Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Pobrałem bez problemu klasyczną metodą (aplikacja DiscoverCare nie rozpoznała podłączonego dysku, i zasugerowała pobranie poprzedniej wersji mapy (161)). Rozpakowałem na zewnętrzny dysk USB i bez problemu zaktualizowałem. Aktualizacja w samochodzie trwała 35 minut.

 

jVCFN1CtRsqLfm1ArQ9W1w.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się w końcu udało to wypakować bez błędów (użyłem download managera), rozpakowałem na dysk, później przeniosłem na USB (jak zwykle) ale w aucie nie widzi mi tego. Może spróbuję na kartę SD.

Koś zauważył jakieś znaczące zmiany w mapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Passacie mi się udało zaaktualizować bez problemu, niestety w nowym Tiguanie przy rozpakowywaniu pokazuje, że ponad 500 plików jest uszkodzonych i DP w ogóle nie widzi aktualizacji... nie wiem co robić, może jeszcze na stronie HERE ukażą się aktualizacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, u mnie aktualizowało się blisko półtora godziny. Ale wszystko działa ok. Różnic na razie nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2017 o 22:16, fatboyx napisał:

Aktualizacja w samochodzie trwała 35 minut.

O co chodzi z tą aktualizacją w samochodzie? Zgrałeś pliki na dysk i całą aktualizację zrobiłeś z poziomu samochodu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pierwsze podejście nieudane - rozpakowałem na SD - po włożeniu do czytnika DP dał info o dostępnej aktualizacji - ale po wyszukaniu w ustawieniach nie znalazł plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za stronkę z mapą do pobrania. Pobrałem, rozpakowałem jak zawsze. Wgrałem i śmiga. Cała zabawa w aucie jak zawsze 30 minut...

Edytowane przez Ikar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ikar napisał:

Dzięki za stronkę z mapą do pobrania. Pobrałem, rozpakowałem jak zawsze. Wgrałem i śmiga. Cała zabawa w aucie jak zawsze 30 minut...

Ja pobrałem nową mapę ze strony VW w pliku 7z ponieważ DiscoverCare miał jakiś problem. Rozpakowałem na kartę SD. Po zamontowaniu w samochodzie mapa od razu działała. Wciąż nie rozumiem co to za zabawa w aucie z 30 minutową instalacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dean napisał:

Ja pobrałem nową mapę ze strony VW w pliku 7z ponieważ DiscoverCare miał jakiś problem. Rozpakowałem na kartę SD. Po zamontowaniu w samochodzie mapa od razu działała. Wciąż nie rozumiem co to za zabawa w aucie z 30 minutową instalacją.

masz DP czy DM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lihu napisał:

masz DP czy DM ?

DM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w DP karta SD jest potrzebna do instalacji mapy na dysku,

w DM mapa zostaje na SD

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Lihu napisał:

w DP karta SD jest potrzebna do instalacji mapy na dysku,

w DM mapa zostaje na SD

I taka to prawda. Żadna zabawa...to się nazywa instalacja...oczywiście w DP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KUBAG napisał:

Czy może ktoś już ma jakieś doświadczenia z tym plikiem?

 

Ale o jakich doświadczeniach mówisz :) ? Bo to jest oficjalna strona z której należy pobierać update map. Wybierasz samochód, generację, typ nawigacji, a później mapę którą chcesz i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z passatem nie miałem problemów, miałem z tiguanem, ale to chyba wynik przerw na necie u mnie. Z różnic zauważyłem, że jest już zaznaczona, oczywiście jeszcze nie wyznacza po niej trasy - będąca w budowie A1 na odcinku Pyrzowice - Częstochowa.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że nadal aktywna jest strona:

http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-NavteqEurope-Site/-/-/-/View-Promo?&cwt=application/ApplicationFrame_campaign_light&Page=VW_Europe_Pro_MIB2

z której dotychczas pobrałem mapy (ostatnio „maj 2017”). Z tej jeszcze nie korzystałem i chciałem się upewnić czy nie powinienem jednak poczekać na aktualizację pod starym linkiem.

W takim razie skorzystam z nowej strony. Dzięki::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, KUBAG napisał:

Chodzi o to, że nadal aktywna jest strona:

Jest aktywna bo masz zapisanego linka ... Jak wejdziesz normalnie, to masz tak : http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-NavteqEurope-Site/en_GB/-/GBP/View-Promo?Page=vw_region_selector&

To primo. A secundo : mówisz, że bardziej ufasz ludziom stającym za navigation.com niż volkswagen.de ;-) ?

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to tak wygląda... jednak ten stary już kilkakrotnie się sprawdził. Po "Dieselgate" jepiej sie upewnić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, KUBAG napisał:

Może to tak wygląda... jednak ten stary już kilkakrotnie się sprawdził. Po "Dieselgate" jepiej sie upewnić ;)

Zapytałem Centrum Informacji VW | VGP o link do pobierania map.

Oto odpowiedź:

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt. W odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informuję, iż Centrum Informacji Volkswagen nie posiada wiedzy na temat możliwości zainstalowania pakietu map przeznaczonych na rynek niemiecki i ich kompatybilności z systemem. Jedynym źródłem aktualizacji map przeznaczonych na rynek polski jest nasza strona www.volkswagen.pl dokładny link zamieszczam poniżej:

https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-akcesoria/aktualizacja-nawigacji.html

Aktualizacje map są realizowane 2 razy w roku: pierwsza aktualizacja udostępniana jest na wiosnę, druga w końcówce roku.

 

Z poważaniem,

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Podana strona zawiera mapy z maja 2017

Wczoraj pobrałem z http://webspecial.volkswagen.de/maps/de/de/index.html  plik P166_N60S5MIBH3_EU_NT.7z . Jak zainstaluję to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2017 o 10:07, KUBAG napisał:

(...)

Centrum Informacji Volkswagen nie posiada wiedzy na temat możliwości zainstalowania pakietu map przeznaczonych na rynek niemiecki i ich kompatybilności z systemem. 

(...)

Ależ tam są młotki! I jak im potem ufać w poważniejszych sprawach?!

Sorry za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności