Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Wojty napisał:

Witam. Tutaj znalazłem informację, że aktualizacja map trwa ok 4H. Chciałem zapytać czy zapłon musi być włączony w tym czasie czy mogę zainicjować aktualizację i zamknąć samochód?

U mnie jak aktualizowałem to się robiło jakieś 50 min,akurat jechałem wtedy więc auto było odpalone ale lepiej zapłon mieć włączony jak się aktualizuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem jak poradzić sobie z aktualizacją. Robię wszystko tak jak tu opisujecie. Karta na FA32 czy  NTFS cały czas ten sam ekran. karta 64GB.

 Możecie podpowiedzieć co robię nie tak ? Wzorowałem się na instrukcji z postu #628

 

DSC_0716.JPG

DSC_0717.JPG

Edytowane przez miikii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to masz Discovery Media a nie Discovery Pro....

DM ma mapy na karcie SD (oryginalnej lub odpowiednio zmodyfikowanej) a DP kopiuje mapy na dysk twardy z włożonej karty SD lub pendrive.

Instrukcja do której się odnosisz  dotyczy właśnie DP

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko zakup karty mnie ratuje żeby mieć najnowsze mapy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie z informacji o systemie i wersji SW nawigacji, jeśli to Technisat, to idzie go zhakować żeby dowolną kartę widział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też bez hackowania systemu:

 

1) Wystarczy przeczytać ten temat:

https://forum.vw-passat.pl/topic/64545-discovery-media-aktualizacja-bez-oryginalnej-karty-sd-z-mapami/

2) Następnie wejść na "znany portal aukcyjny" i wpisać w wyszukiwarkę "zmienny CID". Wybrać kartę min. 32GB (lub lepiej 64GB) i sprzedawcę, który ma w opisie, że ustawi dowolny CID na karcie przed jej wysyłką. Podać mu CID z tematu z pkt 1) i kupić te kartę

3) Ściągnąć odpowiednie mapy z serwerów VW dla Discovery Media (nie pomylić z Discovery Pro), wypakować na kartę

i do samochodu.....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak to Technisat

image.png.b457df7edac4d992e01468b654918eab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tu przyjemny fimik na którym gość tłumaczy (po angielsku co prawda) co i jak należy zrobić żeby odblokować sobie tajemne menu i usunąć blokadę CID w Technisacie.

CID removal Technisat MIB 2

Jako że wymaga to nieco zabawy z jednostką - raczej niepolecane dla niepewnych swych zdolności elektroników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2022 o 21:50, smax napisał:

 

image0.jpeg

 

co oznacza ta (3)  w kole obok baterii  TP zasięgu telefonu ?

bo jest ona tez ponoc nawet jak telefon nie jest podłłączomny .

ktoś wie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Forrestal napisał:

Powiadomienia systemowe

czyli jakis update naprzykład ?

i jak są 2  to  jest tam 2 , tak ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja albo inne powiadomienie o pojeździe lub usługach. 
 

Ściągnij (otwórz) sobie górna belkę i przewiń w prawo to będziesz tam miał wszystko napisane. 
 

Przed zadaniem pytania można tez zajrzeć do instrukcji. Wszystko jest tam opisane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Są już nowe mapy na 2022/2023!!!

 

Dla Discover Pro 197:

# ECE 2022-2023 25.9 GB
Version: V03.959.818.H 197 ECE 2022/2023
VW portal: https://vw-maps-cdn.lighthouselabs.eu/vw-maps/P197_N60S5MIBH3_EU.7z
VW portal: https://navigation-maps.volkswagen.com/vw-maps/P197_N60S5MIBH3_EU.7z

 

Dla Discover Media 1910:

V16 2023:

# ECE AS(A1) 2023 15.2 Gb
VW portal: https://vw-maps-cdn.lighthouselabs.eu/vw-maps/DiscoverMedia2_EU-AS_1910_V16.7z
VW portal: https://navigation-maps.volkswagen.com/vw-maps/DiscoverMedia2_EU-AS_1910_V16.7z

 

1910_ ECE AS(A1) 2023 15.2 Gb.PNG

i dla starszych małych kart SD:

1910_ ECE 4 2023 8.5 Gb

# ECE 4 2023 8.5 Gb
VW portal: https://vw-maps-cdn.lighthouselabs.eu/vw-maps/DiscoverMedia2_EU-DL1_1910_V16.7z
VW portal: https://navigation-maps.volkswagen.com/vw-maps/DiscoverMedia2_EU-DL1_1910_V16.7z

 

1910_ ECE 4 2023 8.5 Gb.PNG

Edytowane przez maol72
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest sens podchodzić do aktualizacji Discover Pro jeśli model Passat B8 jest z 2015 roku (mamy 2022) 5 lat minęło, pytanie czy faktycznie VW ma tak ustawiony soft, że wgrywając paczkę 2022/23 na kartę NTFS dodstane od razu jakąś blokadę ze nie można zainstalować albo nie będzie tego widział bo minęło 5 lat od produkcji auta?. Ktoś może potwierdzić? Jeśli jest blokada to jak rozumiem jedyna opcja to aktualizacja poprzez haracz w ASO VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam z 2015r i nigdy nie było problemu z aktualizacją, nawet tą najnowszą

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć.

Coś może być na rzeczy, mam co prawda DM z 2015 r i aktualizacja nie chce się zrobić ,pojawia się komunikat "no relese data found" i tyle, co ciekawe mapy działają.

ostatnią aktualizację robiłem ok 1.5 roku temu i wtedy  poszło bez problemu.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto z kwietnia 2015r, ostatnia aktualizacja poszła bez problemu. Nigdy nic nie grzebane w sofcie, nic poza mapami nigdy nie aktualizowałem. Ja zawsze aktualizację wrzucam na pendrive, zawsze pobieram z linków z tego tematu i nigdy nie było problemu. Fakt po włożeniu pendrive do gniazda w podłokietniku trzeba chwilę poczekać aż pojawi się na DM okno z pytaniem czy zaktualizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.08.2022 o 13:18, Kur2 napisał:

Mam z 2015r i nigdy nie było problemu z aktualizacją, nawet tą najnowszą

Dziękuję za potwierdzenie mój Passat B8 z 2015 łyknął mapy 2022/23 bez żadnych problemów nie wiem gdzie jest to przysłowiowe 5 lat przywileju VW na aktualizacje, cieszę się że w praktyce to ograniczenie nie istnieje:)

20220903_175911.jpg

20220903_182601.jpg

20220903_182720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wchodzą mi te aktualizacje nie wiem czemu. Próbowałem już kilka razy I dalej nic. Ktoś wie jaka moze byc przyczyna? 

IMG_20220911_163416.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności