Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

To zablokuj i spróbuj ponownie ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy format karty ma nie być FAT32?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy aktualizacja map aktualizuje też firmware systemowe discovery pro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, mapy z softem navi nie mają nic wspólnego tak naprawdę.

 

23 godziny temu, Tomekk73 napisał:

Czy format karty ma nie być FAT32?

Do map nie, musi być NTFS.

FAT32 może być do aktualizacji bazy stacji radiowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio zadziałała aktualizacja map na FAT32, specjalnie jeszcze raz sprawdziłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 4 auta w których robiłem, szło z NTFS, z zablokowanej karty tylko i wyłącznie - może akurat tak trafiłem ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem aktualizację. Karta SD z NTFS, "cyngielka" zapomniałem zablokować na "read only" a aktualizacja udana.

Mapy identyfikują się jako 2021. Jak to u VW dane stare o jakiś rok do tyłu. U mnie np. pojawiło się rondo oddane do użytku 13 miesięcy temu a obwodnica otwarta wiosną nadal brak (mimo, że miała być otwarta jesienią zeszłego roku). Na mapce brak w tym miejscu nawet przerywanej linii a system rozpoznawania znaków głupieje bo auto "frunie" polami.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei krok po kroku wgrywanie aktualizacji nawigacji

1. Link do aktualizacji mapy mam taki https://webspecial.volkswagen.de/vwinfotainment/int/en/index/downloads/maps-download#/

a)wybierasz rodzaj pojazdu i rok produkcji ,

b)potem wskazujesz model nawigacji jaka masz ( discovery media  czy discovery pro )

c) wybierasz jaka chcesz ściągnąć mapę czy europy czy reszty świata i zgrywasz na dysk komputera

2.Po zgraniu  mapy na komputer ( wyszło spakowane 25,3 GB  )

a)wkładasz do komputera kartę SD ( sformatujesz ja w systemie NTFS ) 

b) rozpakuj zgrany plik z komputera na kartę SD np programem 7Zip (po rozpakowaniu na karcie wychodzi 28,5 GB)

c) na karcie SD po rozpakowaniu  powinny być 3 pliki ( zdjęcie poniżej )

3.w aucie włączasz discovery pro 

a) wciskasz przycisk nawigacja  i na prawym dolny,m roku jest ikonka ustawienia w to wchodzisz

b) następnie  przechodzisz  do  informacje o wersji

c) w górnym roku jest ikonka aktualizacja ( ja miałem mapę z 2016 roku)

d) wkładasz kartę SD do systemu vw znajdującego się w schowku po stronie kierowcy (  pojawia się komunikat karta SD aktualizacja oprogramowania )

e)  następuje szukanie aktualizacji z karty SD i jeżeli takie znajdzie wyświetli np  dostępna baza danych  version 2021

e) samo wgrywanie aktualizacji zajęło mi 45 minut

 mam nadziej że pomogłem krok po kroku wytłumaczyć cały proces 

pzdr piotr

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko dodać, że w moim Discovery Pro mogę wgrać nowe mapy poprzez port USB i podłączony do niego pendrive lub dysk przenośny w formacie NTFS. Można mieć inne pliki czy foldery na takim dysku, więc nie trzeba go całego kasować (formatować) przed przenoszeniem do niego map nawigacyjnych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizując z karty SD też nie trzeba usuwać swoich plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę trwa ściąganie tych map z serwera. U mnie to trwało chyba 5 godzin. Rozpakowywanie na kartę też ze 40 minut i jakieś pół godziny z karty do samochodu.

Kiedyś można było ściągać po kilka paczek jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.12.2020 o 18:16, vwpicia napisał:

Panowie 

mam z kwietnia 2026 roku Passata z discovery Pro .

do tej pory jeździłem 4 lata bez aktualizacji map ,ale wiem że na 5 rok wygaśnie mi taka możliwość.

niestety u mnie nie hula - wyskakuje błąd

jedynie co mi przychodzi do głowy  że szybciej zakodowali mi niż na 5 lat możliwość  aktualizacji ( ale z tego co wiem jest inny komunikat)

VW będzie udostępniać aktualizacje przez 5 lat od daty zakończenia produkcji tej nawigacji. DP były produkowane do 2017 roku. Myślę, że do końca tego roku będą jeszcze udostępniać aktualizacje.

Ja zaktualizowałem tak samo jak kolega @vwpicia napisał, tylko że format FAT32. Karta micro SD włożona w adapter. Aktualizacja trwała około 50 minut. Baza danych widoczna jako 2021.

Czy ktoś pomoże w aktualizacji jednostki głównej? Nawigacja DP wers.2  soft z oznaczeniem 0343.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaki powinny działać i bez map, bo kamera ma je zczytywać ze znaków. Informacje z Navi mają je tylko uzupełniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fart. Też tak mieliście? ?

Przechwytywanie.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaktualizacja przez nośnik danych (pendrive, karta SD) to jest coś innego niż aktualizacja bezpośrednio przez podpięty net? Pytam bo po odebraniu samochodu i udostępnieniu netu - pokazało mi, że jest dostępna nowsza mapa. Pobrałem i git. Czy powinienem jednak zassać tak, jak opisujecie powyżej?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pobrałem, choć jeszcze nie wgrywałem.

 

Na szybko:

- wewnątrz archiwum pliki z mapami Polski datowane na 25.09.2020 (na Discovery Pro będzie ładnie wyglądać... jako 2021/22)

- archiwum prawidłowo pobrane ma taką wielkość:

P192.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobrałem mapy ze stronki vw i nazwa pliku zaczyna się na P189_ a u kolegi @Freddie na P192_ wiec jak to jest to co pobrałem to jakaś starsza paczka ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pobrałem ten plik P192 ale trochę boję się go instalować. Ten link wskazuje, że plik jest dla systemu COLUMBUS Skody. Nie wiem jak się on zachowa zamiast DISCOVER PRO od 2014 dla Passata.

Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie P192 wgrałem do Discovery Pro w Passacie 2015r MY2016.

Działa.

Czas aktualizacji 45 min.

Polecam z karty SD o pojemności minimum 64GB.

Zaleca się zablokować kartę SD na read only tym małym cyngielkiem z boku.

Aktualizacja zmieściła mi się na kartę 32GB, ale navi jej nie widziała. Nieważne było czy Fat32 czy NTFS.

 

Mapy są już oficjalnie dostępne na stronach www. Datowane jako 21.06.2021

https://www.volkswagen-nutzfahrzeuge.de/de/digitale-dienste-und-apps/myvolkswagen/navigation-map-update.html (wymaga logowania VW ID)

 

image.thumb.png.44430e683b7b7d2406be6b264d0bb69c.png

image.thumb.png.d8e066122f4b117e203c10811e23fbe1.png

 

 

Linki bezpośrednie:

Discover Pro

Discover Media

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowych mapach polska nie ma pełnego pokrycia, a w zeszłym roku miała ?  dotyczy to wersji STD bo w PRO jest 100%

No i Rosję wywalili z AS jest teraz na innej EU1

dlatego nowe mapy mieszczą się SD16

 

Mapa na MIB2 STD jest ta sama co z kwietnia 21 ?

Edytowane przez robert_g1
nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dodać użyj przycisku EDYTUJ, nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności