Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne jest, że ta "nowa mapa" z 17 stycznia 2018 ma taką samą wersję co poprzednia (166), jedyna różnica to v2.7 w nazwie pliku. Na urządzeniu w samochodzie nie w związku z tym jak zweryfikować która mapa jest w użyciu.

Zaktualizowałem dziś i obwodnicy Marek NIE MA. Widzę, że w tym wątku mowa jest zarówno o DP jak i DM. 

Czy u kogoś na Discover Pro obwodnica się pojawiła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie pojawiła się obwodnica Marek. Sam się zastanawiam co jest w tej nawigacji nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje nieoficjalne źródło w Here Maps twierdzi, że skoro wersja pozostała bez zmian (166) to nie powinno być w tej paczce żadnych zmian w danych mapowych. VW zdecydował się zapewne wydać te same mapy ponownie z powodu jakiegoś błędu w poprzedniej paczce. Mogło np. brakować gdzieś jakichś połączeń pomiędzy drogami, co wygląda niegroźnie na mapie, ale uniemożliwia wyznaczenie trasy.

Edytowane przez fatboyx
literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą szkoda, że przed pobraniem i zainstalowaniem mapy nie da się stwierdzić, na jakiejś stronie internetowej, czym mapa stara różni się od nowej. Wczoraj ściągnąłem plik ....v2 . Może dzisiaj go wypakuję i zainstaluję w aucie. Wtedy dam znać czy jest obwodnica Marki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem i zainstalowałem. Obwodnicy Marek brak. Innych różnic też nie stwierdziłem. Zauważyłem, że nowszy plik jest o parę kilobajtów lżejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

jestem tutaj nowy i potrzebuję pomocy przy wgrywaniu nawigacji. Sciągnąłem w paczkach nową wersję Discovery Media ponieważ transfer nie pozwalał mi na całość (łącznie 13 paczek), które załącze pod postem. Zaznaczam je i wypakowuje na kartę. Następnie wkładam kartę do czytnika w aucie i wyskakuje komunikat : żebym włożył nośnik do stacji... czyli nie widzi karty. Nadmienię, że spieprzyłem sprawę formatując kartę i nie robiąc kopii (straciłem starą mapę). Pomóżcie proszę bo nie wiem co robię źle

 

Bez tytułu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić czy przypadkiem nie został na karcie utworzony folder nadrzędny, do którego została wypakowana mapa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubag najpierw odpalam w komputerze kartę- wyskakuje plik 0820_MP163 -124.xEUR1. Klikając w to wyskakuje mi jeszcze raz ta pozycja. Klikając ponownie wyskakuje folder Maps, pod nim plik o tej samej nazwie co wyżej tylko w txt. Dalej w klikając w maps i EEC. Czy tak ma to wyglądać?  Pierwszy raz to robię i od razu problem. 

 

Klikając w folder maps mam dwa foldery 00 i EEC. Nie wiem czy to ważne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Discover pro więc mogę się mylić.

Aktualizując swoją nawigację zauważyłem, że podczas wypakowywania pobranego pliku zip na kartę system domyślnie zaproponował utworzenie folderu. Zmieniłem na opcję: "wypakuj do J:// (czy coś w tym rodzaju)" Na karcie nie może być innych danych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Rzeczywiście tak było. Temat załatwiony.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2018 o 12:33, KUBAG napisał:

Na https://www.volkswagen.de/de/dialog-center/kontakt.html Wysłałem pytanie czy stary i nowy plik jest nazwany tak samo. Z powyższego wnoszę, że tak właśnie jest. Sprawdzę u siebie czy mam obwodnicę Marek i ewentualnie ściągnę ten nowy update:)

Swoją drogą dziwnie mało czasu upłynęło od poprzedniego...?

No i dostałem odpowiedź z VW:

"...vielen Dank fuer Ihre Kontaktaufnahme.

Fuer das Radio-/Navigationssystem „Discover Pro“ ist die Version „P166_N60S5MIBH3_EU_NT.7z“ die aktuelle.

Eine Aktualisierung der Datensaetze erfolgt zweimal im Jahr, in der Kalenderwoche 22 und 45 unter folgendem Link:

http://webspecial.volkswagen.de/maps/de/de/index.html

Fuer weitere Fragen und Anregungen stehen wir Ihnen gerne zur Verfuegung."

Jeśli dobrze rozumiem to P166_N60S5MIBH3_EU_NT.7z = P166_N60S5MIBH3_EU_NT_v2.7z, no ale co z tą obwodnicą Marek. Może w DP jest inna mapa niż w DM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo!

Mam aktualnie Golfa'15 z DP i nie mogę z pendriva wgrać-pokazuje,że nie może znaleźć pliku.Czy muszę kupić oryginalną kartę?W VW życzą sobie za nią(z mapami) ok.1150PLN.Ikonki do stacji radiowych wgrałem bez problemu.Może ktoś z Warszawy okazałby się pomocny w temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast ja nie moge wgrać POI na DPRO, już wszystko kombinowałem i nie widzi plików aktualizacji.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oburzałem się gdzieś wcześniej na forum, że na 2 i 3 pasmówkach w mieście mapy mają domyślnie limity prędkości 100. Napisałem wtedy do Volkswagen AG (niemieckiego) z pytaniem kiedy to poprawią, bo już 5 aktualizacji robiłem i dalej to samo. Odpisali, że przekierowali do polskiego VW :) Czyli spychologia. Polski VW z kolei wysłał mi ładne pismo, że proszą o wizytę w ASO w celu diagnozy. Czyli spychologii ciąg dalszy. W ASO powiedzą, że nie wiedzą, albo TTTM i spadaj pan.

Eh.

Tak czy inaczej, podpytam o to w ASO, bo i tak się tam wybieram jakoś niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy trzeba bezpośrednio zgłaszać u źródła czyi u dostawcy map. Przecież wiesz, że ASO zrobi dzwiną minę i zaproponuje co najwyżej aktualizację oprogramowania.. Ja zgłaszam błędy i sam nanoszę zmiany w mapach Here i już po pół roku (ironia) są na mapie w samochodzie.

Samodzielna edycja map: https://mapcreator.here.com/

Polskie forum (pracownicy Here Maps są bardzo aktywni): https://forum.mapcreator.here.com/forums/forum/region_eeu/pol/

e-mail: [email protected]

Najlepsze efekty osiągałem zgłaszając probelmy przez odpowiednią opcję bezpośrednio na mapie: https://wego.here.com (w prawym dolnym roku jest malutki przycisk "Opinia", za pomocą którego można zgłaszać błędy ma mapie) 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto mi dzisiaj oznajmiło, że jest nowa aktualizacja map. Pobrałem, ale niestety okazało się, że nadal nie ma S5 koło Gniezna. (odcinek oddany w maju 2017) Wygląda na to, że nadal trzeba będzie czekać na aktualny stan dróg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w aucie jest car-net to po jego uruchomieniu można zrobić aktualizację bezpośrednio bez żadnego ściągania i rozpakowywania i kart SD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie za każdym razem nie znajdowało aktualizacji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nie znajduje aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, brono napisał:

U mnie tez nie znajduje aktualizacji.

U mnie dla odmiany znajduje, ściąga i instaluje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności