Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od jakiegoś czasu słychać w kabinie buczenie przy prędkości 60km/h powyżej uspakaja się i zaczyna buczeć znowu przy 90km/h i powyżej tej prędkości nieznacznie uspakaja się przy prędkości 140km/h (autostrada) skręcając w prawo czy w lewo przy tych prędkościach buczenie nie uspakaja się. Skrzynia DSG próbowałem przy różnych obrotach silnika buczenie zawsze występuje przy tych prędkościach, opony roczne Hankook, dzisiaj po przejechaniu 400 kilometrów stwierdziłem dodatkowo że tylne koło za kierowcą ma gorącą felgę a następne tylne delikatnie ciepłą, dwie przednie felgi zimne. Podaje linka do filmiku z tym cholernym buczeniem nie wiem czy to łożyska czy opony zbieżność była ustawiana miesiąc temu w ASO

https://www.youtube.com/watch?v=g1dZVInR64o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro felga jest gorąca to cos jest nie tak. Najprawdopodobniej hamulce masz zapieczone. Chyba ze to łożysko takie rozwalone masz. Dźwięki nieciekawe. Sugerowały by twoja teorię. Opony jak by były wyzabkowane to nie było by przedziałów buczenia tylko cały czas. Tak mi sie wydaje. Odstaw do mechaniora zeby sprawdził ktore i wymienił bo i tak raczej nie masz tego czym zrobić we własnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nawet nie buczenie, bardziej już słychać metaliczne dźwięki. Opony powinny mieć inny dźwięk bo sam mam jedną wyząbkowaną. Mogłeś mieć zablokowany zacisk i latałeś tak, koło się grzało i łożysko dostało. Może być jeszcze łożysko tak trafione że już samo się grzeje i przenosi na koło. Taki dźwięk jaki Ty masz to już raczej końcowy gwizdek, nie lataj tym w trasę. Możesz co najwyżej podnieść sobie auto na podnośniku i zobaczyć czy któreś koło ma luz szarpiąc je na boki, pokręć nim szybciej i sprawdź czy nie jest głośniejsze od innych. Na firmie mamy rozpędzarkę ale to inna historia. W Twoim przypadku szybsze kręcenie kołem powinno Ci podpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło które się grzeje podnieś do góry i nim pokręć i sprawdź czy nie ma luzów lub czy coś tam brzęczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzięki za odpowiedzi, umówię się w tygodniu w ASO w Świdnicy, a na razie przesiadka na fiata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze lozysko. Podnies auto, jedna ręką kręć kołem a druga trzymaj za spreżynę. Tam gdzie łożysko uszkodzone wyczujesz drgania na spreżynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko przy automacie nie sprawdzisz z przodu bo nie pokręcisz kołem przełączając na N

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo kolego , Do wymiany masz łożysko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W automacie nie pokręce kołem???

 

:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dsg ale jestem pewien że pokręcisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś w błędzie: (

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak w błedzie. Na neutralu tak jak na luzie w manualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz linka potwierdzającego moją wypowiedz odnośnie ciężko obracających się kół przednich w skrzyni DSG w pozycji Neutral.

http://www.mt.superbclub.pl/viewtopic.php?f=8&t=6483&start=30

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

może ktoś się wypowie koto ma skrzynię DSG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja miałem skrzynie dsg i koła kręciły sie normalnie. Moze nie jak w manualu ale bez jakichś strasznych obciążeń oporów. Wiadomo ze nie bedą sie kręcić jak tylne albo jak w rowerze :lol

 

Co nie zmienia faktu ze sprawdzenie łożyska ręcznie jest praktycznie niemozliwe. Chyba ze jakieś skrajne przypadki.

Edytowane przez damian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam o tak samo jest w moim przypadku, dzięki za odpowiedź : )

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

i nastała wspaniała cisza, prawa strona (przód) wymiana łożyska z piastą i czujnik ABS (lekko podtarty) zrobione we własnym zakresie ASO szkoda gadać łożysko 690 zł FAG wymiana 200 zł chyba ich pogieło Świdnica Jodko WV :( :( :( nie polecam :( :( :(

Edytowane przez ava3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o tylnym hamulcu i grzejącej sie feldze. Bo zaraz bedziesz tylne łożysko robił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

już opanowane przeczyszczone prowadzenie klocków i potraktowane pastą miedzianą ;) wszystko pracuje prawidłowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Mam podobny problem z zdiagnozowaniem hałasu. Mam obawy czy to nie łożysko w skrzyni (choć przebieg niski - 100.000) ale po opisie tu sądzę, że to może być łożysko w kole.

 

Hałas doskwiera od prędkości 50 do około 90. Głównie przy trzymaniu pedału przyspieszenia, czuć przy tym drgania (mrowienie) w podłodze. Przy zwalnianiu brak hałasu lub hałas przypominający krzywą tarczę (cykliczne ocieranie). Przy skrętach raczej nie widać różnicy.

 

Czy autor tematu mógłby ponownie udostępnić nagranie, bo niestety nie ma go na YT? Może być na PW jeśli nie chce tego ponownie publikować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

Pewnie oponę wybulwiło... Załóż inne koła i spróbuj np. zimowe jak masz na felgach . zanim oddasz skrzynię biegów do naprawy ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności