Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, chodlewo napisał:

Diskover Media
Passat ab 2014

Europäische Länder – Paket 1

Update : 17.06.19

Dateiformat : 7-Zip

Umfang :

Albanien*, Andorra, Belgien, Bosnien und Herzegowina*, Bulgarien*, Dänemark, Deutschland, Estland, Finnland, Frankreich, Gibraltar, Griechenland, Irland, Island, Italien, Kosovo*, Kroatien*, Lettland, Liechtenstein, Litauen, Luxemburg, Malta, Mazedonien (Ehemalige Jugoslawische Republik)*, Moldawien*, Monaco, Montenegro*, Niederlande, Norwegen, Österreich, Polen*, Portugal, Rumänien*, San Marino, Schweden, Schweiz, Serbien*, Slowakei, Slowenien, Spanien, Tschechien, Ukraine*, Ungarn, Vatikanstadt, Vereinigtes Königreich, Weißrussland*, Zypern*

* teilweise

Link

Instrukcja PDF po niemiecku

 

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

zwracam się do Was z prośbą o pomoc w aktualizacji mapy.

Zakupiłem auto w którym po wybraniu mapy w urządzeniu Discovery Pro ukazuje się taki komunikat:

71688300_2451449221643276_4528117010093047808_n.jpg.f2b3bc35593fa7641da44de37dd68d8b.jpg

Przy próbie aktualizacji V03.959.806.FM 0177 ECE 2019/2020 korzystając z Waszych porad dochodzę do tego momentu:

72719348_416424869072641_4886617513678340096_n.jpg.dc1aa76488a0cc63b3bb244e41989054.jpg

Czy spotkał się już ktoś z takim problemem.

Podpowie ktoś co robię nie tak?

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi to wygląda na to, że moduł GPS jest nie podłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPS działa. 

Nawigacja uruchamia się i po uruchomieniu działa poprawnie przez ok 20 sekund. Po tym czasie wyskakuje komunikat jak na zdjęciu wyżej. :/

Aktualizacji próbowałem już różnych i różnymi sposobami próbowałem ją wgrać ale efekt za każdym razem jest taki sam. 

Nie wiem czy to coś wniesie do sprawy ale w radiu nie mam opcji bluetooth. I zastanawia mnie to czy może jej nie być fabrycznie?

 

 

Edytowane przez kamillo890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam problem z aktualizacja map, po podłączeniu czytnika z karta na stronie vw rozpoznaje karte 16GB (orginał) sciąga się aktualizacja i przy instalowaniu na 90% wysypuje sie. Może miał ktoś z was taki przypadek ale wie jak sobie z tym poradzić, albo podślijcie link do aktualizacji którą można ściągnąć i rozpakować. Z góry dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.10.2019 o 08:47, kamillo890 napisał:

GPS działa. 

Nawigacja uruchamia się i po uruchomieniu działa poprawnie przez ok 20 sekund. Po tym czasie wyskakuje komunikat jak na zdjęciu wyżej. :/

Aktualizacji próbowałem już różnych i różnymi sposobami próbowałem ją wgrać ale efekt za każdym razem jest taki sam. 

Nie wiem czy to coś wniesie do sprawy ale w radiu nie mam opcji bluetooth. I zastanawia mnie to czy może jej nie być fabrycznie?

 

 

Czytnik nie jest od tego samochodu 100%, ktoś zdjął tylko zabezpieczenie CP żeby grało radio .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.10.2019 o 21:37, kamillo890 napisał:

Panowie,

zwracam się do Was z prośbą o pomoc w aktualizacji mapy.

Zakupiłem auto w którym po wybraniu mapy w urządzeniu Discovery Pro ukazuje się taki komunikat:

71688300_2451449221643276_4528117010093047808_n.jpg.f2b3bc35593fa7641da44de37dd68d8b.jpg

Przy próbie aktualizacji V03.959.806.FM 0177 ECE 2019/2020 korzystając z Waszych porad dochodzę do tego momentu:

72719348_416424869072641_4886617513678340096_n.jpg.dc1aa76488a0cc63b3bb244e41989054.jpg

Czy spotkał się już ktoś z takim problemem.

Podpowie ktoś co robię nie tak?

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

PROBLEM ROZWIĄZANY.

Okazało się, że wszystkie zainstalowane kody w radiu były nie aktywne. Przyczyną prawdopodobnie mogła być wymiana sterownika wspomagania.

Radio wygląda na oryginalne. 

Po aktywacji która wymagała kilkukrotnego kontaktu z serwisem VW (dzięki WAGEN) aktualizacja była możliwa, powrócił także bluetooth. 

Przeprowadzona została również aktualizacja oprogramowania radia z 0199 na 1100 oraz zostały wgrane najnowsze mapy. 

WAGEN jeszcze raz wielkie dzięki. Podziwiam wiedzy i doświadczenia, będę polecał wszystkim. 

Edytowane przez kamillo890
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dzięki odpowiedniej motywacji udało się naprawić nawigacje ha ha

 

pasek.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam takie radio, proszę o informacje które mapy będę odpowiednie do radia ?
Kartę ma ori na której są mapy z roku 2015/2016

 

unnamed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jesienna aktualizacja Discover Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Freddie napisał:

Dzięki za info.

Dziwną mają politykę. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że dobrze zrobiłem nie opłacając Car-Netu.

Lista stacji benzynowych chyba na rynek niemiecki, współpraca z Google zerwana więc brak np.Google Earth. Nawigacja prowadzi mnie po drogach widmo (nieczynna A1 okolice Częstochowy), albo remontowanych od 2 miesięcy. Za co oni chcą to 350zł/rok?

 

Aktualizacja map jest chyba niezależna od Car-Netu. Stacje znajduje wszystkie, nie ma tylko loga Orlenu czy BP, a są stacje np. hiszpańskie np. Repsol. Co do obwodnicy Częstochowy czy Polkowic masz 100 procent racji. Poza miastami chwalę informację o korkach. Z Google Earth praktycznie nigdy nie korzystałem w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Wiem, że aktualizacje map są niezależne od Car-Netu. Skoro jednak nawigacja otrzymuje informacje o korkach oraz robotach drogowych, to czemu mnie prowadzi na zamknięty 2 miesiące odcinek? Google Maps, Yanosik, Automapa itp nie mają z tym problemu

2) Skoro jest w nawigacji ekstra menu ze stacjami benzynowymi, to chciałbym tam widzieć stacje dostępne w kraju w którym jestem... Tak, wiem, że mogę wyszukać online....

3) Google Earth - też nie korzystałem (bo nie zdążyłem, gdyż usługę usunęli)

 

Reasumując: cena usługi Car-Net jest nieadekwatna do jej jakości, zwłaszcza, że część usług "obcięli" a ceny nie obniżyli.

P.S. Kwestia pokazywania korków, blokad itp - tu mam porównane po wielu latach użytkowania Automapy (+Yanosika). VW w tej kwestii wygląda cieniutko. Przy czym za roczną aktualizację Car-Net mam jakieś 5 lat Automapy.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie sciagnelem nowe mapy i jutro przymierzam się do aktualizacji w aucie i mam pytanie ile czasu zajmie wygrywanie nowych map do auta bo plik ma 25gb? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 45 minut, max 60 (oczywiście z karty SD)

Edytowane przez Freddie
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 2020r jak kazda poprzednia w granicach 45min

20200210_204237.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, wagen napisał:

Aktualizacja 2020r jak kazda poprzednia w granicach 45min

20200210_204237.jpg

ale to ta z listopada '19 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 min i po robocie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam zupełnie inny problem, dowiedziałem się że jeszcze w tym roku obejmuje mnie bezpłatna aktualizacja Navigacji - mam DISCOVERY MEDIA w pasacie B8, za rada forumowiczów wszedłem na stronę VW za pomocą programu ściągnąłem najnowszą wersję map,włożyłem do czytnika kart w kompie kartę ze starymi mapami VW którą wyciągnąłem wcześniej z auta, zrobił się nawet automatycznie backup-nie wiem gdzie??, niby ściągnęło mi nowe mapy, zaczął się proces instalacyjny i w jakiś 40-50% wyświetlił mi się komunikat o jakimś błędzie archiwum i proces instalacyjny został przerwany.Oczywiście nie formatowałem wcześniej karty bo program tego nie wymagał, wyciągnąłem kartę z kopma, włożyłem do auta z powrotem i ku mojemu zdziwieniu wyświetla mi się że mapy są niby w najnowszej wersji, czy możliwe jest że instalacja połowiczna jest możliwa??Gdzie znajduje się backup map??? Pozdrawiam

 

Cześć.

Wreszcie po wielu nie udanych próbach ściągnięcia aktualizacji czy to za pomocą Mangera ze stronki, czy samemu na Twardziela, ciągle miałem jakiś problem, po jakimś czasie zdecydowałem się na ściągnięcie tylko wybranego obszaru Europy , który akurat dla mnie jest wystarczający i o dziwo aktualizacja poszła bez problemu bezpośrednio na Kartę Pamięci ze starą mapą wyciągniętą z auta, bez formatowania za pomocą Managera ze stronki VW. Jak to Polak mądry po szkodzie porównałem pamięć mojej oryginalnej karty z obszarem map który chciałem zainstalować i w końcu zdiagnozowałem gdzie problem - moja karta jest za mała na całość ? z tond problem z wgraniem 32 GB danych.

W odpowiedzi dla kolegi , obszar mapy do ściągnięcia i zainstalowania jaki wybieramy można wybrać na stronie VW w momencie zasysania danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadam passata b8 z 2015 roku podobno aktualizacje darmowe sa przez 5 lat. Czy moge jeszzcze zaktulizowac nowa mape?? Diacover media

W dniu 14.02.2020 o 11:30, wagen napisał:

Aktualizacja 2020r jak kazda poprzednia w granicach 45min

20200210_204237.jpg

Witam

ile zajmuje 2020’wersja?

mam passata b8 i chyba discover media jak sprawdzic? Dodam ze jest to ta mniejsza wersja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, kudelka.robert napisał:

Witam

posiadam passata b8 z 2015 roku podobno aktualizacje darmowe sa przez 5 lat. Czy moge jeszzcze zaktulizowac nowa mape?? Diacover media

Witam

ile zajmuje 2020’wersja?

mam passata b8 i chyba discover media jak sprawdzic? Dodam ze jest to ta mniejsza wersja

Ja również mam Paska z 2015 roku i z aktualizowałem darmowo ze stronki VW. Jeśli  chodzi o sprawdzenie czy Media czy Pro to najprościej wpisz w google i porównaj wygląd ? ja tak zrobiłem bo miałem ten sam problem. Cała pełna wersja to jakieś 32GB danych o ile dobrze pamiętam. Ale obszar jaki chcesz ściągnąć i za instalować wybierasz sam w momencie zasysania, na stronce VW wszystko jest opisane. Ja aktualizowałem tylko wybraną część Europy bo raz że mi nie potrzebna cała a dwa na mojej karcie też nie ma miejsca na całość.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności