Skocz do zawartości
MORGOOTH

Stuki podczas szybkiego ruszania 2.0 TDI CBBB Variant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Podczas gwałtownego ruszania słychać głośne stuki. Wydaje mi się, że w momencie ruszania jeśli koło zaczyna się ślizgać nie trzyma przyczepności. Skacze po nawierzchni. Powodem tego może być element zawieszenia w postaci wahacza czy amortyzator?

 

Efekt podobny jak na załączonym filmie (przy prędkości około 40 KM/h) z tym że u mnie manuell schaltgetriebe .

 

[video=youtube;Eo1x0t-fn6Q]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak ASR+ESP wykrywa poślizg koła i próbuje je dohamować co skutkuje olbrzymią siłą hamującą + nasz moment obrotowy ( ciągle dość duży by koła zaczęły buksować ) ponawia w.w systuację.

 

Wyłącz ESP i spróbuj jeszcze raz, powinno ustąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, że nie muszę pisać o wyłączonym ESP. Wydawało mi się to logiczne. Efekt jest na wyłączonym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego już naczytałem się na ten temat w sieci bo mam podobnie. Wina leży po stronie zawieszenia na pewno. Ja na dniach będe wymieniał jakieś elementy gumowe bo coś mi delikatnie popukuje i sprawdzą co tam jeszcze wyjdzie. mam nadzieje że nie amortyzatory bo mam te z regulacją twardości :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pojechać na szarpaki i za 20 zł sprawdzić dokładnie zawieszenie. U mnie stuki powodowały łączniki stabilizatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo! To ja też muszę się zawieszeniu dokładniej przyjrzeć. Przy ostrym ruszaniu od podskakującego koła mam straszne stuki. Walenie wręcz.

Na szarpaku na przeglądzie na szybko nic nie wyszło. Więc dokładniej będę musiał to sprawdzić na szarpakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie trzeba było palec przyłożyć do łącznika dopiero było czuć, że ma luz. Tak "na oko" nic się nie działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadę na podnośnik do teścia, zamówiłem na wszelki wypadek łączniki. napiszę wiczorem co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz na podnośniku nic nie stwierdzisz. Naprawdę przejedź przez szarpaki na jakiejkolwiek stacji diagnostycznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie po wymianie tulei i amortyzatorów zaczęły się stuki, ale tylko na 3 biegu i przy gwałtownym przyśpieszaniu. Jeżeli stopniowo dodaję gazu to tego nie słychać. Myślałem, może że przegub wewnętrzny, ale trzeba będzie przyjrzeć się bliżej stabilizatorom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MORGOOTH jaki masz przebieg auta?? Obstawiałbym tuleje trawersy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebieg 196 tysia w oryginale. Już doszedłem do usterki. Lewa tulej zawiasu. Na skręconych kołach w lewo o dociśnięciu auta a następnie szarpaki wykryły przyczynę. Wymienię obydwie bo skuszę się również na amorki Kayaba 4 szt. Okazało sie, że amory na docisku trzymają, gorzej jest na powrocie amorka do swojego poziomu. Nie trzyma prawie w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności