Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie problem szumu podczas jazdy wyleczony poszły tylne piasty do wymiany łatwo to sprawdzić podczas jazdy robiąc slalom autkiem i trzeba słuchać które strona daje oznaki profilaktycznie wymieniłem obie i tak bieżnie ABS były w fatalnym stanie teraz nastała cisza jest rewelka sprawdziłem przeguby przednie wewnętrzne po przeczytaniu postu młodego ale stan super obstawialiśmy piasty z tyłu ale tez bez przekonania ale jednak to one , opony sprawdzałem z 10 razy i zimowe a teraz lenie

Edytowane przez maxit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koła zamieniane stronami, tył z przodem. Generalnie wydaje się, że w tej kwestii wszystko sprawdzałem ale obejrzę raz jeszcze.

Tylne kola kręcą się swobodnie bez żadnych niepokojących hałasów (jedynie typowe raczej lekkie ocieranie klocków ale to jest raczej w każdym aucie), przednie podobnie choć tu nie da się zakręcić luźno z uwagi na skrzynię. Tu zauważyłem jedynie terkotanie przy kręceniu na obu stronach takie same (jak dla mnie praca przegubów).

 

Wolę zapytać, bo w ETKA łożyska wałka zdawczego (chyba tak to się nazywa) ma kilka rewizji więc zastanawiam się czy to nie to jest przyczyną choć wolał bym łożysko za 300+ niż remont skrzyni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kola z tyłu kręciły sie idealnie dopiero podczas jazdy było dość mocno głośno . fajnie słychac było jak robiłem slalom autkiem i lewe cichło prawe niby było oki ale wymieniłem oba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przy skręcaniu (ronda, wymuszony "slalom") nic nie słychać - tzn. ten hałas nie zmienia tonu. Przynajmniej tak mi się wydawało do tej pory. Sprawdzę raz jeszcze jutro na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na prostej drodze sprawdź przy 80 km slalom i będzie słychać najprostsze rozwiązanie nic nie kosztuje

Edytowane przez maxit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem test robiłem - od 50 do 100 na godzinę i nie zauważyłem różnicy dźwięku poza dźwiękiem z opon ale sprawdzę raz jeszcze i się bardziej przysłucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzebanie w skrzyni to ostateczność albo nagraj filmik :what

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc podjechałem na podnośnik. Wszystkie koła wydają się ok poza lekko odbiegającym od reszty prawym przednim (na które na początku stawiałem). Przy skręcaniu w lewo lekko może bardziej hałasuje ale to delikatna różnica.

 

Mechanik stawia na razie na prawe koło lub łożysko zespolone w skrzyni choć nie słyszał jeszcze o awariach w tych skrzyniach (0AJ). Jednak, jak sam zaznacza, może to dlatego, że zajmuje się tylko dieslami, a tam ich nie ma.

 

Poniżej filmik:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam podobny problem ze swoim paskiem. Mam takie buczenie przy wolnej jezdzie na maksymalnym skrecie. Wymienilem przegub przedni i laczniki stabilizatora, ale nadal jest takie buczenie wlasnie tylko przy wolnych predkosciach albo przy ruszaniu na skrecie. Do tego dzisiaj jak ruszalem ze swiatel cos mi zachropotało pod maska, poczulem to na pedale gazu. Myslalem ze moze jakis duzy kamien mi przez cale zawiszenie przeszedl, ale teraz mam takie jakby metaliczne stukanie. Jakby wrzucic kamien do puszki po piwie i machać. Nie wiem co mam robic i co to moze byc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności