Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

no na pewno, a u mnie jest obwodnica łodzi na mapie ale navi usilnie prowadzi przez centrum łodzi nawet jak już jestem w połowie to każe zjeżdżać . ty masz jeszcze MY2015

obdowdnica Łodzi działa ok, prowadzi jak trzeba, tylko TMC jeszcze na niej nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Discover Pro MY2018. Dziś pokazała mi się informacja o dostępnej aktualizacji dla obecnej mapy (Polska ~540MB). Miałem LTE w telefonie więc kliknąłem "Pobierz". 
Najpierw "Technical update", później mapa "Polska". Niestety pasek postępu dochodzi do końca i na tym koniec. Czekałem chyba jeszcze godzinę i anulowałem. Później powtórzyłem operację ręcznie z menu "Aktualizacja online", znowu pobrały się dwie paczki, ale znowu zatrzymało się na 100% pakietu "Polska".

Nie poddałem się. Pobrałem pakiet 3 z http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-NavteqEurope-Site/-/-/-/View-Promo?&cwt=application/ApplicationFrame_campaign_light&Page=VW_Europe_Pro_MIB2, wgrałem na pendrive, DP rozpoznała, że są na nim mapy ale były to mapy w takiej samej wersji jak te fabrycznie zainstalowane. Update był jednak możliwy.

Czy to możliwe, że na navigation.com nie ma jeszcze tych map, które DP proponuje do pobrania przez internet (aktualizacja online)?

W załączeniu moja wersja oprogramowania.

 

IMG_4786.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem na Twoje pytanie, ale dla poprawienia humoru powiem Ci, że u mnie przy próbie upgrade'u on-line było dokładnie tak samo. Proces dochodził niby do końca i zawisał.

Z dysku po USB poszło bez problemu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się udało. Wrzuciłem całą paczkę na dysk twardy USB. Aktualizacja trwała ok. 20 minut. Doszło do 100% i pokazał się komunikat z błędem. Był dostępny przycisk "Uruchom ponownie". Cały system uruchomił się ponownie (trwało to ok. 30 sek.) a mapa była już w wersji 2017/2018 (161). Nie wiem zatem co oznaczał ten błąd.

Kilka uwag co do aktualizacji. Dysk był sformatowany pod Windows z systemem plików NTFS. Fabrycznie miał partycjonowanie "Mapa partycji GUID", co w praktyce oznaczało, że były na nim dwie partycje, jedna ukryta (ok. 190 MB) i druga właściwa. Po podłączeniu do komputera była widoczna tylko ta właściwa. DP jednak nie widział na tak spartycjonowanym dysku map. Dopiero gdy utworzyłem na dysku jedną partycję MBR (Master Boot Record) NTFS to aktualizacja map zadziałała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie prze net dokł. to samo było, doszło na 100% i koniec...Czyli na pena wrzucamy paczkę w formie spakowanej ,a nie rozpakowany ? Bo u mnie nie widzi plików do auktualizacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie paczkę 7zip rozpakowujemy i wrzucamy na dysk. W katalogu ROOT (głównym) dysku zewnętrznego (lub pendrive) muszą znaleść się następujące pliki i katalogi:

  • - Mib1
    - Mib2
    - metainfo2.txt
    - P161_N60S5MIBH3_EU_NT.md5

     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. poszło bez problemów.... nareszcie prowadzi przez obwodnicę łodzi ;) ale nie było mnie przy tym jak się navi przeładowała więc nie wiem czy też wyskoczył jakiś błąd.

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatboyx, dzięki za dobre rozpracowanie tematu. U mnie również aktualizacja przebiegła bez problemów. Ten układ plików jest bardzo istotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2017 o 18:28, fatboyx napisał:

Zdecydowanie paczkę 7zip rozpakowujemy i wrzucamy na dysk. W katalogu ROOT (głównym) dysku zewnętrznego (lub pendrive) muszą znaleść się następujące pliki i katalogi:

  • 
    - Mib1
    - Mib2
    - metainfo2.txt
    - P161_N60S5MIBH3_EU_NT.md5

     

Czy na dysku mogą być inne pliki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pojawiają się aktualizacje map Here dla Discover Pro?

Czy paczki pobierane z internetu zawierają same mapy czy też oprogramowanie układowe układu infotainment?

Jeżeli oprogramowanie radia aktualizują tylko w ASO to można jakoś sprawdzić czy dostępna jest nowsza wersja niż to co mam zainstalowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fatboyx napisał:

Kiedy pojawiają się aktualizacje map Here dla Discover Pro?

Zgodnie z tym co deklaruje VW na swoich stronach to:

  • Aktualizacje możliwe są do przeprowadzenia dwa razy w roku.

Mój kumpel obstawia, że będzie to w listopadzie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wogole znaleźć aktualizacje map do discovery pro 2? Na stronie vw dostępne sa tylko samochody do 2016 roku z systemami pro i media poprzedniej generacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wybrać właśnie 2016 i DP. Mapy jak najbardziej pasują do DP2 (bez pokręteł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jest nowe miejsce do zasysania aktualizacji map, jest też Arteon i Passaty po 2017 (nowe DM/DP)

Jest wersja październikowa 2017, właśnie ściagam (26.1GB)

http://webspecial.volkswagen.de/maps/int/en/index.html

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, szylton napisał:

chyba jest nowe miejsce do zasysania aktualizacji map, jest też Arteon i Passaty po 2017 (nowe DM/DP)

Jest wersja październikowa 2017, właśnie ściagam (26.1GB)

http://webspecial.volkswagen.de/maps/int/en/index.html

 

chyba tak, na HERE nadal stare 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się co to jest - "DISCOVER PRO UPDATE." ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dolek napisał:

A orientujecie się co to jest - "DISCOVER PRO UPDATE." ??

Chyba ten program - klient do pobierania i rozpakowywania, ale przez niego nigdy nie szło, lepiej było pobrac pliki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już 4 raz ściagam i przy rozpakowywaniu ciągle mam błedy sum kontrolnych... nigdy wcześniej tak nie miałem :/ udało się komuś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szylton napisał:

już 4 raz ściagam i przy rozpakowywaniu ciągle mam błedy sum kontrolnych... nigdy wcześniej tak nie miałem :/ udało się komuś?

Pobrane i rozpakowane bez problemów. Ale za instalacje wezmę się jutro jadąc do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez pobralem i rozpakowalem bez problemu. Wgrywac bede jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności