Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie. Którą aktualizacje ściągnąć od 2014r czy od 2017r. Rok produkcji passeriego 2016, ale MY2017. 

Wydaje mi się że od 2014. Ale utwierdźcie mnie w tym przekonaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz bez pokręteł to 2017. Z pokrętłami 2014.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem.  Czyli od 2014. Dzieki googie. Po ściągnięciu należy rozpakować i dopiero wgrać, tak?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowujesz zawartość i wrzucasz na kartę. Na karcie w katalogu głównym mają wylądować katalogi Mib1, Mib2, oraz jakieś jeszcze pliki co były obok nich. Na karcie nie może być nic innego. Ma być czysta przed wrzuceniem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAk, tak, to wiem. Ok, zobaczymy, wrzucę na pendriva i zopbaczymy. W zeszłym roku poszło. JAk coś będzie nie tak to wrzuce na karte . Dzięki.

Edytowane przez Franciszek2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnia z 29.04 .... dziwne zawsze były pod koniec maja albo czerwca.... trochę na wyrost nazywane 2018/2019 nr 169 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem tu nowicjuszem

Jakis czas temu kupilem passata b8 z 2015 roku i zastanawiam sie nad aktualizacja map w navi.

moze ktos z was ma najnowsze mapy na karcie SD ktore wsadze do schowka i aktualizuje?

jezeli chodzi o komputery,sciaganie plikow jestem laikiem.

piszcie na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może komuś podeśle moją kartę i mi ściągnie najnowszą mape europy ze strony vw www.volkswagen-car-net.com?

z aktualizacją już bym sobie chyba poradził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie czy na pewno masz Discovery Pro czy może Discovery Media?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem tu nowicjuszem

Jakis czas temu kupilem passata b8 z 2015 roku i zastanawiam sie nad aktualizacja map w navi.

moze ktos z was ma najnowsze mapy na karcie SD ktore wsadze do schowka i aktualizuje?

jezeli chodzi o komputery,sciaganie plikow jestem laikiem.

piszcie na PW.

 

 

DP

tak mi sie wydaje.

gdzie to sprawdzic?

Mam dwa pokretla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wizualnie głównie wielkością ekranu:

passat_voraussetzungen_01_navis_spacing.

 

spójrz gdzie na srebrnym (DM) kończy się ekran względem pokrętła a gdzie na czarnym (DP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shibby jednak mam DM?

Edytowane przez auto85
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatem masz DM.

Pierwsza kwestia: mapy możesz wgrać TYLKO na oryginalną kartę. Na żadnej innej mapy nie ruszą.

 

Pobierasz to: http://vw-mapscdn.tdd.adacorcdn.com/DiscoverMedia2_EU1_2718_1030.7z

Trochę to potrwa bo archiwum waży kilkanaście gigabajtów.

Po ściągnięciu rozpakowujesz programym 7-zip.

Zawartość karty dla bezpieczeństwa skopiuj sobie na komputer. Dopiero jak będziesz miał kopię to usuń wszystko z karty i skopiuj na nią rozpakowane archiwum z nowymi mapami (na karcie jest suwak z blokadą zapisu, pamiętaj by go przesunąć).

Tak przygotowaną kartę wrzucasz do DM i gotowe.

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zgraniu map na karte,karte wkladam do czytnika w aucie i cos aktualizuje czy to wszystko?

wlasnie sciagam mapy i sie tu poce...4 godz pobierania jeszcze:-)

czy karte jakos formatowac???

 

dziekije Ci za pomoc:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po włożeniu karty z nowymi mapami pojawi się komunikat, że wykryto nowe mapy. W przypadku DM po kilkunastu sekundach navi będzie gotowa do używania.

karty nie trzeba formatować. Wystarczy usunąć jej zawartość - zapamiętaj tylko układ katalogów, bodaj katalog "maps" ma być i tak też masz wrzucić nowe mapy.

 

PS mówiłem, że mapy trochę ważą. Ciesz się, że nie masz DP bo ważyły by jeszcze więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara...

8ab41e55a1d2.jpg

nowa...

b2d5cc02ca22.jpg

 

i to juz???mam nowe mapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wyglada ze masz najnowsze, ja tez mam wersje ECE1 2018/2019

AEF49519-4174-4365-8057-1288DDFDAD68.jpeg

Edytowane przez Robertsas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2018 o 18:11, shibby napisał:

po włożeniu karty z nowymi mapami pojawi się komunikat, że wykryto nowe mapy. W przypadku DM po kilkunastu sekundach navi będzie gotowa do używania.

karty nie trzeba formatować. Wystarczy usunąć jej zawartość - zapamiętaj tylko układ katalogów, bodaj katalog "maps" ma być i tak też masz wrzucić nowe mapy.

 

PS mówiłem, że mapy trochę ważą. Ciesz się, że nie masz DP bo ważyły by jeszcze więcej :D

Kolego mam problem z aktualizacją map w Passat B8 z końca 2017 roku. Czy mógłbyś mi podpowiedzieć jaka jest lista folderów u Ciebie po otwarciu karty pamięci? Pierwszy jest katalog maps a w nim "00" i "EEC" ? Jestem po licznych walkach stoczonych z aktualizacją i serwisem VW który również nie umie tego naprawić opisane w temacie 

i teraz chce jeszcze raz spróbować to naprawić samodzielnie, może się uda. VW już nawet próbuje mi wmówić że sformatowałem kartę do NTFS i usunąłem w niej "ważny" obszar odpowiadający za współpracę z systemem z ukrytymi plikami. Co niestety jak sprawdziłem - nie jest prawdą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności