Skocz do zawartości
mrw

Aktualizacja map - Discover Pro

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie aktualizacja kończy się przy wyłączonym silniku a nawet chyba przy zamkniętym zamku w drzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u Was wyglada A1 tuszyn-Strykow. U mnie po aktualizacji dalej kieruje przez centrum Lodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak u Was wyglada A1 tuszyn-Strykow. U mnie po aktualizacji dalej kieruje przez centrum Lodzi

 

Witam

U mnie też nie prowadzi tą drogą ale...jak już wjechałem na ten odcinek to zaczęło dobrze prowadzić do celu...dziwne..

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

U mnie też nie prowadzi tą drogą ale...jak już wjechałem na ten odcinek to zaczęło dobrze prowadzić do celu...dziwne..

 

Pozdr

 

normalne. W mapach jest ta trasa zaznaczona jako planowana, a nie oddana. Wiec navi cie nie prowadzi przez nią, ale jak rozpozna ze sie na niej znalazłeś to algorytm uwzglednia ten kawałek jako przejezdny - i cie dalej nią prowadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
normalne. W mapach jest ta trasa zaznaczona jako planowana, a nie oddana. Wiec navi cie nie prowadzi przez nią, ale jak rozpozna ze sie na niej znalazłeś to algorytm uwzglednia ten kawałek jako przejezdny - i cie dalej nią prowadzi.

Witam

Dziękuję za wyjaśnienie:) W poprzednim aucie jak była trasa planowana a nie oddana to nawet gdy na niej się znalazłem nawigacja ją widziała ale po niej nie prowadziła.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej prowadzi nią po wjechaniu na nią ale tylko do najbliższego zjazdu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą A1 -ką to faktycznie dziwnie wygląda. Pokazała się na mapach już na jesieni 2015, ale navi kierowała przez centrum Łodzi. W zeszłym roku to było zrozumiałe, ale teraz gdy A1 Styków-Tuszyn jest przejezdna od 1 lipca 2016 aktualizacja map na 2017 powinna już to uwzględnić.

Dlatego zgłaszajcie swoje uliczki osiedlowe, nowe drogi np. jednokierunkowe lub inne na: https://mapcreator.here.com

 

W ostatnim czasie przyjrzałem się bliżej usłudze Skoda-Connect jest to dokładnie to samo co Car-Net, gdzie Personal POI mają większe możliwości.

Dlatego chciałbym poprosić kogoś z Was (może kogoś kto ma już ode mnie POI 2016-11 lub 2016-12) kto ma aktywne konto Car-Net oraz konto na Google (gdzie zamieściłby zrobione fotki ze swojej Navi oraz Google Earth i AID) o wspólne przetestowanie Personal POI wgranych przez Car-Neta. Czy ikonki będą się pokazywały w Google Earth i na AID zobaczymy jak przetestujemy:padaka. Filmiki z Discover Pro pokazują ikonki na Google Earth, a filmiki ze Skodą Columbus (z Kodiaqa) ikonki na mapach - jak wygląda to w realu??? Mam nadzieję że to przetestujemy.

Może ktoś z Warszawy lub okolic?

Dlatego mam prośbę o kontakt do mnie na mejla: [email protected] lub [email protected]

Edytowane przez maol72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy. Czytam od kilku tygodni forum, właśnie zassałem paczkę z podanego przez Was linka. Zastanawiam się nad POI ale to myślę kwestia rozwiązania pewnego dylematu. Mam DP aktywny Car-Play ale irytuje mnie fakt, iż za każdym razem muszę łączyć jabłko kablem albo ręcznie odpalać hot-spota na ekranie telefonu. Ponieważ nie mam opcji włożenia karty SIM na stałe (brak slotu pomiędzy SD) szukam innego rozwiązania, i znalazłem coś takiego .... https://www.vw-sklep.pl/pl/sklep/p/207047/car-stick.html czy ktoś z Was może to testował? bo zastanawiam się czy nie będzie problemu jak w moim poprzednim aucie (Audi A6 C7) gdzie "widział" tylko SIM'a wpiętego - i z automatu wyłączał głośnomówiący tel podłączony przez bluetootha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sticka na USB, ale takiego który robi za WiFi Hotspot po włączeniu zasilania (i oczywiście internet ma przez GSM). Wpiąłem go do gniazda zapalniczki w bagażniku i zapomniałem o nim. Teraz po włączeniu zapłonu samochód łapie sygnał po około 30 sek (USB stick musi wystartować, tyle to mniej więcej zajmuje). Moim zdaniem najwygodniejsze rozwiązanie.

 

Nie bawiłbym się w sticka, który działa jak modem USB, bo nie ma pewności że to się dogada z samochodem. Przez wifi wszystko jasne.

 

Za swojego dałem chyba coś koło 250zł. Jak będziesz chciał to sprawdzę co to był za model i marka, bo teraz nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie problem - to poproszę z chęcią popatrzę... Możesz podpowiedzieć jak dogadałeś to urządzenie z Car-netem?

Minus takiego rozwiązania (chyba) to to, że nie możesz skorzystać z funkcji aplikacji CAR-NET na telefonie gdy jesteś poza autem... bo wtedy autko jest po za siecią. Ale chyba w tym ustrojstwie od VW jest podobnie bo usb też wyłącza po wyłączeniu zapłonu. Chyba, że się mylę odnośnie tego gniazda do car-neta w podłokietniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą ceną to trochę skłamałem, bo widzę że aktualnie jest w okolicach 600zł :)

Media Tech MT4222

 

A Car-Net ma sens tylko w GTE, bo w naszych zwykłych to po wyłączeniu zapłonu nie można praktycznie nic o samochodzie się dowiedzieć... Nie ma z nim łączności, nawet jak masz instalację SIM w DP.

 

Internet się przydaje do wyświetlania korków w mieście. Raz że widać je na mapie, a dwa że przy włączonej nawigacji do danego celu trasa jest korygowana w locie. Mi się już kilkukrotnie zdarzyło ominąć spore zatory (np zaraz po jakimś wypadku) dzięki temu.

 

Inna funkcja powiązana z internetem to inteligentniejsze wyszukiwanie celów, mniej więcej tak jakbyś w mapach googla wpisał jakieś hasło, a on znajduje na mapie cel najbardziej mu odpowiadający (tzw. wyszukiwanie celu specjalnego). Działa to też z komendami głosowymi i wtedy komendy głosowe mają właściwie sens.

 

Jest jeszcze do tego widok satelitarny dla map na DP i street view, ale to taki gadżet bardziej niż coś użytecznego.

Edytowane przez googie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maol72: też na to patrzyłem jak się rozglądałem, ale wadą tego huaweia jest to, że trzeba go włączać przyciskiem za każdym razem, a tym samym trzeba go wpinać do zapalniczki w tunelu środkowym i za każdym razem włączać (kolejny po start-stop przycisk który trzeba wciskać...). Do tego zajęte gniazdo zapalniczki i niemałe urządzenie tkwiące tam na stałe.

 

Za to takiego usb sticka sobie wspiąłem na krótkim (10cm) kablu usb do ładowarki, która jest w gniazdu w bagażniku. Jako że mam to na kabelku, to router sobie leży elegancko w kieszonce bocznej w bagażniku i nie boję się, że jakiś bagaż mi go przekrzywi i ułamie styki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na forum czytałem ze ktoś tak skonfigurowal ze tylko włączał zapłon i ruter sam się już uruchamiał - "taki bezobsługowy" i po ok. 30 sek. miał internet i uslugi car-net w aucie.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego huaweia tak skonfigurował? Cóż, może się jakoś da, ale na pewno nie jest to proste i oczywiste. Nawet instrukcja tego urządzenia twierdzi, że trzeba wciskać przycisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei E8278 jest na Allegro za 230zł (ma LTE i WiFi). Miałem to i było super, i to nie tylko do auta bo lapek/powerbank też zasili to przez USB. Aktualnie przerobiłem sobie stary telefon z Androidem (Nexus 5), który sam się włącza, wyłącza, robi za hotspota i do tego jeszcze odpala yanosika. Nie jest idealnie bo czasem są problemy z dźwiękiem przez radio auta i zasięg GPS w schowku jest słaby ale mi to wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że warto pokombinować... byle by nie trzeba było nic podłączać przy wsiadaniu, bo tak to mogę jabłko na kabel nadziać.

Wracając do głównego wątku: wsadziłem kartę odpaliłem zapłon, nav -> aktualizacja: i "trwa wyszukiwanie aktualizacji" po 50 min skasowałem wyłączyłem zapłon, odpaliłem DP po 5 sekundach zameldował nową aktualizację, wbiłem aktualizuj i wysiadłem, pomacałem klamkę i wróciłem do biura. po powrocie

Plik 30.12.2016, 19 24 35.jpg :D kolory fajne, ale chyba trochę za jasne jak na noc

 

temat routera podtrzymuję

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Z tą ceną to trochę skłamałem, bo widzę że aktualnie jest w okolicach 600zł :)

Media Tech MT4222

 

.

http://allegro.pl/media-tech-mt4222-lte-modem-usb-wifi-router-i6656322023.html

http://allegro.pl/nowy-modem-usb-media-tech-mt4222-lte-router-wifi-i6658206035.html <- 185 pln z gniazdem do zapalniczki...

takiego masz?

teraz tak wkładam do niego sima ustawiam na wi-fi, i co dalej muszę skonfigurować w aucie, żeby mi złapał sieć ? może banalne pytanie ale bo prostu nie wiem... w telefonie chyba chciał jakiś kod weryfikacyjny, a jak będzie w tym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ten. Najpierw trzeba go wpiąć gdzieś w domu, połaczyć się przez wifi i go skonfigurować wstępnie (tj. ustawić mu tryb pracy jako router wifi, a nie modem USB i ustalić hasło do wifi, z resztą jest instrukcja). Potem wpinasz w aucie, włączasz zapłon, czekasz jakieś 30s i w ustawieniach auta dodajesz punkt dostępowy wifi.

 

Jak wszystko będzie już banglać i zdecydujesz się mieć to wpięte w bagażniku, to polecam krótki kabelek USB, bo tak wpięte na sztorc bezpośrednio do ładowarki to łatwo będzie uszkodzić czymkolwiek co wozisz w tej kieszonce bocznej przy gniazdku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie taki mam plan odnośnie kabelka. Zastanawiam się tylko, czy nie lepiej go na rzepa przypiąć wyżej w celu lepszego odbioru sygnału. chyba, że to nie ma znaczenia i ciepnąć go na dół do tej przegródki?

 

PS. Kupiłem

Edytowane przez RaffyXXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłbym się w sticka, który działa jak modem USB, bo nie ma pewności że to się dogada z samochodem. Przez wifi wszystko jasne.

 

Wg podanego linka https://www.vw-sklep.pl/pl/sklep/p/207046/car-stick.html car stick wspolpracuje z DM (pewnie tez a DP, tylko nie podali w opisie). Takze teoretycznie powinno wszystko dzialac po wpieciu w gniazdo USB w podlokietniku (bez koniecznosci tworzenia wi-fi hotspot).

 

Tez nie mam modulu z wyjsciem na karte SIM i zastanawiam sie czy zaryzykowac w ten niby oryginalny USB stick czy zrobic zwykly hotspot na tanim routerze...

 

Czy ktos z Was testowal rzeczony car stick ze strony sklepu VW i moze potwierdzic dzialanie (mapy google, car-net, POI itp.)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności