Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie skoro mają tak rozwinięte systemy jak rozpoznawanie znaków to nie można z tego systemu wysłać informacji do bazy danych nawigacji i mieć zawsze aktualne limity ? Teraz jak np. masz podłączony system do internetu to jest natężenie ruchu, jest baza POI online nawet z cenami paliw to dlaczego nie można zrobić czegoś takiego dla limitów prędkości ? Po prostu VW chce zmusić ludzi do kupowania systemu rozpoznawania znaków dlatego celowo zaniedbuje system limitów prędkości w nawigacjach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie skoro mają tak rozwinięte systemy jak rozpoznawanie znaków to nie można z tego systemu wysłać informacji do bazy danych nawigacji i mieć zawsze aktualne limity ? Teraz jak np. masz podłączony system do internetu to jest natężenie ruchu, jest baza POI online nawet z cenami paliw to dlaczego nie można zrobić czegoś takiego dla limitów prędkości ? Po prostu VW chce zmusić ludzi do kupowania systemu rozpoznawania znaków dlatego celowo zaniedbuje system limitów prędkości w nawigacjach..

 

Informacje o dopuszczalnych limitach szybkości powinny być potwierdzane przez wiarygodne służby a nie przez "system VW" lub przez użytkowników.

Info z znakach z limitami prędkości jest chyba zapisane w danych mapach.

Może online było by lepsze ?

Nawigacja nie jest VW tylko Here Maps. To nie VW zaniedbuje i nikogo nie zmusza do kupowania systemu rozpoznawania znaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Informacje o dopuszczalnych limitach szybkości powinny być potwierdzane przez wiarygodne służby a nie przez "system VW" lub przez użytkowników.

Info z znakach z limitami prędkości jest chyba zapisane w danych mapach.

Może online było by lepsze ?

Nawigacja nie jest VW tylko Here Maps. To nie VW zaniedbuje i nikogo nie zmusza do kupowania systemu rozpoznawania znaków.

 

Teraz jest (lub nie?) potwierdzane przez służby i też jest źle. To ja już bym wolał, żeby VW sobie to aktualizował czytnikiem.

Ciekawie się sprawa zapowiada przy połączeniu z tym ich najnowszym ACC, co to się dostosowuje do znaków (i danych z nawigacji)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było w testach. Nadal widzi znaki ze zjazdów i zwalnia do 70 na autostradzie co czyni tą funkcję zupełnie nieprzydatną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Było w testach. Nadal widzi znaki ze zjazdów i zwalnia do 70 na autostradzie co czyni tą funkcję zupełnie nieprzydatną.

jechać lewym pasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyjeżdżać z garażu. System działa wtedy bezbłędnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zamierzam zrobić update map, mam wziąć full download, czy może jakiś part?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam full download

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do DM zawsze pobieram jeden plik full, May 2017 to 0820_MP163-1214.xEUR1.7z - rozmiar 13 121 475 KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja polecam full download

 

Jak długo trwa proces aktualizacji full?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 30 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do 30 min

 

Dzięki, ile to zajmuje po rozpakowaniu. Przy sobie mam kartę 32 GB . Nie chce wychodzić już z domu :P. No i czy mam to rozpakować do głównego folderu czy może zrobić jakiś folder ? Właśnie siedzę w aucie i zgrałem tylko jedna paczkę . Pokazuje mi ze sukces ale numer dalej 153 a z tego co widzę powinno być 161 ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnij full wersję, rozpakuj na twardy dysk domowego kompa (np. folder Nawigacja VW), potem wszystko z tego folderu zgraj na sformatowaną kartę SD (musi być szybka), potem ją zabezpiecz przed nagrywaniem i włóż do slotu SD w VW i aktualizuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zrobiłem... wszystko śmiga 2017/2018

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

Ikar rozpakowane mapy wrzuciłeś na pusta kartę czy robiłeś jakiś folder ? U mnie czyta stara cały czas .. mimo ze usunąłem .

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dobra Tomekk 73 . DIeki za info . Spróbuje w ten sposób . Rozumiem ze rozpakowane mapy przegrać luzem na karte bez folderu np nawigacja vw .?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ikar rozpakowane mapy wrzuciłeś na pusta kartę czy robiłeś jakiś folder ? U mnie czyta stara cały czas .. mimo ze usunąłem .

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dobra Tomekk 73 . DIeki za info . Spróbuje w ten sposób . Rozumiem ze rozpakowane mapy przegrać luzem na karte bez folderu np nawigacja vw .?:)

Robiłem już 3 aktualizacje odkąd mam Paska. Nigdy nie miałem najmniejszego problemu. Ściągam na dysk, rozpakowuje 7zipem, kopiuje na karte i wkladam do auta. Wszystko.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ściągnij full wersję, rozpakuj na twardy dysk domowego kompa (np. folder Nawigacja VW), potem wszystko z tego folderu zgraj na sformatowaną kartę SD (musi być szybka), potem ją zabezpiecz przed nagrywaniem i włóż do slotu SD w VW i aktualizuj

 

Ja u siebie zabrałem kartę z auta (tą orginalną) wykasowałem co na niej było i wgrałem to co pobrałem i włożyłem do auta, nawigacja uruchamiała się pierwszy raz nieco dłużej ale były już nowe mapy nie przegrywałem (nie aktualizowałem) jej drugą kartą w aucie - chyba nie ma potrzeby tego robić ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ściągnij full wersję, rozpakuj na twardy dysk domowego kompa (np. folder Nawigacja VW), potem wszystko z tego folderu zgraj na sformatowaną kartę SD (musi być szybka), potem ją zabezpiecz przed nagrywaniem i włóż do slotu SD w VW i aktualizuj

 

Panowie! Nauczcie się sprawdzać sumy MD5 plików na karcie, bo to jedyny sposób, by się przekonać, że pliki na karcie są poprawne.

Ja nigdy nie rozpakowuję na dysk, tylko od razu na pustą kartę, ale zawsze sprawdzam poprawność plików.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja u siebie zabrałem kartę z auta (tą orginalną)

 

W Discovery Pro (a tego tyczy ten wątek) nie ma czegoś takiego jak oryginalna karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak długo trwa proces aktualizacji full?

Zależy od szybkości karty. Mi aktualizacja DP zajęła chyba godzinę. Ale to nie jest kłopot, bo gdy zatrzyma auto to się pauzuje. Przynajmniej tak było w modelach 2015, bo w moim ostatnio miałem wrażenie jakby mi robił aktualizację w tle nawet gdy zamknąłem auto i wyszedłem na kilka minut do sklepu

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też po ostatniej aktualizacji w DP wyświetla się taki szary pasek na górze mapy? Jak by jakaś mgła na horyzoncie czy coś... Mogę ewentualnie później wrzucić zdjęcie.

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności