Skocz do zawartości
Dolek

Otwieranie / blokowanie drzwi /keyless go/

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, odebrałem dziś Passata.

Mam pytanie odnośnie otwierania i zamykania drzwi. W instrukcji jest napisane że otwiera się lub blokuje za pomocą drzwi kierowcy i pasażera bo tylko tam są czujniki. U mnie również można otwierać za pomocą tylnych drzwi. Jak to w końcu jest ??

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 3 drzwi pasażera i 1 drzwi kierowcy, odpowiedź nasuwa się sama. Jak keyless to każda klamka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no może faktycznie. Choć nawet sprzedawca jak prezentował mi auto mówił o drzwiach przednich.

Czyli działa jednak we wszystkich drzwiach. ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie . Mam u siebie wersje keyless , ale tylko z możliwością uruchamiania silnika bez kluczyka. Otwieranie drzwi standard z pilota/ kluczyka. W życiu bym nie pomyślał , ze mozna tak szatańsko rozdzielić te opcje. Brakuje mi tego bo w poprzednim aucie miałem to w wersji jedynie logicznej .

 

Czy ktoś ćwiczył temat dołożenia tej opcji ? Na równo bez wymiany klamek na te z czujnikami sie nie obejdzie. ....

Prosze o jakies info jeśli kto ma wiedzę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się szybko przekonasz, wiedza nt. B8 obecnych tu forumowiczów, jest często o wiele głębsza niż bardzo wielu sprzedawców ;)

Zachęcam do zapoznania się z wątkami "na co zwracać uwagę kupując B8" i "praktyczne uwagi użytkowników", spora lektura, ale te setki stron dużo już wyjaśniły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ćwiczył temat dołożenia tej opcji ? Na równo bez wymiany klamek na te z czujnikami sie nie obejdzie. ....

Prosze o jakies info jeśli kto ma wiedzę ...

 

Według ASO "nie da się". Gdy trochę ponaciskałem, zmienili odpowiedź, że niby się da, ale trzeba zmieniać wiązki, bo tych nowych klamek nie ma w co wpiąć, a taka zmiana będzie bardzo kosztowna. Tak więc jeden krok do przodu: od "nie da się" do "da się, ale będzie kosztowało".

Na razie odpuściłem ten temat i to z braku czasu, a nie z obawy przed kosztami, bo w to co w serwisach opowiadają od dawna nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze sie da bez problemu :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie ze sie da bez problemu :dobrze

 

A czy hardwerowo to duza zabawa , czy tylko klamki i kodowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam inne pytanie . Mam u siebie wersje keyless , ale tylko z możliwością uruchamiania silnika bez kluczyka. Otwieranie drzwi standard z pilota/ kluczyka. W życiu bym nie pomyślał , ze mozna tak szatańsko rozdzielić te opcje. Brakuje mi tego bo w poprzednim aucie miałem to w wersji jedynie logicznej .

 

Czy ktoś ćwiczył temat dołożenia tej opcji ? Na równo bez wymiany klamek na te z czujnikami sie nie obejdzie. ....

Prosze o jakies info jeśli kto ma wiedzę ...

 

Witam,

 

Nawiazując do wątku otwierania samochodu bez systemu keyless mam pytanie? Przy ustawionej opcji otwierania najpierw drzwi kierowcy potem pozostałych mam problem z otwarciem za pierwszym razem wszystkich drzwi: dwukrotne kliknięcie przycisku otwierania drzwi na pilocie w 9 przypadkach na 10 wyłącznie otwiera drzwi kierowcy. Podczas drugiego naciśnięcia przycisku na pilocie słychać w tylnich drzwiach taki "pół click" (identyczny jak przy całkowicie otwartym aucie wciśnie się ponownie przycisk otwierania na pilocie) ale drzwi nie odryglowują się. Wróciłem ponownie do instrukcji (mimo, ze w dwóch poprzednich passatach: B5GP i B6 działało to bezbłędnie za każdym razem) i Ameryki nie odkryłem. Piszą, ze trzeba dwukrotnie nacisnąć przycisk otwierania... Natomiast jest inna wzmianka w instrukcji: dwukrotne, SZYBKIE naciśnięcie przycisku otwierania synchronizuje kluczyk z samochodem. Pomyślałem wiec, ze pewnie za szybko klikam dwa razy. Postanowiłem wiec zwiększyć odstęp czasowy między kliknięciami. I ... raz na 10 razy uda mi się za pierwszym razem otworzyć auto używając wyłącznie dwóch kliknięć. Sprawdziłem drugi kluczyk-bez zmian. Zmieniłem na chwilkę ustawienia na otwieranie wszystkich zamków od razu jednym naciśnięciem. Test: działa bez problemu. Wróciłem, wiec do ustawień najpierw tylko drzwi kierowcy. Nic nie dało. Podjechałem do ASO i pan otworzył za pierwszym razem, ze trzeba to z wyczuciem zrobić: zbyt szybki dwuclick lub zbyt wolny nie otworzy pozostałych drzwi oprócz kierowcy. Spotkaliście się z takim problem? Irytujące bardzo w codziennej eksploatacji a niechciałbym tylko dlatego, ze otwieranie działa jak działa zmieniać ustawień na otwieranie wszystkich drzwi od razu. Częściej jeżdżę sam.

 

Pozdrawiam

Inwestor2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie myślałeś żeby zostawić otwieranie wszystkich drzwi, tylko ustawić sobie automatyczne ryglowanie po przekroczeniu 20kmh wszystkich drzwi?

Zastanawiam się jaka głębsza idea kryje się za Twoją potrzebą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie myślałeś żeby zostawić otwieranie wszystkich drzwi, tylko ustawić sobie automatyczne ryglowanie po przekroczeniu 20kmh wszystkich drzwi?

Zastanawiam się jaka głębsza idea kryje się za Twoją potrzebą?

 

 

Pewnie, tak to się skończy, ze ustawię otwieranie całego samochodu od razu. Ustawienie towarzyszy mi od lat ze względu bezpieczeństwa... Szkoda tylko, ze w najnowszym modelu tak kłopotliwe jest korzystanie z tej funkcji. Kolega odebrał B8 w poniedziałek i otwierałem jego paska. Udało mi się za pierwszym razem ale być może to był ten przypadek szczęścia, który u mnie występuje raz na 10 prób :)

Byłbym wdzięczny za test w Twoim egzemplarzu. Dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz dokładnie powiedzieć o jakie względy bezpieczeństwa chodzi? żeby ktoś Ci się nie wpakował do samochodu w momencie jak go otwierasz? Sprawdzę jutro i dam znać. Rozumiem, że w ustawieniach auta trzeba tą funkcję aktywować czy tak z miejsca wciskać dwukrotnie pilota żeby się otworzyły tylko drzwi kierowcy? Ja akurat mam keyless, ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo aut ma tą opcję. Pierwsze wciśnięcie otwiera drzwi kierowcy, drugie - wszystkie. W naszych warunkach nie uważam żeby to było szczególnie przydatne bo szansa, ze ktoś na bezczela będzie chciał ukraść coś z auta podczas jego otwierania wydaje mi się bliska zeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz dokładnie powiedzieć o jakie względy bezpieczeństwa chodzi? żeby ktoś Ci się nie wpakował do samochodu w momencie jak go otwierasz? Sprawdzę jutro i dam znać. Rozumiem, że w ustawieniach auta trzeba tą funkcję aktywować czy tak z miejsca wciskać dwukrotnie pilota żeby się otworzyły tylko drzwi kierowcy? Ja akurat mam keyless, ale zobaczymy.

 

Używam tego od czasu jak znajoma wsiadając na małej stacji benzynowej w środku miasta nie zdążyła nic zrobić a już miała pasażera obok...

 

Ustawienie jest w ustawieniach menu CAR i z tego co pamietam podmenu Otwieranie.

 

Dziękuje za sprawdzenie jutro. Śmiesznie to zabrzmi ale dzisiaj nadal walcząc z tematem po dwóch nieudanych próbach znalazłem taki sposób: Naciskając przycisk liczę sobie w głowie: sto jeden, sto dwa w normalnym tempie jakbym liczby czytał i na każde słówko sto wciskam przycisk. Działa za każdym razem. Widocznie czas przerwy między wciśnięciami ma tutaj kolosalne znacznie. Wiem, ze to idiotyczny sposób, sam się z siebie śmieje ale lepszej techniki nie znalazłem haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, próbowałem ale nie mogę tego zrobić pilotem, może też nie mogę się wstrzelić jak Ty.

Przy użyciu Easy Open jest ok - te drzwi za które złapię się otwierają a reszta nie, dodatkowo dopiero jak otworzę drwi kierowcy do rozkładają się lusterka i włącza oświetlnie leaving home, także można na szybko coś zabrać z kanapy bez całego "machania uszami" i światłami. Chyba tak zostawię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemów. Mam akurat otwieranie tylko jednej strony drzwi (lewej), ale jak chcę otworzyć wszystkie to - odwrotnie niż u kolegi inwestor2000 - mnie 1 raz na 10 nie uda się otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz co, próbowałem ale nie mogę tego zrobić pilotem, może też nie mogę się wstrzelić jak Ty.

Przy użyciu Easy Open jest ok - te drzwi za które złapię się otwierają a reszta nie, dodatkowo dopiero jak otworzę drwi kierowcy do rozkładają się lusterka i włącza oświetlnie leaving home, także można na szybko coś zabrać z kanapy bez całego "machania uszami" i światłami. Chyba tak zostawię :)

 

Zgłosiłem w ASO na gwarancji i po kilku godzinach diagnoza: Ten Typ Tak Ma. Nic nie zrobili ponieważ nie ma błędów w kompie i brak aktualizacji softu wiec nadal udręka została. Poprosiłem w ASO o kluczyk do testowego passata i otwieranie działało za każdym razem poprawnie. Pan mial na to wytłumaczenia: ponieważ testowka miala active display ma inny soft i gateway niż moj z klasycznym zegarami...

 

Podobno w bazie wiedzy nie ma takiego przypadku, więc nic nic nie mogą zrobić.

 

Chyba odwiedzę inne ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie Keyless. System działa na każdych drzwiach zarówno w kwestii otwarcia jaki i zamknięcia przy dotknięciu "tego wgłębienia" przy klamce. Pytanie: czy ten system nie powinien też zamykać auta po tym jak kierowca (kluczyki) oddalą się od niego na "pewną" odległość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności