Skocz do zawartości
wilku213

odgłos paliwa po przekreceniu zaoplonu

Rekomendowane odpowiedzi

Charakterystyczne "chluchnięcie" paliwa po przekręceniu zapłonu. Już wiem, że to normalne, że ono występuje.

Pytanie brzmi czy powinno występować za każdym razem?

 

Wydaje mi się, że miałem je zawsze...a teraz od 4 dni sporo jeżdżąc chluchnięcia nie ma.. auto idzie ładnie ale po jakimś czasie jest słabe i nie ma siły. Błędów na kompie brak.

Czy to pompa w zbiorniku odpowiada za to?

 

 

 

Zmuszony jestem stworzyc nowy temat, gdyż poprzedni został usunięty z powodu takiego, ze "mogłeś zapytać w innym temacie" Jakoś nie idzie znaleźć tematu z tym związanego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w moim mam tak za każdym razem, po przekręceniu kluczyka mam dość głośne chlupniecie :) nawet jak stoje kolo auta to slychac :)

 

slychac ze pompa bije ciśnienie jak dobije i przekrece następny raz to jest cisza, później spadnie ciśnienie i znow chlup :) także to normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. Kolejne pytanie to jakie powinna pompa dawać ciśnienie? Ta w zbiorniku i vacum.

Od "mechanika" zabrałem auto bo skoro nie miał czym zmierzyć to co to za mechanik..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O pompie w zbiorniku wiem tyle że powinna bez problemu podać paliwo aż do silnika ale wartości ciśnienia nie znam. Vacum zaś na jałowym podobno powinien mieć 7bar a przy 4tys 8bar. Można to sprawdzić manometrrm który się wkreca do vacum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dłuższego czasu nie działa mi pompa paliwa (prawdopodobnie odkąd kupiłem, bo nie przypominam sobie żebym ją kiedyś słyszał), ale jeździ normalnie. Zwrócił mi na to uwagę mechanik jak szukaliśmy przyczyny nagłego zgaśnięcia auta na obwodnicy, okazało się, że czujnik paliwa zaczął kłamać i brakło po prostu paliwa. Mam pytanie czy taka jazda nie zaszkodzi pompo-wtryskiwaczom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zaszkodzić pod jednym warunkiem że będziesz jeździł na prawie pustym zbiorniku. Dlaczego bo zawsze na dole jest syf a jak jeszcze masz tego paliwa mało to jeszcze drobinki wody które się zawsze zbiorą i potem zasysa taki syf z wodą.

 

Aha no i tylko paliwo z BP, Statoil, Shell. Żadne obce stacje na wsiach czy mixpol albo Orlen czy Bliska. Na orlenie i bliskiej już nie jeden miał problem z pompkami. Ja zaś na tych stacjach zajechaem sobie wtryski gazu. Odkąd tankuje na Shellu trochę droższy gaz to raz że mniej mi spala to w dodatku jak na razie mam problemu z wtryskami a został jeszcze jeden który nie padł przez paliwo z pseudo orlena.

Edytowane przez wojtf23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ylko paliwo z BP, Statoil, Shell. Żadne obce stacje na wsiach czy mixpol albo Orlen czy Bliska. Na orlenie i bliskiej już nie jeden miał problem z pompkami.

co stacja to inne paliwo, nie generalizował bym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Aha no i tylko paliwo z BP, Statoil, Shell. Żadne obce stacje na wsiach czy mixpol albo Orlen czy Bliska. Na orlenie i bliskiej już nie jeden miał problem z pompkami. Ja zaś na tych stacjach zajechaem sobie wtryski gazu. Odkąd tankuje na Shellu trochę droższy gaz to raz że mniej mi spala to w dodatku jak na razie mam problemu z wtryskami a został jeszcze jeden który nie padł przez paliwo z pseudo orlena.

 

 

No to masz problem :Dhttp://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/paliwa-pkn-orlen-pojawia-sie-stacjach-shell-,199,0,1995463.html

 

EDIT: prawdopodobnie to i tak na tych stacjach było / jest to samo paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności