie dzieki za wyjasnienia!!!

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Warto tez zaznaczyć ze Android Auto nie jest oficjalnie dostępne w PL wiec aplikację i jej aktualizacje trzeba szukać samemu i ręcznie aktualizować.

 

no tak, troche klopotu z tym jest (mi zajelo 10min zeby znalezc apke i ja zainstalowac) ale korzysci w postaci AA i super dzialajacego wybierania glosowego uzasadniaja poswiecony czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jedynym mankamentem AA jest to ze nie można mieć na ekranie DM np. Yanosika.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie żeby uruchomić google maps na DPro to trzeba być informatykiem. Kobieta czy ktoś kto nie interesuje się zbytnio takimi sprawami lub się nie zna, nigdy tego nie uruchomi. Myślałem że to jakoś w prostszy sposób się odbywa, a tutaj jakieś poblokowane aplikacje na PL, jakieś tysiące ostrzeżeń, zakazów itd. a idź pan w chu... z takim czymś. Drugi raz bym nie zapłacił tyle kasy za to.

Pomijam fakt że jakiś idiota umieścił jedyny USB w schowku. Jak mam tel. przypięty na szybie to trzeba mieć konkret długi kabel. Jakby nie mogli dać koło zapalniczki albo ukryty gdzieś koło wyświetlacza miniusb.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakby nie mogli dać koło zapalniczki

 

Kup sobie u Chińczyka ładowarkę USB do gniazda zapalniczki za dolara (albo za 3 razy tyle z przesyłką na allegro) i po problemie.

 

PS Prawdą jest, że w B8 nie ma miejsca na telefon. Przypinać do szyby? Hm... Kiedyś był szum wywołany przez policję o te wszystkie nawigacje przypięte do szyby (że niby zasłaniają widoczność), ale nie pamiętam, jak to się skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ponad 100k pln to VW mógłby zrobić usb pod nawigacją. Ja akurat mam i jest to bardzo wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można mieć USB tam gdzie jest "popielniczka" ale trzeba wziąć zestaw telefoniczny comfort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności