Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kodowane bajery i dodatki, które występują w cenniku jako płatne opcje służą do trzepania kasy przez producenta, a nie przez dealerów. Raczej producent nie będzie za bardzo zainteresowany udostępnianiem ASO takich danych. Tak było w moim przypadku. Zamówiłem auto z pakietem Drogowym, który miał mieć wszystko. Żadnego Plusa wówczas nie było. Co przyszło, to raczej wiadomo. Poprosiłem o odpłatną aktywację brakujących asystentów. Dealer za pośrednictwem centrali nie dał rady uzyskać od producenta żadnych danych do kodowania. Więc nieodebrałem auta niezgodnego z umową, zamówiłem drugie z nowego rocznika, w którym był już dostępny Drogowy Plus.

 

ktos cos produkuje, potem to sprzedaje, jak ktos chce to kupuje a jak nie to nie, jak mozna miec pretensje do producenta, ze chce pieniadze za swoj produkt? skoro zamowiles samochod z pakietem drogowym, to dostales dokladnie to co w nim bylo:). plus jest od samego poczatku, bo ja mam samochod z 09.2014 i mam wszystko, a ze moze sprzedawca nie za bardzo wiedzial co sprzedaje to juz inny problem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie znasz tematu, to nie kozacz. Pakiet Plus był od początku, ale w Niemczech. U nas też był od początku niby "pełny" pakiet, tylko że jedynie w informacjach, katalogach, reklamach i "fachowych poradach" sprzedawców. Taki też "pełny" zamówiłem świadomie na co dostałem potwierdzenie w zamówieniu. Gdy auto przyszło, to okazało się, że salony jednak nie były zbyt dobrze doinformowane, gdyż polski Drogowy to jedynie Line i Side Assist, a Drogowy Plus wówczas nie istniał w ogóle, więc gdzie niby miałem ten wybór. Gdyby był, to bym go zamówił od razu, co zresztą zrobiłem później i na dodatek drożej. Mówiąc w skrócie, tak jak spora ilość ludzi również z tego forum, zostałem wprowadzony w błąd poprzez kulejącą informację w sieci sprzedaży i w ówczesnych materiałach reklamowych. Mało tego, gdy to niezgodne z zamówieniem auto było do odbioru, to dobrowolnie chciałem dopłacić, aby oficjalnie dokodowano za kasę brakujące opcje. Nie dało rady, albo oprócz mojego dealera, nikomu wyżej już nie chciało się nad tym pochylić, bo lud i tak łykał na pniu wszystko co mu rzucono. Skoro VW olał mnie, to ja olałem odbiór tego auta, bo nie takie zamawiałem. Nie tyle z powodu kilku brakujących bajerów, co bardziej dla zasady, że Polaczek już nie łyknie w ciemno wszystkiego, co Niemiec spartolił przez swój precyzyjny bajzel. W międzyczasie przeskoczył rocznik, co też mi lepiej pasowało. Ot taka sytuacja. Teraz już kumasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz, w dobie internetu, wujka google, Europy bez granic, caly czas biedne Polaczki narzekaja jak to Niemiec ich oszukuje:), skumalem tylko tyle, ze Polaczek chcial kupic samochod od innego Polaczka, sprowadzony z Niemiec przez jeszcze innego Polaczka, mial do dyspozycji cennik w ktorym to w jezyku ojczystym Polaczka bylo napisane co kupuje, jednak Polaczek tego nie za bardzo zrozumial.

 

cennik 2014, rok modelowy 2015

 

Pakiet Drogowy

- system Side Assist Plus - asystent zmiany pasa ruchu

- system Lane Assist - asystent toru jazdy

- system rozpoznawania przechodniów

 

Jezeli sprzedawca Polaczek wcisnal kit drugiemu Polaczkowi co zawiera sie w takim pakiecie to gdzie tu pretensje do zlego Niemca?

 

Wystarczylo pokusic sie i zapytac wujka google co oznaczaja te systemy i juz ma sie jasnosc.

 

Wtedy zamawia sie samochod w Niemczech i ma sie wszystko!

 

A to, ze nie odebrales samochodu to zrobiles zlemu Niemcowi dobrze, bo sprzedal 2 samochody zamiast 1, tylko paru Polaczkow na tym ucierpialo:)

 

jestem ciakaw jak wyglada potwierdzenie zakupu, czegos czego nie ma:)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypominam temat dotyczy ACC tempomatu 210 !!!

 

Zeskanowałem wczoraj auto z tempomatem do 210 :brawo, numery radaru mam i zamówiłem już na allegro. Zobaczymy co będzie jak przyjdzie jutro. Wtedy będzie wiadomo czy nr. jest taki sam dla 160 i 210, a tylko uruchamia się kodem aktywacyjnym w aso. Założe wszystko i dam znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Jezeli sprzedawca Polaczek wcisnal kit drugiemu Polaczkowi co zawiera sie w takim pakiecie to gdzie tu pretensje do zlego Niemca? - - - - - aktualizacja - - - - -

A tutaj, że dealer oficjalnie reprezentuje tego Niemca na zasadach według jego standardów (i jego bałaganu). G...o mnie interesuje opinia wujka Google i takie tam. Zamówiłem u sprzedawcy, tam dostałem info i tam odstąpiłem od umowy z powodu niezgodności. Nikt nikomu nie robił łaski i na złość, nikt na tym nie ucierpiał, dealer opchnął auto na pniu, a ja dostałem to co chciałem + trochę więcej zgodnie z zasadą że "Klient to nasz Pan", a nie na odwrót. Tyle w temacie, więc ekspercie od wszystkiego, odpuść dalsze bicie piany, bo nic to nie wnosi do tematu wątku. Amen i bez odbioru.

Edytowane przez jot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przypominam temat dotyczy ACC tempomatu 210 !!!

 

Zeskanowałem wczoraj auto z tempomatem do 210 :brawo, numery radaru mam i zamówiłem już na allegro. Zobaczymy co będzie jak przyjdzie jutro. Wtedy będzie wiadomo czy nr. jest taki sam dla 160 i 210, a tylko uruchamia się kodem aktywacyjnym w aso. Założe wszystko i dam znać co i jak.

 

Jeśli numer tego radaru do acc 210 to 3Q0907561B to na bank to ten sam sensor co do acc 160

 

http://etka.cc/vw/part_single/catalog/vw/markt/RDW/modell/PA/year/2015/drive_standart/793/hg_ug/907/subcategory/907005/part_id/3838725/lang/o

 

Do Golfa i Octaviii są typy sensora dwa (płaski do 160 i ten wypukły do 210) ten do 160 ma w nr końcówkę A co chyba oznacza ,że w Passacie (końcówka B ) zastosowano jakąś nowszą wersję tego sensora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam jeszcze takie coś:

Dane modelu: PR-6K2, 6K3, 6K4

 

Ma to jakieś znaczenie i czym się te modele różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Front Assist inkl. City ANB ohne ACC (PR-6K2) -> Passat, Touran

Front Assist inkl. City ANB für ACC low (PR-6K3) -> Passat, Touran

Front Assist inkl. City ANB für ACC high (PR-6K4) -> Passat

Front Assist ohne City ANB ohne ACC (Warnfunktion) (PR-6K5) -> Jetta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to takie VAGowskie oznaczenie roku modelowego ale to tylko gdybanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z rokiem modelowym nie ma nic wspolnego, passat ma 3 rozne systemy, 6K2 bez aktywnego tempomatu, 6k3 do 160 km/h, 6K4 do 210 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się już doczytałem :)

 

6k2 to tylko front assist z awaryjnym hamowaniem City

6k3 to front assist z ACC 160

6k4 to front assist z ACC 210 co powinno rozwiać resztę wątpliwości co zastosowanego w B8 sensora

 

http://teile.club/volkswagen/teilenr.php?lang=D&catalog=vw&markt=RDW&modell=PA&einsatz=2015&epis_typ=793&dir_name=R&hg_ug=907&bildtafel2=907005&teilenummer=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEMPOMAT DO 210 NIE BĘDZIE DZIAŁAŁ :wkurzony

 

Radar który zamówiłem 210 dzisiaj przyszedł z allegro, po założeniu wielki zong !!! Radar wywalił COMPONET i zblokował silnik i gatewaya. Po założeniu oryginalnego radaru auto NIE ODPALAŁO !!! immo aktiv, nadal był aktywny component w silniku i gatewayu !!! Odblokowanie i odpalenie silnika zajeło mi następne 2 godziny :dobrze. Kodowanie z nowego radaru odczytaliśmy i odpuszczam temat na amen.

 

 

nr radaru 3Q0907561C

Edytowane przez wagen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie tym ze line assist dziala od 0 a nie dopiero od 60km/h i dodatkowo jak nie reagujesz na ostrzezenie pezejmij kierowanie to samochod sam stanie

 

Wracam do tematu różnicy między pakietem drogowym, a drogowym plus. Auto odbierałem w roku 2016 i w zamówieniu mam pakiet drogowy plus. Tylko Line Assist (bez włączonego ACC) działa mi od 60km/h. Coś jest nie tak? Z włączonym ACC działa od 0km/h. Czy to jest ok? Znalazłem swoje zamówienie i różnica miedzy tymi pakietami to:

Pakiet Drogowy

- system Side Assist Plus - asystent zmiany pasa ruchu

- system Lane Assist - asystent toru jazdy

- system rozpoznawania przechodniów

 

Pakiet Drogowy Plus

- system Side Assist Plus - asystent zmiany pasa ruchu

- system Lane Assist - asystent toru jazdy

- system Emergency Assist - asystent hamujący w przypadku zasłabnięcia kierowcy

- system Traffic Jam Assist - asystent jazdy w korku

- system Dynamic Light Assist

 

Pytam ponieważ wg kolegi kriss555 jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TEMPOMAT DO 210 NIE BĘDZIE DZIAŁAŁ :wkurzony

 

Radar który zamówiłem 210 dzisiaj przyszedł z allegro, po założeniu wielki zong !!! Radar wywalił COMPONET i zblokował silnik i gatewaya. Po założeniu oryginalnego radaru auto NIE ODPALAŁO !!! immo aktiv, nadal był aktywny component w silniku i gatewayu !!! Odblokowanie i odpalenie silnika zajeło mi następne 2 godziny :dobrze. Kodowanie z nowego radaru odczytaliśmy i odpuszczam temat na amen.

 

Czyli jednak,zadziałała ochrona komponentu tak jak i w przypadkach kiedy ktoś próbował sobie zmienić Discover Media na Pro

A z czystej ciekawości ten radar, który zamówiłeś jaki miał nr katalogowy? I czy był to ten LRR stosowany w Golfach i Octaviach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracam do tematu różnicy między pakietem drogowym, a drogowym plus. Auto odbierałem w roku 2016 i w zamówieniu mam pakiet drogowy plus. Tylko Line Assist (bez włączonego ACC) działa mi od 60km/h. Coś jest nie tak? Z włączonym ACC działa od 0km/h. Czy to jest ok? Znalazłem swoje zamówienie i różnica miedzy tymi pakietami to:

Pakiet Drogowy

- system Side Assist Plus - asystent zmiany pasa ruchu

- system Lane Assist - asystent toru jazdy

- system rozpoznawania przechodniów

 

Pakiet Drogowy Plus

- system Side Assist Plus - asystent zmiany pasa ruchu

- system Lane Assist - asystent toru jazdy

- system Emergency Assist - asystent hamujący w przypadku zasłabnięcia kierowcy

- system Traffic Jam Assist - asystent jazdy w korku

- system Dynamic Light Assist

 

Pytam ponieważ wg kolegi kriss555 jest inaczej.

 

Wydaje mi się, że działa Ci to prawidłowo. W pakiecie Drogowym Plus są asystenty sprzętowe (Lane i Side), które aby działać, muszą posiadać fizyczne urządzenia (radary, kamera, serwo kiery, itp.) oraz asystenty czysto programowe (Emergency i Traffic Jam), które oferują dodatkowe opcje korzystając ze sprzętu tych pierwszych.

Standardowo, Lane Assist działa od 60 km/h w górę. Natomiast w zakresie 0-60 km/h działa Traffic Jam Assist. Ten asystent nie posiada jednak oddzielnego sprzętu i w menu nie posiada też oddzielnej opcji do jego załączania/wyłączania. Aktywowanie Traffic Jam Assist (oraz Emergency Assist) następuj automatycznie, gdy spełniony jest warunek, że jednocześnie są włączone Lane Assist oraz ACC.

Wyłączenie ACC, z automatu wyłącza też Traffic Jam, czyli wówczas nie działa prowadzenie po środku pasa ruchu w zakresie prędkości 0-60 km/h. Jeżeli się mylę to poprawcie.

Edytowane przez jot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Masz racje..zadzwoniłem dziś do gościa (tylko przed Twoim wpisem), który mi sprzedawał i potwierdził to co napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema 

Ktoś ciągnął dalej temat? Udało się komuś podnieść ten limit do 210?

Będę wdzięczny za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

U mnie sprawę ogarnął kolega Eldar, ale wymaga to wizyty u niego. Radar pozostaje bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie jakieś info. Jak ogarneliście temat, gdzie szukać? Dodam, że mam Skodę Superb 3V z 2017.

 

Edytowane przez jaro 4700
Dodałem info o modelu auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności