Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnąłem aktualizację mapy do DM (passat 2018) DiscoverMedia2_EU-AS_1730_V14.7z jednak chcąc ją rozpakować na oryginalną kartę SD VW wyskakuje komunikat że za mało miejsca, brakuje niewiele ale nie da się jej rozpakować. Ktoś pomoże, czy można to wypakować na dowolną inna kartę SD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też paczki z mapami gdzie jest polska i są dużo mniejsze .

DiscoverMedia2_EU3_1720_V14.thumb.PNG.9dfd73dd55fb727921bfd0b7a35fd69b.PNG

https://navigation-maps.volkswagen.com/vw-maps/DiscoverMedia2_EU3_1720_V14.7z

 

DiscoverMedia2_EU-DL1_1720_V14.thumb.PNG.78282c6102fb3aae8606e97a91522fae.PNG

https://navigation-maps.volkswagen.com/vw-maps/DiscoverMedia2_EU-DL1_1720_V14.7z

 

DiscoverMedia2_EU-DL4_1720_V14.thumb.PNG.5f5a2397dd0d960f83565dff2135efc4.PNG

https://navigation-maps.volkswagen.com/vw-maps/DiscoverMedia2_EU-DL4_1720_V14.7z

Wszystkie powyższe paczki z mapami dotyczą  Discover Media2 STD

Edytowane przez robert_g1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2021 o 13:08, bobkap_79 napisał:

Ściągnąłem aktualizację mapy do DM (passat 2018) DiscoverMedia2_EU-AS_1730_V14.7z jednak chcąc ją rozpakować na oryginalną kartę SD VW wyskakuje komunikat że za mało miejsca, brakuje niewiele ale nie da się jej rozpakować. Ktoś pomoże, czy można to wypakować na dowolną inna kartę SD?

Mam ten sam problem. Oryginalna karta SD, mapy wybrane do odpowiedniego modelu radia i się nie mieszczą. Takie rzeczy tylko w VW....

W dniu 24.06.2021 o 13:12, robert_g1 napisał:

Są też paczki z mapami gdzie jest polska i są dużo mniejsze .

Tak, ale pokrycie polski jest z *, czyli niepełne. Tylko w głównej paczce Polska jest kompletna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Dean napisał:

Mam ten sam problem. Oryginalna karta SD, mapy wybrane do odpowiedniego modelu radia i się nie mieszczą. Takie rzeczy tylko w VW....

Tak, ale pokrycie polski jest z *, czyli niepełne. Tylko w głównej paczce Polska jest kompletna. 

Z tego co wiem trzeba wywalić zbędne pliki z lektorami w innych językach.

Tu macie filmik jak zmieścić na kartę 16GB

https://www.youtube.com/watch?v=b7wlP7CtA_8

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po pełnym sformatowaniu oryginalna karta SD Volkswagena będzie rozpoznawana przez Discovery Media ?

Jeśli nie to co zrobić aby ją przywrócić do stanu żeby system ją rozpoznawał ?

Czy karta SD np SanDisk 32GB Ultra 80 MB/s będzie działać z Discovery Media ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem najnowszą aktualizację z czerwca 2021. Niestety pliki nie mieszczą się na karcie 32 GB. 

Zakupiłem kartę 64GB, format do NTFS, domyślny rozmiar alokacji, szybkie formatowanie. Skopiowałem pliki na kartę i włożyłem do gniazda SD1. Wszystko poszło gładko.

Dodam, że wgrywanie z dysku przenośnego podłączonego do złącza USB w podłokietniku nie zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@buli1984

Ja zrobiłem aktualizację z pendrive w podłokietniku. Poszło bez problemu. Poza tym nie wiem czy MIB zobaczy Ci partycję w formacie NTFS. Zawartość pendrive - screen'y poniżej.  

 

Zrzut ekranu 10-08-2021 08.12.29.png

Zrzut ekranu 10-08-2021 08.12.48.png

20210804_202807.jpg

20210804_202755.jpg

20210804_202724.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Passata 2019r ( FL) z Discovery Media bez karty. W serwisie powiedzieli mi, że nie uaktualnią mi map, ponieważ mam navi bez karty SD.

Mam pytanie do osób, które same aktualizowały w ten sposób mapy, czy internet z telefonu wystarczy, żebym sam zaktualizował mapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Passacie FL mapy aktualizuja sie automatycznie, nie trzeba nic robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że trzeba połączyć się netem z navi ? Ale żeby mieć neta w aucie, to trzeba mieć We Cennect  :(

IMG_2684.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukazała się jesienna aktualizacja map do Discovery Pro oznaczona jako rok 2022r (P195)

Wersja na Europę ma oznaczenie:  V03959810C195 ECE 2022

 

Na szybko:

- jak zawsze mapy są o kilka miesięcy starsze niż data ich wydania - wewnątrz archiwum pliki z mapami Polski są datowane na kwiecień 2021

- archiwum prawidłowo pobrane ma wielkość 25,7GB

P195.jpg.5c17b096aa6a2b70a35a544eccee7740.jpg'

 

Czas aktualizacji 45 min.

Polecam z karty SD o pojemności minimum 64GB.

Zaleca się zablokować kartę SD na read only tym małym cyngielkiem z boku.

 

image001.thumb.jpg.5c2f9015b2773eca605bd695d20893ff.jpg

image002.thumb.jpg.bfde036a26601d8dfd82ef02efc9040c.jpg

 

UWAGA! Informacja dla moderatora

Tak jak przy poprzednich aktualizacjach - pliki nie są jeszcze oficjalnie dostępne na stronach www VW , natomiast są na serwerach VW.

LINK1

LINK2

 

 

 

Edytowane przez Freddie
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywam te mapy (próbowałem z obu linków) za pomocą karty miniSD + Adapter,

próbowałem format na  NTFS i exFAT - nie działa, wywala błąd

musi to być FAT32?

czy moze to wina karty (+adapter)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie karta microSD marki Samsung 64GB włożona w firmowy  adapter i sformatowana NTFS. Działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Freddie

@roypl

Ciekawe, moja jednostka MIB również nie widziała partycji exFAT oraz NTFS. Znalazłem prosty programik, który jest w stanie sformatować dowolny nośnik powyżej 32GB w formacie FAT32. Program do pobrania poniżej postu. 

Zrzut ekranu 24-11-2021 20.52.24.jpg

 

Ja zrobiłem aktualizację z pendrive 64GB z USB w podłokietniku 

 

 

WhatsApp Image 2021-11-22 at 17.30.56.jpeg

Program do formatowania partycji w systemie FAT32

 

guiformat.exe

Edytowane przez raduss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z karty 32gb FAT32 poszło. Jak macie problem to sprawdzcie czy w drugim slocie nie macie innej karty, np. z muzyką. U mnie jak jest druga karta to nie chce się aktualizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co źle robię, żeby zaktualizować mapy navi ? Mam Passata 2019 FL z Discovery Media bez karty SD.

Podłączam internet przez hotspota,  pokazuje mi, że połączenie przez wifi jest aktywne. Jak wchodzę w " aktualizuj program" lub " pobieranie online", to przez 40 min nic się nie dzieje.

Nie pokazuje, że pobrało jakaś aktualizację, ani, że znalazło oprogramowanie do aktualizacji.

 

 

image3.jpeg

image0.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji polifotowej czyli od 2019 i MIB3 nic nie trzeba robic - mapy sie same aktualizuja. Musisz miec tylko konto WeConnect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałem sie na ID VW, założyłem konto WeConnect, na nawi pokazuję sie mój profil, ale nic mi nie wyskakuje, że jest do pobrania aktualizacja map. Kiedy i gdzie powienien pokazać się komunikat o aktualizacji map ?

Jak  wchodzę w mapy, menu, setting, to wyskakuje mi tylko to co na fotce. Nie ma nawet jaka jest mapa zainstalowana.

 

image0.jpeg

image1.jpeg

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie komunikatu o aktualizacji - dane aktualizuja sie same "w tle". Jaka masz werse sprawdzisz w zakladce "Informacje o systemie" - ostatnia wersja danych nawigacyjnych to 21.11

Z tego co widze to masz ograniczona prywatnosc i szary globus - czyli nie laczy sie z WeConnect - to musisz przestawic i pojezdzic aby system mial czas wszystko pobrac a to troche trwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tutaj znalazłem informację, że aktualizacja map trwa ok 4H. Chciałem zapytać czy zapłon musi być włączony w tym czasie czy mogę zainicjować aktualizację i zamknąć samochód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności