Skocz do zawartości
freeman67

Nacinane tarcze Hamulcowe warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy nie znalazłem nic na forum więc zakładam temat. Na dniach czeka mnie wymiana klocki i tarcze przód.

Rocznie robię około 35-40 tyś autem. Poznań i okolice, 2-3 razy w miesiącu jakaś trasa 30-400 km.

Jeżdżę dość szybko i potrzebuję dobrych hamulców szczególnie na autostradzie jak mi ktoś przed nos wjeżdża.

 

Zastanawiam się czy nacinane tarcze hamulcowe coś mi dadzą? jak ze skutecznością? ktoś coś poleci? czy nacinane szybciej mi zniszczą klocki?

 

Myślałem o tych klockach:

http://allegro.pl/ate-ceramic-klocki-przod-vw-golf-v-vi-passat-b6-cc-i5202986667.html

bo nic innego sportowego nie znalazłem do mojego auta

i takie tarcze:

1. http://allegro.pl/tarcze-p-black-diamond-vw-passat-c2-cc-312mm-2005-i6232261094.html

2. http://allegro.pl/ate-power-disc-tarcze-przod-vw-passat-b6-cc-312mm-i5288571771.html

3. http://allegro.pl/tarcze-p-ebc-vw-passat-b6-b7-cc-tiguan-touran-312m-i6232259666.html

4. http://allegro.pl/ebc-turbo-groove-p-golf-v-vi-passat-b6-b7-cc-312mm-i6139217006.html

 

 

Pytam w tym dziale a nie w passatach bo może użytkownik innego modelu też juz nacinane zakładał i zna ich możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ci firmę EBC mam taki zestaw założony do swojego Passata tylko klocki REDSTUFF ceramika wcale nie pylą.

Tarcze EBC BLADE SPORTS.

Klepy jak marzenie nic dodać nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam ci firmę EBC mam taki zestaw założony do swojego Passata tylko klocki REDSTUFF ceramika wcale nie pylą.

Tarcze EBC BLADE SPORTS.

Klepy jak marzenie nic dodać nic ująć.

 

i na taka odp czekałem. zamawiam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz poprawić heble, to wpakuj tarcze 345+zaciski z europejskiej wersji 3.6(bądź audi s4b6, golf V r32) + do tego zwykłe tarcze i klocki ate, przy sam jestem zdziwiony jak te heble na 1 tłoczku radzą sobie z masą 1700kg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakies przerabianie ukladu trzeba robic? czy tylko zaciski inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam ci firmę EBC mam taki zestaw założony do swojego Passata tylko klocki REDSTUFF ceramika wcale nie pylą.

Tarcze EBC BLADE SPORTS.

Klepy jak marzenie nic dodać nic ująć.

 

yellow nie nadają się czasem bardziej do jazdy sportowej na codzień ?

O ile dobrze pamiętam red jest chyba wyłącznie na tor

 

Pozdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yellow nie nadają się czasem bardziej do jazdy sportowej na codzień ?

O ile dobrze pamiętam red jest chyba wyłącznie na tor

 

Pozdrówki

Marcin

Tu jest wszystko wyjaśnione Pozdro.

http://ebcbrakes.pl/pl/content/16-klocki-hamulcowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebp75 ostatnio robił u siebie swap hebli na 345mm z 3.2. Wszystko pasuje P&P, no tylko czasem przewody mogą nie pasować do nowego zacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nic nie wniosę nowego. Nie wiem jak działają standardowe hamulce w słabszych silnikach.

Z hebli fabrycznych w 3.2 jestem bardzo zadowolony, więc jeśli ktoś ma możliwość zmienić na 345mm, tym bardziej, że to p&p to nie ma co się zastanawiać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak się jeżdzi. Jesli ktos nie jezdzi dynamicznie to seria wystarcza do spowalniania ;) Ale jak ktos lubi szybciej i agresywniej hamować to robi sie problem. A tragedią jest jak w moim przypadku masz załadowany samochod i na autostradzie chcesz troche pogonić. Kilka razy mocniej zahamujesz i pomału przestaje to działać. Wszystko puchnie i trzeba schłodzić. Dlatego chce przesiąść sie na 345 jak obecny komplet sie skończy. Tym bardziej ze nie ma tu żadnej rzeźby z jakimiś adapterami co do mnie by nie przemawiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz zastanawiam sie nad jednym. Rozumiem ze te zaciski od r36 dobrze hamują i większa tarcza sie pewnie mieści ale podczas hamowania na gładkich tarczach te wszystkie gazy i tak nie maja gdzie uciec i temp itp. Ta tarcza nadal ma tendencje do krzywienia sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko teraz zastanawiam sie nad jednym. Rozumiem ze te zaciski od r36 dobrze hamują i większa tarcza sie pewnie mieści ale podczas hamowania na gładkich tarczach te wszystkie gazy i tak nie maja gdzie uciec i temp itp. Ta tarcza nadal ma tendencje do krzywienia sie?

 

Chyba te tak szybko nie zagrzejesz.

http://allegro.pl/hamulce-zaciski-tarcze-345mm-przod-audi-s3-a3-seat-i6251282925.html#thumb/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nadal to taki zestaw ktory nie wymaga żadnych modernizacji? co z tymi kablami? sam tego nie bede robił tylko jakis warsztat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nadal to taki zestaw ktory nie wymaga żadnych modernizacji? co z tymi kablami? sam tego nie bede robił tylko jakis warsztat

 

Umiesz wymienić Tarcze klocki?

to poradzisz sobie na pewno,Odkręcasz swój zacisk z jarzmem i zakładasz tamten zestaw,odkręcasz przewód swój i przykręcasz nowy,odpowietrzasz układ i cieszysz się nowymi klepami,to tak w skrócie.

Nic nie trzeba wiercić i kombinować P&P,bułka z masłem,wszystko masz w komplecie,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli te kable co sa w zestawi od r36 co mi podesłałes zakładam i bedzie git? jak tak to zamawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok czyli te kable co sa w zestawi od r36 co mi podesłałes zakładam i bedzie git? jak tak to zamawiam

 

Tak będzie wszystko pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego sam tego nie wymienie bo nie mam warunków nawet. zamówiłem te od r36 ;] w piątek będą ;] poza tym mam do wymiany sworznie i łączniki i bedzie autko cacy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak będzie wszystko pasować.

 

Kolego mam założone z prozdu zestaw od r36 a tył nowe klocki zwykłe. Niestety hamowanie nie jest nic lepsze a nawet jak dla mnie gorsze. Wydaje mi się że chyba źle odpowietrzyli układ hamulcowy bo pedał wchodzi mi do samego spodu przy hamowaniu a chyba az tak głęboko wcześniej nie wchodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrocilem do serwisu kazałem odpowietrzyc hamulce raz jeszcze i juz jest super ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności