Skocz do zawartości
Gość karmel84

chiptuning tak czy nie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, niedawno stałem się posiadaczem Passata B5 1.9 tdi 115 km ATJ i tutaj moje pytanie do jakiej mocy mogę bezpiecznie go podkrecic? ;) Chip chcę zrobić w Vtech Kujawy w Bydgoszczy

 

---------- Dodano o 12:15 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:13 ----------

 

Zapomniałem dodać, że skrzynia 6 biegów :)

 

 

Ja niedawno robiłem u tych Panów: http://www.brk-tuning.pl/

 

Jest całkiem nieźle, aczkolwiek mimio przyrostu 35 kucy na wykresie sam nie wiem czy aż tyle rzeczywiście ich przyrosło, ale to może moje mieszane odczucia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, silnik wg mnie jest w dobrym stanie, ma prawdziwy przebieg 166k km, szykuje mi się właśnie wymiana rozrzadu, czytałem różne posty na forum, ktoś podkręcił moc do 153 km i spotkał się z różnymi opiniami forumowiczow, jakby wyszło 140km byłbym zadowolony ;) będę jeszcze musiał pomyśleć Ino czy Bdg bo ceny podobne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam :)

 

Posiadam passata CC 2010, 170 km CBBB DSG.

 

Zastanawiam sie nad chipem... i teraz pytanie jak bardzo mozna to podkrecic? I czy ktos z was juz ten silnik podkrecal?

Jesli tak to chetnie poczytam opinie! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam sie nad chipem... i teraz pytanie jak bardzo mozna to podkrecic? I czy ktos z was juz ten silnik podkrecal?

I jak tam zdecydowałeś się? Tez się zastanawiam nad virusem, z tego co czytałem to w naszym przypadku bez problemu 200 kucy wyciśniesz.

Daj znać czy coś robiłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipowi mówię TAK:ok. Z Passka jestem mile zaskoczony.

W planach mam zakup A3 130HP ASZ takiego na quattro, ogarniam mechanikę i śmigam do Darona na new soft:beach:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez polecam chipowalem afn'a przy przebiegu 320 tys teraz mam 400 000km i silniczek smiga az milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam b5fl 1,9 tdi 101 . chciałem chipowac silnik ,chciałbym mieć tak 150 kucyków. Jest to realne ?

przebieg 180tys niby . Ma ktoś sprawdzone mapy ? czy jestem wstanie sam wgrać virusa? podpowie ktoś jak to zrobić ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedz do chipowca nic sam nie kombinuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy tak mówi ,ale wiem że są tu osoby co sami to robili .

Nie boje się eksperymentów . Chciałbym sam się w to pobawić .

Jest tu ktoś kto chipował sam?może podpowiecie jaki program trzeba mieć i kabel .

 

Jestem mechanikiem , wiem jakie mogą być konsekwencje . ale mimo to chce sie pobawić w chipowanie swojego auta.

Proszę o jakieś informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy tak mówi ,ale wiem że są tu osoby co sami to robili .

Nie boje się eksperymentów . Chciałbym sam się w to pobawić .

Jest tu ktoś kto chipował sam?może podpowiecie jaki program trzeba mieć i kabel .

 

Jestem mechanikiem , wiem jakie mogą być konsekwencje . ale mimo to chce sie pobawić w chipowanie swojego auta.

Proszę o jakieś informacje.

 

 

Tu poczytaj...

http://forum.vw-passat.pl/threads/132922-Darmowy-przyjazny-program-do-edycji-wsadow-EDC15P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Piotrmag1 - z opisu widzę że robiłeś furę w V-tecu. O ile zwiększyli Ci moc? Olsztyński V-tec raczej du..y daje mi zaproponowali 15 km i 30 Nm :lol2 !!! Podczas gdy w Stolycy choć i nie tylko bo w Grudziądzu jest dobry gość bez wymiany turbo o około 45 km i 90 Nm. Chipowanie fajne ale bez przesady bo ci tłoki wloty na masce zrobią :) Jesli się mysli o wiekszej konkretnie mocy tj np. w moim przypadku startowa moc 140 km to aby przekroczyć bezpiecznie 200 konieczne jest wymienienie turbo. wyzyłować silnik da się max do 190 ale to totalnie bez sensu. Przy wymianie trubo i wtedy startowej mocy 170km osiąga sie bezpiecznie 210 km.

 

Zastanawiałem sie też nad wymianą wydechu ale goście z kreatoramocy z Stolycy odradzili bo to spory koszt (milltek - 2500zł) a zwiększenie osiągów minimalne.

 

Osobiście nie zamierzam startować na 1/4 mili więc 210 km wystarczy choć i ta wymiana wraz ze strjeniem (ok. 5000zł) nie jest tania.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

WItam :)

 

Posiadam passata CC 2010, 170 km CBBB DSG.

 

Zastanawiam sie nad chipem... i teraz pytanie jak bardzo mozna to podkrecic? I czy ktos z was juz ten silnik podkrecal?

Jesli tak to chetnie poczytam opinie! :)

 

Strojenie silnika spokojnie do 210 km koszt w Polsce około 1500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności