Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.06.2020 o 21:15, Devias21 napisał:

Są już nowe mapy do pobrania.

U mnie jeszcze nie zainstalowane pewnie koło czwartku się za to wezmę.

Gdzie są, mnie się cały czas wyświetla, że ostatnie z listopada 2019

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mapy  dostępne na razie tylko dla wersji Pro.

Edytowane przez Robertsas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Robertsas napisał:

 

Mapy  dostępne na razie tylko dla wersji Pro.

Ale ja mam Pro i szukam pro, na niemieckiej stronie My Volkswagen, na taką kieruje mnie z polskiej strony VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tomekk73 napisał:

Ale ja mam Pro i szukam pro, na niemieckiej stronie My Volkswagen, na taką kieruje mnie z polskiej strony VW

https://webspecial.volkswagen.de/vwinfotainment/pl/pl/index/do-pobrania/maps-download#/?car=cdc6f29e-8b23-4348-a923-94061502fa04&navi=57200c60-96a5-431f-80ed-a2f8456f19f4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, wiesiok81 napisał:

Rzeczywiście trochę trudno znaleźć ale w końcu ściągnąłem i zainstalowałem. Prawdę mówiąc w dobie Google Maps i Waze zdałem sobie sprawę, że od poprzedniej aktualizacji ani razu nie skorzystałem z map fabrycznych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, KUBAG napisał:

Rzeczywiście trochę trudno znaleźć ale w końcu ściągnąłem i zainstalowałem. Prawdę mówiąc w dobie Google Maps i Waze zdałem sobie sprawę, że od poprzedniej aktualizacji ani razu nie skorzystałem z map fabrycznych:)

Ja nawet lubię nawigację fabryczną, ze względu na to duży ekran i bardzo łatwy powrót do mapy w trakcie rozmowy telefonicznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobie Gogle map jak kolega wspomniał to te nasze nawigacje są warte tyle co gadżet na pokaz że mam coś takiego jak ori nawi. Żeby sąsiad nam zazdrościł i nic więcej.  

Passata mam prawie półtora roku i jeden raz mi dupę uratowała nawigacja to muszę przyznać.  Zmieniłem operatora w telefonie i jakimś cudem nie działał mi internet w roamingu.  Zorientowałem się że nie mam internetu będąc  w centrum Berlina i niestety gogle przestało działać. To był ten jeden raz.   A ile razy jechałem polami według tej nawi to nawet nie zliczę, a według gogle po normalnej drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapy wgrane, ale ich aktualność jest mocno dyskusyjna. Jechałem dziś np nową obwodnicą otwartą wiosną (choć była już wybudowana zimą), czy rondami których nie ma na tej mapie (jedno z nich oddane do użytku w maju 2019).

Sprawdziłem ściągnięte pliki z aktualizacją  i okazuje się, że daty utworzenia plików z mapą Polski to 11.12.2019, więc same dane w nich zawarte pewnie są jeszcze starsze. Grunt to fajne nazewnictwo w nawigacji 2020/21.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy Wam mówi nazwy ulic po aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2020 o 21:29, fatboyx napisał:

Od jakiegoś czasu paczki z mapami mają tylko trzy pliki. Nie ma już pliku *.md5

 

ja mam tylko Mib1, Mib2 i metainfo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ściągnąłem nowe mapy z 10 razy na trzech komputerach i nie da się ich rozpakpwać, cały czas komunikat archiwum jest uszkodzone. Też ktoś ma taki problem? Dodam, że właśnie jak piszecie przekierowuje na niemiecką stronę. Sprawdzałem czy są nowe mapy prawie codziennie, dopiero dziś się ukazały, choć datowane są na 15.06.2020. Też tak macie? Na stronie wybierałem passata kombi przed 2017r czyli takiego jakiego mam, oraz discovery pro

Edytowane przez Kur2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ściągałem tą samą wersję do Discovery Pro (też passat 2015r) i u mnie bez problemu, się rozpakowuje.

Ściągałem przeglądarką Chrome tę wersję LINK

 

 

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpakowywałem winrar-em to też tak miałem ale 7-zip rozpakował bez problemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie dwa laptopy i stacionarny zasysają mapy i niestety wszędzie to samo czy 7zip czy winrar "nieoczekiwany koniec archiwum". Ściągałem przez firefox i microsoft edge, nic to nie zmienia. Kolego Freedie twojego linku nie da się otworzyć. Ja wchodzę na passata variant, wybieram bis 2017 i discovery pro, jest link do pobrania, waży ponad 22gb i pobiera się cały bez problemu. Później lipa. Cały dzień przy komputerach i brak efektu. Jutro spróbuje pobrać przez google chrome i dam znać. 

15938941333822623604750726023380.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie ściąga. Wkleiłem link z historii pobierania w Chrome. Teraz już widocznie nieaktywny.

Dziwne. Ja miałem plik:

P187_N60S5MIBH3_EU_NT_Q3.19.7z

a teraz na stronie jest:

P187_N60S5MIBH3_EU_NT.7z

Ściągam, żeby porównać. Oba pliki mają 25,3GB a nie jak piszesz 22GB

 

EDIT:

Widzę na Twoim zdjęciu, że nazwę pliku masz prawidłową (tę drugą powyżej), ale rozmiar chyba nieprawidłowy.

EDIT 2:

Ściągnąłem tę nową wersję. Mimo minimalnych różnic w wielkości plików 7ZIP zawartość ta sama. Po prostu inaczej upakowane archiwum.

image.png.98ef13b3c44dbbfe138c5911784924af.png

image.png.4233baea0ac78dbc9402b3ead5c50a91.png

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaskoczyłeś że oba pliki mają 25,3gb. U mnie zawsze pokazuje że mają 22,1gb. No i dokonałem odkrycia. Wszystkie komputery łączą się z routerem jedne kablem, jedne wifi. Nawet telefon był podłączony wifi i pokazywał 22,1gb kiedy telefon połączył się poprzez lte nagle pokazało się 25,3gb. Chyba mój usługodawca coś mnie przyblokował. Trzeba temat przetrzepać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz antywirusa może on blokuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google chrome również nie dało rady. Problem leży po stronie dostawcy internetu, jeszcze nie wiadomo jaki, zgłosiłem im to. Pobrałem mape u brata bez problemu w całości, właśnie passat ją sobie ładnie zasysa z pendrive. Dzięki za pomoc w identyfikacji problemu. Freddie gdyby nie ty, nie rozkminiłbym tego, byłbym przekonany że 22,1gb to poprawna waga pliku i byłbym zły że to wina vw, że udostępniła uszkodzony plik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni raz aktualizowałem w 2018 r ale jakoś to łatwiej przebiegało.Teraz w życiu bym nie dał 6 tyś za pro. Jedynie fajny duży ekran.

Co do aktualizacji 2020/2021 to przebiegła bez problemu. Nie musiałem usuwać wszystkiego z USB.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie mam,

posiadam Passata z 2019.

I jak chcę pobrać dla niego aktualizację mapy to wyskakuje mi aktualizacja dla Discover Media gen3. A Ja mam gen2. gen3 nie ma już karty SD i wgrywanie aktualizacji odbywa się poprzez USB-c, którego u mnie nie ma.
Jak wybiorę starszą wersję Passata (od 2017) to wyskakuje aktualizacja dla wersji z kartami SD, ale nie ma dla niej aktualnych map. 

To znaczy, że już nie mam co liczyć na aktualizacje? Mimo, że samochód zakupiony jest w lipcu 2019?:) To jakiś żart chyba jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności