Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje kolego juz sciagam. 
 

ta aplikacja na windowsa cos nie poszlo. Wywala blad pod koniec pobierania, 

 

sciagnalem i wgralem recznie mape na karte sd ale jej nie widzi nie wiem co jest problemem (jest w katalogu maps) moze to ze jest tam jeszcze muzyka oprocz tego na tej karcie. 
 

chcialem zrobic update softu jak w klika postow wyzej do 2020 gdzie tego szukac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, kudelka.robert napisał:

Dziekuje kolego juz sciagam. 
 

ta aplikacja na windowsa cos nie poszlo. Wywala blad pod koniec pobierania, 

 

sciagnalem i wgralem recznie mape na karte sd ale jej nie widzi nie wiem co jest problemem (jest w katalogu maps) moze to ze jest tam jeszcze muzyka oprocz tego na tej karcie. 
 

chcialem zrobić update softu jak w klika postów wyżej do 2020 gdzie tego szukać??

Nie ma sprawy.

Jaś ciągałem bezpośrednio na kartę i zrobiło odrazu Backup, w instrukcji jest podane nawet że Karta musi być oryginalna, nie wiem jak to się ma do innej karty a tym bardziej z jaką inna zawartością, myślę że najpierw powinna być sformatowana. Radzę to jednak robić za pomocą tego oryginalnego programu ze strony VW prosto na kartę. Tylko sprawdź czy masz tyle miejsca na karcie i uzbroi się w cierpliwość.

Jeśli ściągnąłeś na kartę nie oryginalną to pewnie brakuje Ci jakiś dwóch  plików, koledzy parę postów wyżej o tym pisali, na oryginalnej karcie te pliki są i co zrobić jak zginą.

Co do softu to nie mam pojęcia ale myślę że na stronie vw także jest.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kudelka.robert napisał:

U mnie wywala taki blad podczas instalacji...

image.jpg

Ja miałem taki błąd gdy wystąpiła przerwa na łączu w trakcie ściągania pliku a także jak ściągałem i próbowałem wgrać-z aktualizować większy obszar map niż zawierała moja karta. Może masz ograniczoną wersję jak Ja, lub brak pamięci??  Jak stwierdziłem że nie potrzebuję całkowitego obszaru  Europy, wybrałem sobie tylko w sumie Zachodnią cześć i to jeszcze nie wszystkie kraje bo nie wybieram się dalej niż do Holandii to poszło bez problemu. Może tak spróbuj??

Pozdro

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2020 o 11:30, wagen napisał:

Aktualizacja 2020r jak kazda poprzednia w granicach 45min

20200210_204237.jpg

Skad pobierales. ??

1 minutę temu, BRENDY napisał:

Ja miałem taki błąd gdy wystąpiła przerwa na łączu w trakcie ściągania pliku a także jak ściągałem i próbowałem wgrać-z aktualizować większy obszar map niż zawierała moja karta. Może masz ograniczoną wersję jak Ja, lub brak pamięci??  Jak stwierdziłem że nie potrzebuję całkowitego obszaru  Europy, wybrałem sobie tylko w sumie Zachodnią cześć i to jeszcze nie wszystkie kraje bo nie wybieram się dalej niż do Holandii to poszło bez problemu. Może tak spróbuj??

Pozdro

 

Probowalem ale to nie w tym rzecz. Karte mam 15gb orginal a pobieralem mape ktora ma 5.1gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/aktualizacja-nawigacji.html

 

 

dokładniej

 

https://webspecial.volkswagen.de/vwinfotainment/de/de/index/downloads/maps-download#/

10 minut temu, kudelka.robert napisał:

Skad pobierales. ??

Probowalem ale to nie w tym rzecz. Karte mam 15gb orginal a pobieralem mape ktora ma 5.1gb

Spróbuj jeszcze raz i odrazu na kartę na kompa, ja parę razy też miałem problem. powaga

Edytowane przez BRENDY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kudelka.robert napisał:

Wgralem recznie na orginalna karte i poszlo

I Gitara!!!Brawo Ty!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie czy obwodnica Częstochowy ( trasa A1) jest już widoczna w aktualnych mapach, mam Infotainment Discover Media,na stronie Vw napisane   jest że  Updated 07.11.19 ,a obwodnica faktycznie oddana do użytku 24.12.2019 stąd moje pytanie. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A1 wokół Częstochowy było naniesione w mapach dla DM już w czerwcu 2019 i navi chciała na nią kierować, mimo że była kupą piachu jeszcze xD

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka nawigacje.

jest ktos z gdanska lub okolic kto by mi wgral mapy 2020???

kiedys robilem to sam ale terez mam inny komputer w ktorym nie ma wejscia na karte SD.

gdyby ktos chcial pomoc to prosze o kontakt na PW.

CF0ED3B1-E6D5-4240-8973-8CE4D2F43ED6.jpeg

AEE71906-5FED-4DCB-9D36-C2A935BCB504.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapy zgrana.

pozniej wsadze karte do auta i sprawdze czy dziala.

gdyby z gdanska ktos potrzebowal to zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa:-)

CBD319E5-C585-4D9F-B62D-49B92B92EB7C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba co pół  roku wychodzi  jakas mapa, więc  zaraz cos powinno byc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wlasnie te z 07.11.2019 gdyby ktos chcial z gdanska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Przeczytałem cały wątek i w sumie było kilka osób z podobnymi problemami ale niestety, u mnie nie pomaga nic z tyc rzeczy.

Problem mam taki:

1. chcialem zaktualizować mapy, ściągnłąem najnowsze ze strony VW, rozpakowałem na kartę SD. Włożyłem kartę SD do auta, wykryło uaktualnienie, kliknąłem start (lub aktualizuj), ale zaraz wcisnąłem Cancel, aby anulować bo nie miałem czasu.

2. Po kilku dniach zauważyłem że nie mam map

100836358_3220220291331099_6566927991115350016_n.thumb.jpg.41d1fdcfd53d6ae5d582e9dd5c8a40e2.jpg83284793_972237999877619_8969246578661392384_n.thumb.jpg.9c439d69d2482aa2f6e03d0b55ad8954.jpg

 

3. Wkłądam ponowie kartę, wykrywa że są jakieś dane aktualizacyjne, ale nie aktualizuje.

- do ustawień nawi wejść nie mogę (zjęcie nr 1)

- przez MENU->Informacje o systemie->Aktualizuj oprogramowanie (zdjęcie 2) kręci się szukanie danych aktualizacyjnych, ale w efekcie nic nie znajduje.

- przez menu serwisowe nie wiem jak, próbowałęm coś tam klikać przy aktualizacji, ale też nie dało rady.

4. Probowałem na wiele sposobów:

- karta SD (próbowałem NTFS i FAT32), rozpakowywałem bezpośrednio na kartę i na dysk komputera, następnie na kartę -> nie poszło.

- na pendrive to samo (NFTS i FAT32) -> nie poszło

- ściągałem inną paczkę, zgdodnie z opisem w tym komentarzu

(mały plik, łatwo do sprawdzenia) -> nie poszło.

Auto z 2016 roku, ale modelowo 2017. Radio DiscoveryPro z pokętłami (więc 2014).

Dziś przygotowałem karte z aktualizacją z pomocą DiscoveryCare, ale niestety również nie zadziałalo.

 

Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł jak ugyźć temat dalej?

Może da się jakoś 'skopiować ręcznie' do Jukeboxa jakąś bazę danych nawigacyjnych, a następnie zrobić update?

Może jest ktoś w Warszawie kto potrafi mi pomóc (oczywiście odpłatnie).

Może ODB11 coś by pomógł?

 

Dziś odpaliłem menu serwisowe, i tam znalazłem coś takiego:

101374417_874255099651354_7635750466948694016_n.thumb.jpg.037e41319b3001fd39dc9eb3abf7ed07.jpg

Może po prostu wystarczy jakoś usunąć User 2020 ?

 

Edytowane przez dsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2017 o 18:28, fatboyx napisał:

Zdecydowanie paczkę 7zip rozpakowujemy i wrzucamy na dysk. W katalogu ROOT (głównym) dysku zewnętrznego (lub pendrive) muszą znaleść się następujące pliki i katalogi:

  • 
    - Mib1
    - Mib2
    - metainfo2.txt
    - P161_N60S5MIBH3_EU_NT.md5

     

Powiedz mi co robię nie tak ze nie mam tego ostatniego pliku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już nowe mapy do pobrania.

U mnie jeszcze nie zainstalowane pewnie koło czwartku się za to wezmę.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2020 o 10:56, darekbb napisał:

Powiedz mi co robię nie tak ze nie mam tego ostatniego pliku ??

Od jakiegoś czasu paczki z mapami mają tylko trzy pliki. Nie ma już pliku *.md5

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności