Skocz do zawartości
321frytki

Problem z wodą i drzwiami pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem z wodą, która przedostaje się do wnętrza. Prawdopodobnie przez uszczelkę,ale nie jestem pewien.

 

Do auta "wpływa" miejscem widocznym na zdjęciu.

 

Czy ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?

 

f5a72cee22e1aecc4c3675216d6a7c2e.jpg

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany setki razy na forum. Ale Ci odpowiem zanim poleci do kosza. Musisz uszczelnić blachę znajdującą się za boczkiem. Tak w skrócie to - zdejmujesz boczek z drzwi, następnie blachę, uszczelniasz i przy okazji wyczyść odpływy w drzwiach, składasz i zapominasz o przecieku.

 

Tu masz wszystko opisane: http://forum.vw-passat.pl/threads/40108-Woda-w-samochodzie

Edytowane przez dominikc200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat wałkowany setki razy na forum. Ale Ci odpowiem zanim poleci do kosza. Musisz uszczelnić blachę znajdującą się za boczkiem. Tak w skrócie to - zdejmujesz boczek z drzwi, następnie blachę, uszczelniasz i przy okazji wyczyść odpływy w drzwiach, składasz i zapominasz o przecieku.

 

Tu masz wszystko opisane: http://forum.vw-passat.pl/threads/40108-Woda-w-samochodzie

 

Potwierdzam. Miałem identyczny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylnie prawe drzwi, mechanizm korbowy szyby - nie elektryczne

 

Jak zdjąć tę blachę aby nie stłuc szyby. Odkręciłem wszystkie możliwe śruby a w tej wnęce pod zaślepką gumową nie ma żadnej śruby trzymającej samą szybę (szyba w pozycji opuszczonej, ale także w każdej innej możliwej).

 

Też mi zalewa i chciałem tę blachę uszczelnić i kanaliki przeczyścić.

 

Odkręcałem także te trzy śruby trzymające sam mechanizm korbowy - nic to nie dało :(

 

 

 

20160622121515.jpg

 

oraz ta wnęka

 

Drzwi tylne prawe (2).jpg

 

 

 

.........

 

 

 

 

UZUPEŁNIAM

 

 

 

 

.........

 

 

 

Znalazłem na Naszym forum, że należny wcisnąć tę plastikowa tulejkę we wnęce co ją widać za linką i będzie można wyjąć szybę oraz zdemontować tą blachę.

 

 

Mam nadzieję że mi się to uda bez zniszczeń.

 

:)

Edytowane przez WojtekD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musisz ściągać tej blachy, wystarczy "obsmarować" ją od połowy w dół uszczelniaczem dekarskim i będzie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie tak właśnie zrobię jednak chciałbym także te kanaliki odpływowe wyczyścić

 

....

 

Próbowałem właśnie wypchnąć tę tulejkę ... za cholerę nie idzie i chyba jak mocniej popchnę ją to szyba pęknie !!!

 

 

Ktoś może ma jakiś patent na wyjęcie tej tulejki i szyby prawych tylnich drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałem właśnie wypchnąć tę tulejkę ... za cholerę nie idzie i chyba jak mocniej popchnę ją to szyba pęknie !!!

 

 

Ktoś może ma jakiś patent na wyjęcie tej tulejki i szyby prawych tylnich drzwi

Dobierz odpowiedni wkręt do drzewa i wkręć go w mniejszą zatyczkę, po czym wyciągnij wkręta kombinerkami.

Po tym zabiegu bardzo łatwo wciśniesz tulejkę do środka i uwolnisz szybę. :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym także te kanaliki odpływowe wyczyścić

Kanaliki są w profilu drzwi na samym dole,wystarczy wsadzić coś płaskiego i cienkiego i udrożnisz je.

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak właśnie zrobiłem - wyczyściłem ta kanaliki od spodu, bo nie udało mi się tej blachy ściągnąć. Żadnym sposobem ów plastykowy element nie chciał szyby puścić - taki uparty byłe, że hej.

 

Podgiąłem blachę i wysmarowałem uszczelniaczem dekarskim poskręcałem i mam nadzieję, że będzie trzymał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat, jeśli można, gdyż tak się składa, że mam podobny problem ;) Z tą różnicą, że u mnie problem pojawia się przy lewych, tylnych drzwiach. Być może konieczne będzie uszczelnienie blachy, tak jak mówicie, ale jest jeszcze coś.

 

Mianowicie do drzwi, od spodu przymocowana jest taka guma wygięta w kąt prosty. U mnie ona trzyma się tylko w jednym miejscu i ogólnie górna jej część nie jest przymocowana do drzwi, tylko sobie swobodnie zwisa. Za każdym razem, kiedy zamykam drzwi, tak guma się podwija i robi wolną przestrzeń dla spływającej wody, gdyż nie przylega tak jak powinna i na progu zbiera mi się woda. Próbowałem kupić nową, ale w ASO już nie oferują, bo wycofali z produkcji. Na dodatek mocowana jest na jakieś dziwne klipsy/spinki, których też nigdzie nie ma. Pojechałem na szrot, żeby wyjąć z innego paska, ale nie da się tego wyjąć nie uszkadzając tej spinki. Połamana spinka na nic się nie przyda...

 

Macie jakieś propozycje jak to rozwiązać? Miał ktoś podobny problem? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się na PW to sprawdzę czy nie mam takiej slinki nowej na zbyciu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odezwij się na PW to sprawdzę czy nie mam takiej slinki nowej na zbyciu .

 

Wysłalem Ci wiadomość, dzięki.

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączę się pod temat, jeśli można, gdyż tak się składa, że mam podobny problem ;) Z tą różnicą, że u mnie problem pojawia się przy lewych, tylnych drzwiach. Być może konieczne będzie uszczelnienie blachy, tak jak mówicie, ale jest jeszcze coś.

 

Mianowicie do drzwi, od spodu przymocowana jest taka guma wygięta w kąt prosty. U mnie ona trzyma się tylko w jednym miejscu i ogólnie górna jej część nie jest przymocowana do drzwi, tylko sobie swobodnie zwisa. Za każdym razem, kiedy zamykam drzwi, tak guma się podwija i robi wolną przestrzeń dla spływającej wody, gdyż nie przylega tak jak powinna i na progu zbiera mi się woda. Próbowałem kupić nową, ale w ASO już nie oferują, bo wycofali z produkcji. Na dodatek mocowana jest na jakieś dziwne klipsy/spinki, których też nigdzie nie ma. Pojechałem na szrot, żeby wyjąć z innego paska, ale nie da się tego wyjąć nie uszkadzając tej spinki. Połamana spinka na nic się nie przyda...

 

Macie jakieś propozycje jak to rozwiązać? Miał ktoś podobny problem? Z góry dzięki.

 

Jak uszczelnisz blache w okolo to ta guma jest nie potrzebna.Woda sie juz nie wleje do srodka.Na obrzezach blachy jest rant w ktorym jest uszczelka. A ze nikt nie przewidzial ze nasze Paski beda jezdzic przez tyle lat, to po czasie uszczelka w tym rancie parcieje.Silikon na okolo i po sprawie. A jak nawali prowadnica szyby lub zamek to odetniesz silikon a pozniej nowy.

P.S. Okolo 2010 roku chcialem zakupic te uszczelki w ASO. Koszt jednej wychodzil okolo 150 zl. To jest chore za 600 zl, zobacz ile silikonu i nozykow za to kupisz:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności