Skocz do zawartości
aggressive

Lampa do wymiany ? Nie da się regulować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Świeżo po odebraniu auta od mechanika zauważyłem, że obie lampy świecą dosłownie na 2m przed auto.

Aby jako tako doejchać do domu postanowiłem samodzielnie poprawić nieco wysokość ich świecenia ale ...

reflektor po stronie kierowcy nie reaguje na kręcenie jedną ani drugą śrubą, w dodatku środek jest ruchomy.

Tzn przy złapaniu chociażby za żarówkę i poruszaniu nią bez wypinania góra-dół te "wnętrzności" się ruszają, a oczywiście obudowa lampy pozostaje nieruchoma. Co jest z nią nie tak ? Czy naprawa tego jest możliwa/opłacalna ?

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wyskoczyla z mocowania na taka kulke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś to zaznaczyć na jakimś foto lub też dokładniej opisać gdzie się to znajduje ?

A co z pokrętłami ? Czemu oba nie reagują ? Da radę to naprawić jakoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba o te białe bolce chodzi, dzisiaj też przerabiałem to bo wyskoczyły

IMG_0182.jpg

IMG_0183.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całe "bebechy" trzymają się tylko na przedłużeniu tych pokręteł od regulacji wysokości słupa światła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego warto też sprawdzić czy te zębatki się nie wyrobiły. Ja musiałem użyć poxipolu raz bo kręcenie gó**o dało i kręciło się w kółko a światła ani rusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To całe "bebechy" trzymają się tylko na przedłużeniu tych pokręteł od regulacji wysokości słupa światła ?

Raczej tak. Jest ich chyba 3sztuki, dwie na górze i jedna na dole, która jest połączona z silniczkiem regulacji wysokosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień białe zębatki,u mnie podczas regeneracji obu reflektorów wymienili mi wszystkie bo stare były obluzowane na trzpieniach i nic nie dawało kręcenie nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje koledzy za pomoc :)

A gdybym sam podjął się takiej naprawy to gdzie mogę kupić takie zębatki ? Spotkaliście się gdzieś z tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego samych zębatek nie kupisz, jedynie pozostaje kupno uszkodzonych lamp lub anglików i przekładka. U siebie miałem to samo w jednej lampie, żeby dobrze zrobic niestety pozostaje wyjęcie lamp a to wiąże się z koniecznościa wymontowania zderzaka-operacja w miare łatwa. Inna opcja to pozostaje klejenie zębatki do tego metalowego trzpienia, w rzeczywiśtości to zębatka luźno siedzi na ośce i nie ma możliwości regulacji, całe lusdtro lampy wędruje max w dół i stąd lampa świeci krótko przed autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu, tyle roboty :-/ Dzięki koledzy za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie jedno z pokręteł skleiłem, a drugie było tak popękane, że wyrwałem górną zębatkę i dolną kręcę palcami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wymontowania lamp wcale nie jest potrzebne demontowanie zderzaka przedniego. Wystarczy odkręcić po dwie śruby torx każdej lampy z góry, dwie śruby na wkrętaka krzyżowego, jedna śruba torx, która znajduje się na środku zderzaka (chociaż obejdzie się chyba i bez tego) i po jednej śrubie z boku lamp, które zasłaniają kierunki. Jak by co mam 2 komplety lamp do sprzedania, oryginalne i jakieś zamienniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mozna wyjąć lampę w 3B natomiast w poliftowym 3BG niestety to nie będzie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej mówi, bez odkręcania zderzaka to tylko w 3B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności