Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja aktualizowałem przy wyłączonym zapłonie...po jakimś czasie DP się wyłączyło, ja włączyłem a operacja aktualizacji trwała dalej.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy czy aktualizacja musi się jednorazowo zakończyć przy włączonym zapłonie? Dzisiaj dwa razy próbowałem i wysiadalem z samochodu przed końcem. Po ponownym uruchomieniu aktualizacja niby szła dalej ale 2 razy po dojściu do 100% wyskakiwal komunikat że zakończyła się błędem i trzeba powtórzyć.

 

 

nie musi po włączeniu zapłonu można kontynuować aktualizację

 

Ja aktualizowałem przy wyłączonym zapłonie..

 

tak się nie da ale może ja coś nie wiem ...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie musi po włączeniu zapłonu można kontynuować aktualizację

 

 

 

tak się nie da ale może ja coś nie wiem ...:)

 

Również aktualizowałem przy wyłączonym zapłonie. Da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie musi po włączeniu zapłonu można kontynuować aktualizację

 

 

 

tak się nie da ale może ja coś nie wiem ...:)

...napisałem, że tak aktualizowałem...więc sądzę, że się da...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem w watku o Discovery Media, ale tam umarlo. Czy macie to samo z mapami:

Slabe te mapy sa. Cos nakopali z limitami predkosci i na S8 w Warszawie oraz na niektorych odcinkach po update pokazuje zle predkosci. Np 140 zamiast prawidlowej 120 na odcinku do autostrady i przy zjezdzie z autostrady.

Dodatkowo gubi sie momentami, chociaz np objazd Torunia na S10 juz prowadzi po tej drodze.

Dodatkowo na odcinku Galeria Mokotow Pulawska pokazuje, ze dozwolona predkosc to 100, a do tej pory bylo 120 (wartosc prawidlowa).

Do duszy z taka jakoscia bez kompromisow. Znowu Das Auto ma Der Schwindel - ale tym razem na mapach.:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety mapy nie są tak dokładne, jak te wydawane przez Polskich dostawców (np Automapa), ja szczerze mówiąc nie zwróciłem uwagi na ograniczenia prędkości wyświetlane na AID, zwykle patrzę na to kiedy mam wątpliwości albo nie zauważyłem znaku. Wg. mnie nie można polegać na tej funkcji, bazuje ona na danych z Navi i czasem weryfikuje je kamerą rozpoznającą znaki aktualizując ograniczenie.

Słyszałem, że w Niemczech świetnie to działa, zarówno mapy, powiadamianie o korkach, znaki. Coż nam pozostaje :)

Mi się dziś skończyła licencja na Car-net :( mam MY2015 i dawali wtedy tylko licencję na rok (teraz jest 3), chociaż jakoś się chyba przedłużyło u mnie do 15 miesięcy. No i szlag trafił informacje o korkach, stacjach benzynowych i StreetView. Pewnie będę przedłużał licencję, za 300-400zł :( już na 3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi się dziś skończyła licencja na Car-net mam MY2015 i dawali wtedy tylko licencję na rok (teraz jest 3), chociaż jakoś się chyba przedłużyło u mnie do 15 miesięcy. No i szlag trafił informacje o korkach, stacjach benzynowych i StreetView. Pewnie będę przedłużał licencję, za 300-400zł już na 3 lata

Mi licencja kończy sie jutro.

Na stronie car-netu mam możliwość przedłużenia

- na kolejny 1 rok za 350 zł

- na kolejne 2 lata za 590 zł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:zeco:taksobie:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedłuż licencję nie na firmę tylko na osobę prywatną zamkniesz się w 500 :)

 

 

- Data zamówienia: 20.05.2016

- Nazwa artykułu: Guide & Inform Basic, Przedłużenie o 2 lata

- Numer artykułu: NET.500.003.B

- Czas działania artykułu: 2 lata

- Cena artykułu: 479,67 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Niemczech faktycznie dziala bez problemu, nie zauwazylem zeby ograniczenia predkosci byly z navi, zawsze zczytuje te co sa na drodze, nawet na robotach drogowych jak 30 rzucili calkiem na pobocze, nizej niz normalnie to zczytuje prawidlowo, no i korki, czy stacje caly czas pokazuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie działa to tak, że czyta znaki ale jak w Polsce wg. navi minie skrzyżowanie i nie ma znaku to ustawia prędkość z nawigacji bo ograniczenie zostało odwołane. Problemy zauważyłem najczęściej przy zjazdach/rozjazdach gdzie łapie ograniczenie z równoległej drogi, a także w przypadkach ogarniczeń masy np. (30t) gdzie uznaje literę "t" za brud na znaku i wyświetla ograniczenie do 30 km/h. Z tego powodu chyba nikt nie jeździ z włączoną funkcją ostrzegania o przekroczeniu prędkości. Czasem jednak się przydaje jak minęliśmy znak ograniczenia i nie zauważyliśmy jaka liczba na nim była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma linka do najnowszych map? Mi stare linki przestały działać... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Z tego powodu chyba nikt nie jeździ z włączoną funkcją ostrzegania o przekroczeniu prędkości...

 

No wlasnie jezdze z ostrzeganiem o przekroczeniu i dlatego mnie to drazni. Zwlaszcza, ze poprzednie dwie wersje mialy prawidlowe. Dodatkowo mapy Waze oraz Here (te sa baza dla VW) w tych samych miejscach maja poprawne rekomendacje. Cos poszlo inaczej i spora liczba odczytow jest slaba. Dodatkowo wersja map jest oznaczona 2016/2017, ale mapy sa z grudnia 2015. :nerwus

 

Rowniez kamera na 3 pasach wraz z rozjazdem potrafi odczytac te ograniczenie z rozjazdu i piszczy wrednie przypominajac o przekroczeniu. Slabo jak sa takie bledy, bo w PL na autostradach nie ma przypomnien o maksymalnej predkosci (np. 140), bo uznajemy, ze wiemy na jakiej drodze sie znajdujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji co jakiś czas nie może wczytać map, jest napisane że brak dostępu do bazy map. Muszę wtedy zrestartować DP :/

Co do rozpoznawania znaków to od samego poczatku widzę, że nijak się to ma do rzeczywistości i bazuje na tym co podaje navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie po aktualizacji co jakiś czas nie może wczytać map, jest napisane że brak dostępu do bazy map. Muszę wtedy zrestartować DP :/

Co do rozpoznawania znaków to od samego poczatku widzę, że nijak się to ma do rzeczywistości i bazuje na tym co podaje navi.

 

Może masz zepsute i powinieneś udać się do serwisu. Zauważyłem u siebie, że kamera poprawnie rozpoznaje tymczasowe ograniczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalowałeś cały pakiet czy tylko wybrane paczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
instalowałeś cały pakiet czy tylko wybrane paczki?

 

Paczkę 3 i 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak samo, po 2 dniach zaczęły się problemy

Koledzy z Forum podpowiedzieli (dziękuję!), że konieczna jest instalacja całego pakietu (około 22GB) i pomogło (jest to nawet napisane na stronie ale "kto czyta instrukcje" ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przedłuż licencję nie na firmę tylko na osobę prywatną zamkniesz się w 500 :)

 

 

- Data zamówienia: 20.05.2016

- Nazwa artykułu: Guide & Inform Basic, Przedłużenie o 2 lata

- Numer artykułu: NET.500.003.B

- Czas działania artykułu: 2 lata

- Cena artykułu: 479,67 PLN

 

RADEK, w jaki sposób robiłeś to przedłużenie? Bo na stronie CarNet jak się loguję to cena jest zgoła inna. A z salonu dostałem informację, że nie da się z ceną nic zrobić, to jest bezpośrednio przez VW i to do nich idzie kasa z tych transakcji i powinienem to zrobić przez stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności