Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

@auto85 tak to wszystko. Miales mapy z 2017r a teraz masz 19 tydzień 2018. Nowszych póki co nie ma 

 

@oskarosi z głowy nie pamiętam. Sprawdzę później i dam znać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, oskarosi napisał:

Kolego mam problem z aktualizacją map w Passat B8 z końca 2017 roku. Czy mógłbyś mi podpowiedzieć jaka jest lista folderów u Ciebie po otwarciu karty pamięci? Pierwszy jest katalog maps a w nim "00" i "EEC" ? Jestem po licznych walkach stoczonych z aktualizacją i serwisem VW który również nie umie tego naprawić opisane w temacie 

i teraz chce jeszcze raz spróbować to naprawić samodzielnie, może się uda. VW już nawet próbuje mi wmówić że sformatowałem kartę do NTFS i usunąłem w niej "ważny" obszar odpowiadający za współpracę z systemem z ukrytymi plikami. Co niestety jak sprawdziłem - nie jest prawdą :(

 Witam

w folderze „maps” znajdują się dwa podfoldery: „00” oraz „EEC”.

Edytowane przez Robertsas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2018 o 19:59, shibby napisał:

zatem masz DM.

Pierwsza kwestia: mapy możesz wgrać TYLKO na oryginalną kartę. Na żadnej innej mapy nie ruszą.

 

Pobierasz to: http://vw-mapscdn.tdd.adacorcdn.com/DiscoverMedia2_EU1_2718_1030.7z

Trochę to potrwa bo archiwum waży kilkanaście gigabajtów.

Po ściągnięciu rozpakowujesz programym 7-zip.

Zawartość karty dla bezpieczeństwa skopiuj sobie na komputer. Dopiero jak będziesz miał kopię to usuń wszystko z karty i skopiuj na nią rozpakowane archiwum z nowymi mapami (na karcie jest suwak z blokadą zapisu, pamiętaj by go przesunąć).

Tak przygotowaną kartę wrzucasz do DM i gotowe.

 

Shibby - dzięki za dokładnie wyjaśnienie - po ok 1,5 tygodniu walki w końcu sie udało ;-) 

Samo radio w sobie również daje mylne wrażenia - jest GM a bardzo zbliżone wyglądem do DP .

 

Jeszcze raz dzięki za wskazówki ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już olałem dawno navi VW i używam google, raz że po aktualizacji i tak dużo błedów i nieaktualnych skrzyżowań to jeszcze dziwne prowadzenie .Wiele razy miałem problemy na bocznych wiejskich drogach gdzie kazała mi jechać polną drogą albo przelecieć nad autostradą. W miastach jeszcze da się przeżyć .

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też rzadko korzystam z fabrycznej nawigacji. Teraz włączam WAZE na ANDROID AUTO i Yanosika. Ostatnio jeździłem po Norwegii i po otrzymaniu powitalnego SMS z informacją o tym, że 1 MB danych kosztuje 40 PLN przełączyłem się na VW. Na takie okazje warto mieć najnowsze mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, KUBAG napisał:

po otrzymaniu powitalnego SMS z informacją o tym, że 1 MB danych kosztuje 40 PLN

Coś chyba źle przeczytałeś ;) może chodziło o 1GB.
https://pol-nor.com/roaming-norwegia/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Białorusi 2,46 pln za 50KB, co daje 49,20 pln za 1 MB. Można się zdziwić ;-) Warto mieć Skyroam czy coś podobnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5 września 2018 o 15:04, Dean napisał:

Coś chyba źle przeczytałeś ;) może chodziło o 1GB.
https://pol-nor.com/roaming-norwegia/

1536247899854.thumb.jpg.1bfac30867f454679cd6f4a871068196.jpgPrzeczytałem co przeczytałem. Po powrocie sprawdziłem, że informacja była fałszywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy,

mam nadzieję, że pomożecie... otóż, chcąc zaktualizować mapy w Passacie, zakupiłam kartę SD w Media Markt. Wybrałam dla pewności i już na przyszłość wypasione, szybkie 64 GB. Pobrałam mapy ze stronki VW i wypakowałam na dysk, po czym zgrałam na kartę. Kiedy wkładam kartę SD do czytnika w schowku wykrywa ją i pokazuje, że znaleziono aktualizacje, ale ich nie wgrywa. W skrócie nic się nie dzieje. Przy naciśnięciu ręcznym "aktualizacja SD" - szuka i szuka a następnie pokazuje błąd. Czy może to być spowodowane tym, że nie sformatowałam nowej karty po zakupie? Co robię źle? Jak widać taka prosta sprawa a gdzieś tkwi haczyk... Dodam jeszcze, że pobrałam też aktualizacje dla Discovery Pro, oprócz map i gdy nie wgrywało automatycznie map, postanowiłam usunąć pliki aktualizujące Discovery Pro, lecz zostawiłam wszystkie pliki aktualizujące mapy. Czy zgrywać pliki jeszcze raz? Samochód będę mieć dopiero jutro, stąd moje pytania. Chciałabym już jutro przeprowadzić aktualizacje pozytywnie :) Może ktoś z Was miał taki problem? 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, pestana napisał:

Witajcie Koledzy,

mam nadzieję, że pomożecie... otóż, chcąc zaktualizować mapy w Passacie, zakupiłam kartę SD w Media Markt. Wybrałam dla pewności i już na przyszłość wypasione, szybkie 64 GB. Pobrałam mapy ze stronki VW i wypakowałam na dysk, po czym zgrałam na kartę. Kiedy wkładam kartę SD do czytnika w schowku wykrywa ją i pokazuje, że znaleziono aktualizacje, ale ich nie wgrywa. W skrócie nic się nie dzieje. Przy naciśnięciu ręcznym "aktualizacja SD" - szuka i szuka a następnie pokazuje błąd. Czy może to być spowodowane tym, że nie sformatowałam nowej karty po zakupie? Co robię źle? Jak widać taka prosta sprawa a gdzieś tkwi haczyk... Dodam jeszcze, że pobrałam też aktualizacje dla Discovery Pro, oprócz map i gdy nie wgrywało automatycznie map, postanowiłam usunąć pliki aktualizujące Discovery Pro, lecz zostawiłam wszystkie pliki aktualizujące mapy. Czy zgrywać pliki jeszcze raz? Samochód będę mieć dopiero jutro, stąd moje pytania. Chciałabym już jutro przeprowadzić aktualizacje pozytywnie :) Może ktoś z Was miał taki problem? 

Z góry dzięki za pomoc

Jeżeli masz discovery pro z ekranem 9 calowym to wystarczy skopiować pobrane mapy na kartę i będzie czytać na bieżąco. Aktualizacja nie wgrywa się do radia. Radio na bieżąco wczytuje mapy. Ważne aby najpierw znajdował się katalog maps w katalogu głównym karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli karta SD musi być ciągle w czytniku samochodu? To zmienia postać rzeczy, nie wiedziałam...
W każdym razie przed włożeniem karty mam taką wersję jak w załączniku - i po również... tutaj nic się nie zmienia... Czy to najnowsza wersja map?
Ktoś może potwierdzić?

IMG-20180913-WA0000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta musi być w czytniku w discovery media, brak sformatowania może powodować Twój błąd jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Oskar i Tomek. Jutro sformatuję kartę i zgram jeszcze raz. Mam jeszcze jedno pytanie - skoro karta SD musi być w czytniku i nie zgrywa aktualizacji na radio - to skąd mam wiedzieć, że działa i jest OK? Powinna się tylko zmienić wersja w tym miejscu, gdzie zrobiłam zdjęcie (w moim poprzednim poście)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty masz Discover Media czy Discover Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Discover Media musi być oryginalna karta VW ewentualnie Skody (bo to ta sama), z obcą ze sklepu navi nie współpracuje. DM nie ma wbudowanego dysku więc mapy są cały czas na tej karcie.

W Discover Pro jest dysk i zgrać na niego można mapy z dowolnej karty SD lub pamięci USB. Mapy wgrywają się na wbudowany dysk i dalej nie jest potrzebna kart czy pamięć USB

Edytowane przez Kabe
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pestana napisał:

Czy to najnowsza wersja map?
Ktoś może potwierdzić?

 

nie, to nie jest aktualna wersja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Tomekk73 napisał:

A Ty masz Discover Media czy Discover Pro?

Pro :)

7 minut temu, Kabe napisał:

Do Discover Media musi być oryginalna karta VW ewentualnie Skody (bo to ta sama), z obcą ze sklepu navi nie współpracuje. DM nie ma wbudowanego dysku więc mapy są cały czas na tej karcie.

W Discover Pro jest dysk i zgrać na niego można mapy z dowolnej karty SD lub pamięci USB. Mapy wgrywają się na wbudowany dysk i dalej nie jest potrzebna kart czy pamięć USB

No właśnie... Tak też mi mówili w serwisie. Tylko nie wiem, dlaczego nie działa... Spróbuję sformatować kartę, nie wiem czy jest inne rozwiązanie...

Jeszcze jedno pytanko - kartę trzeba sformatować do FAT32? Widziałam rozbieżne informacje...

Edytowane przez pestana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności