Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Discover care ma laga około 3 miesięcy względem strony internetowej.

Wypakowujesz na kartę plik 7z, jeśli wrzuci to w folder z nazwą wersji map to go wywalasz i foldery w nim będące przenosisz do katalogu głównego karty/pendrive.

Powinno rozpoznać mapy i po wybraniu aktualizacji powinieneś mieć pasek postępu.

Trwa to około 50 minut, więc można sobie tripa autem po okolicy zrobić żeby się wgrało.

Edytowane przez saper_wroc
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawniej narzekaliśmy na bardzo spóźnione wprowadzanie nowych dróg w mapach do VW, to teraz jest w drugą stronę, DP prowadzi po odcinkach, które są w budowie, lub budowa jest wstrzymana. Przykłady które znam: A1 Pyrzowice - Rząsawa oraz S3 obwodnica Polkowic (to już było po poprzedniej aktualizacji). Chyba wolałem poprzednią wersję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc, teraz wszystko jasne. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2019 o 23:45, saper_wroc napisał:

Jak z SD, to DP MIB 2,5 wymaga aby karta była zablokowana przy instalowaniu map w aucie.

Faktycznie, to jest niby pierdoła ale zadziałało. U mnie przerzucenie plików na Mac OS spowodowało, że nie rozpoznał aktualizacji natomiast na Windowsie bez problemów. Zauważyłem, że b. długo skanował w poszukiwaniu pliku aktualizacji, ale jak rozłączyłem w smartfonie sparowanym z autem Bluetooth od razu zaskoczyło. Może traktował go jako potencjalne źródło danych? Tak czy inaczej w końcu poszło i dzięki za wskazówki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2019 o 05:15, Tomekk73 napisał:

Dawniej narzekaliśmy na bardzo spóźnione wprowadzanie nowych dróg w mapach do VW, to teraz jest w drugą stronę, DP prowadzi po odcinkach, które są w budowie, lub budowa jest wstrzymana. Przykłady które znam: A1 Pyrzowice - Rząsawa oraz S3 obwodnica Polkowic (to już było po poprzedniej aktualizacji). Chyba wolałem poprzednią wersję

Cóż... na drogę w Krakowie koło galerii Serenada doczekać się nie mogę od 2 lat, tak że ten... W najnowszej aktualizacji nadal jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku lipca zaktualizowałem bazę danych nawigacji do wersji 177 (2019/2020). Paczkę pobrałem ze strony i zaktualizwoałem przez USB. Wszystko poszło sprawnie i bez problemów. Od dwóch dni zaczął mi się pojawiać komunikat o dostępnej aktualizacji z poziomu systemu infotaiment w samochodzie. Jest to dość upierdliwe, bo pokazuje się za każdym razem gdy wyznaczam trasę. Na stronie nie ma nowszej paczki (i raczej nie spodziewałbym się teraz żadnej aktualizacji). Sprawdziłem więc co się stanie jak spróbuję zaktualizować. Zaznaczyłem tylko Polskę (ok 500MB)i pobrałem. Najpierw pobrała się paczka "EU_Common" później "Poland". Niestety pobieranie Poland zatrzymało się na 100% i tak już zostało (czekałem ok. 60 minut). Anulowałem więc operację. Z tego co pamiętam aktualizacja mapy tą drogą zawsze tak działała więc w sumie się zbytnio nie zdziwiłem.

Czy ktoś też ma podobny problem, mapa najnowsze a system proponuje aktualizację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,chciałem zapytać kolegów czy moje radio to Discovery Media czy Pro,postanowiłem zaktualizować ale nie wiem jaki dokładnie to jest modell,według mnie Pro,jeśli tak to jak mogę je zaktualizować?

20190813_185410.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Discover Pro

Przygotuj kartę sd 32 gb

Sformatuj ją jako ntfs

Pobierz około 27 gb map ze strony VW

Wgraj na kartę to co pobierzesz i rozpakujesz

Zablokuj kartę, wsadź w czytnik DP, wejdź w menu nawigacji w info o wersji mapy, kliknij "aktualizuj" i pojeździj po okolicy około godzinki jak się będzie mapa wgrywać.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez saper_wroc
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super,dzięki za szybką odpowiedź jutro będę próbował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobralem plik,po rozpakowaniu tak to u mnie jak na zdjęciu, moje pytanie jest czy mam te 3 pliki wrzucić bezpośrednio na kartę sformatowana na NTFS,czy mam utworzyć folder ROOT,bo gdzieś tak przeczytałem w tym wątku i tam wrzucić te 3 pliki?

20190814_175537.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folder root to po prostu glowny katalog karty czyli skopiuj to bezposrednio na karte i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja przebiegła pomyślnie, dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,potrzebuje jeszcze raz waszej pomocy, kolega ma vw passat B8 z 2015 roku i w środku siedzi takie radio.Czy ktoś może podpowiedzieć co to za modell?

Screenshot_20190831-070702_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, gowka1 napisał:

Koledzy,potrzebuje jeszcze raz waszej pomocy, kolega ma vw passat B8 z 2015 roku i w środku siedzi takie radio.Czy ktoś może podpowiedzieć co to za modell?

Screenshot_20190831-070702_Chrome.jpg

model mapy podałes, a nie radio 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był Discover Media 2,i jest już  po aktualizacji do ECE 2020.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz trudniej ściągnąć te mapy. Dopiero za którymś razem się udało. Bardzo wolny serwer. Kiedyś można było ściągać równocześnie kilka paczek i łącznie rozpakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie jestem tu nowy i od 2 tygodni posiadam passata b8 , podpowie mi ktoś jakie mam radio i jak zaktualizować nowszą mapę ? z góry dziękuję za info , fotki  załączniku pozdro

20191007_155812.jpg

20191007_155906.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak Discover Media.

Aktualizacja tylko za pomocą oryginalnej karty SD (nic nie zmieniać w formatowaniu), trzeba pobrać nową mapę ze strony VW i rozpakować na kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności