Skocz do zawartości
Dolek

Otwieranie / blokowanie drzwi /keyless go/

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie Keyless. System działa na każdych drzwiach zarówno w kwestii otwarcia jaki i zamknięcia przy dotknięciu "tego wgłębienia" przy klamce. Pytanie: czy ten system nie powinien też zamykać auta po tym jak kierowca (kluczyki) oddalą się od niego na "pewną" odległość?

 

Raczej nie, dam przykład, jeśli jest alarm w aucie i kierowca wychodzi z kluczykami np. na stacji benzynowej a pasażerowie zostają w środku to sam rozumiesz

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi się zamkną automatycznie, jeżeli otworzysz dotykiem a nie otworzysz drzwi fizycznie. Wtedy po kilkunastu sekundach następuje zaryglowanie zamków. Jeżeli otworzysz drzwi i następnie odejdziesz to nie zamkną się drzwi same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też inne pytanie. Zamykanie wszystkich drzwi poprzez przyciski w bagażniku. Czy powinno to w passacie działać? Mam na myśli naciśniecie przycisku z literká A a potem drugi zamykanie bagażnika.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam też inne pytanie. Zamykanie wszystkich drzwi poprzez przyciski w bagażniku. Czy powinno to w passacie działać? Mam na myśli naciśniecie przycisku z literká A a potem drugi zamykanie bagażnika.

 

Nie. Jeden przycisk zamyka od razu, drugi przycisk - jak odejdziesz spod klapy (= jak czujnik przestanie wykrywać kluczyk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie. Jeden przycisk zamyka od razu, drugi przycisk - jak odejdziesz spod klapy (= jak czujnik przestanie wykrywać kluczyk).

 

Dzieki

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie. Jeden przycisk zamyka od razu, drugi przycisk - jak odejdziesz spod klapy (= jak czujnik przestanie wykrywać kluczyk).

 

Czy wszystkie drzwi też powinny sie zamknac po nacisnieciu przycisku z literka "A"?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. To są przyciski od zamykania klapy. Jeśli uprzednio zaryglujemy drzwi, to po zamknięciu klapy uzbroi się alarm. Drzwi można zaryglowac także przy otwartej klapie. Ja często robię tak: otwieram klapę przyciskiem w drzwiach kierowcy, wysiadam, rygluje drzwi dotykając dowolnej klamki z zewnątrz, wciskam przycisk, następnie zabieram graty z bagażnika i idę sobie. Klapa się zamyka i uzbraja się alarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z otwieraniem drzwi kierowcy z pilota. Po zamknięciu z pilota wszystkie drzwi się zamykają, ale po klikniecie otwierania otwierają się tylko klapa i drzwi pasażerów. Drzwi kierowcy pozostają zamknięte. Klikanie od środka otwierania drzwi również ich nie otwiera. Trzeba ręcznie otworzyć klamką od środka. Otwieranie działa jeżeli drzwi są zamknięte automatycznie w trakcie jazdy to na postoju mogę je otworzyć normalnie przyciskiem. Nie wiem czy to jest awaria czy jest jakaś opcja którą się da to ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij też na wszelki wypadek w ustawienia Zamykania/Otwierania w CAR/USTAWIENIA czy nie masz tam jakiejś anomalii odhaczonej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Sorry za odgrzanie starego watku, wlasnie zakupilem passata 15' i probuje ogarnac wylaczenie keylessa. Robie wg procedurki - zamkniecie z pilota i dotkniecie zewnetrznego czujnika na klmace ale i tak dalej mozna otwierac drzwi keylesem podczas gdy czytalem ze po takiej akcji mozliwe powinno byc jedynie otwarcie z pilota? Czy to bylo od zawsze w b8 czy dolozyli po 15'? Bo sie zastanawiam czy mam ta funkcje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcja została dodana gdzieś koło 2017/2018.

W moim B8  z 2016 musiałem zaktualizować sterownik w ASO ,  cena około 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

OK, dzieki za info, mam nadzieje ze do 2015 paska tez da sie to zrobic.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności