Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zrobiłem... wszystko śmiga 2017/2018

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

@Ikar a jaki nr map się teraz pokazuje? Ostatni był 157 a teraz?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki nr map teraz pokazuje? Ostatni był 157 A teraz?

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest 161

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem niedawno na updateportal.skody i nadal pokazywało się w linku 157. Trzeba w takim razie pobrać linka z vw i wrzucić do JDownloadera? a potem do Columbusa.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies zmiany? Poprawili w koncu ten debilny limit 100km/h w miescie na dwupasmowkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wgrane - czeka karta i Columbus. A gdzie tak jest jak piszesz?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dzisiaj wgrać, doszło do 100% ale wyskoczył błąd. Wszystkie mapy są 2017/2018 czyli tak jakby się zaktualizowało ale spróbuję jeszcze raz. Domyślam się, że jakieś sumy kontrolne się nie zgadzały. Pół roku temu wgrywałem chyba 3 razy zanim nie wyskoczył błąd na koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Domyślam się, że jakieś sumy kontrolne się nie zgadzały.

 

Po rozpakowaniu widoczny jest plik P161_N60S5MIBH3_EU_NT.md5, a w nim sumy MD5 poszczególnych plików. Zawsze sprawdzam po nagraniu na kartę poprawność plików za pomocą md5sum, bo choć potem i tak może dojść do przekłamania przy transmisji z karty, ale trzeba dać szansę, by to zadziałało.

 

PS Nie wysilili się (jak zwykle) w tej aktualizacji. Najnowsze pliki dotyczące Polski są z 28 listopada 2016 roku. Dziś/jutro to wgram i zobaczę, czy w końcu zna adresy istniejące od 2013 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Discover Media mimo że strona ma opis dla starej mapy 2016 to link prowadzi już do nowego pliku 161 :-)

0730_MP161-1231a.xEUR1.7z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik o nazwie "0730_MP161-1231a.xEUR1.md5sum.txt" mam w wersji November 2016 dla DM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem, przejechałem się trochę i tak: wreszcie jest wyznaczanie przez A1 jako obwodnicą Łodzi (to ze spraw ogólnopolskich) a z lokalnych to jest wyznaczanie przez całą "średnicówkę" w Gliwicach, choć czas jaki prognozuje jest stanowczo za długi (google maps przewiduje średnicówką i A4 czasy bardzo zbliżone, a VW średnicówką o 11 minut dłużej, bez korków). Natomiast nie wiem, czy sprawa aktualizacji, ale dwa razy przerwała mi się rozmowa przez telefon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wreszcie jest wyznaczanie przez A1 jako obwodnicą Łodz

 

zainstalowałem właśnie i to była pierwsza rzecz jaką sprawdziłem :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zainstalowałem właśnie i to była pierwsza rzecz jaką sprawdziłem :hurra

 

Wreszcie jest cała A4 ze wschodu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety limity prędkości w miastach na dwupasmówkach nadal są źle.

 

Błędy takie jak Zachar pokazywał, że w Mogilanach nie uwzględnia zakazu skrętu w lewo, to jeszcze jakoś tam mogę przeboleć, bo po prostu powoli im szło z aktualizacją zmian na drogach (chociaż i tak przez 3 lata chyba było źle, to też żenujące), ale prędkości na drogach w mieście są od zawsze domyślnie 50/60, a nie 100, nawet jeśli to dwupasmówka.

 

Obwodnica Łodzi faktycznie jest już rozpoznawana poprawnie, ale to kropla w morzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszło gładko, choć 85% podczas jazdy i z dwoma przerwami (przy okazji przetestowałem, że można wsiadać, zamykać, jeździć... stać z zapłonem, bez...)

cieszę się na tą*aktualizację, w piątek sprawdzę jak mnie poprowadzi do Chorwacji, zawsze lepiej mieć nowszą... a profilaktycznie i tak wujcio G w pogotowiu..Plik 14.06.2017, 21 28 27.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limity predkosci tak jak byly zrabane tak sa dalej, dwupasmowka w miescie , znak 70, po skrzyzowaniu go kasuje i daje 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak limity do d..., ale jeszcze lepszy numer tuż obok mnie pojawił się przejazd kolejowy który nie istnieje!!! Owszem był tymczasowy jak budowano niedaleko tunel. W poprzedniej wersji 2017 było prawidłowo był już tunel, a tymczasowy już wymazany, a tu 2017/18 i tunel i nieistniejący tymczasowy powrócił. Cuda.

Także ma coś problem z wyznaczeniem najszybszej (czerwonej trasy). Dziś zamiast poprowadzić mnie dwu pasmową, wyznaczył mi trasę przez miasto (nie było korków). Dla znających Warszawę z Marsa/Płowiecka do pl. Na rozdrożu zamiast Trasą Ł to do wiatraka, potem grenadierów, al. zjednoczenia, i dopiero Ł. Nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowana. Jak zwykle mapy sa z tylu za rzeczywistoscia. Limity predkosci nadal pokopane. Tam gdzie ma byc 120 jest nagle 60. Chociaz podobny blad mam w MMI Plus w Audi. Jakis szalonych poprawek w obszarze Warszawy nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w szoku ze tak duzo osób patrzy na wyswietlane limity prędkości :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@okiemserca: no ale po co w takim razie jest w ogóle to wyświetlane, skoro tak często wskazania są niepoprawne? Ludzie nie patrzą na to, bo nie wiedzą jaki jest limit, tylko chcą, żeby wyświetlało poprawnie i można było temu zaufać tak, żeby w razie przeoczenia znaku można było polegać na wskazaniu komputera. Teraz nie można. W tej chwili jest to zwyczajnie zaśmiecanie tablicy wskaźników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności