Skocz do zawartości
fazii73

VW 1.8T AEB falujące doładowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ostatnio problem z moim aeb zaczęło falować doładowanie w przedziale 3000 - 4000 obrotów i jest zdecydowany spadek mocy . Stało się to nagle i już nie wiem co zrobić . Sprawdzona szczelność kompresorem , zamieniony N75 i wtryskiwacze . Turbo jest k03s i ma ok pół roku auto serie trzyma dobrze na hamowni wypluł 159KM . Głowica robiona w zeszłym roku jak ostatnio mierzyłem ciśnienia i było po 12 na każdym . Przepływka nowa Bosch cewki kupowałem w zeszłym roku też nowe boscha i świece też . Podpowiedzcie coś bo już mi ręce opadają jeszcze mi chyba zostało turbo do wyjęcia i sprawdzenia co i jak . Auto przy strojeniu parametry pokazywało ok doładowanie przepływ powietrza czasy wtrysków zapłony prawie na zero a mocy brak . Czekam na podpowiedzi i pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz dv,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdz dv,

 

Sprawdzałem niedawno zasysałem i trzymał ale sprawdzę jeszcze raz dzięki za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fazii73 - spróbuj proszę podmienić moduł zapłonowy - mi ostatnio nawalił, auto zgasło... Chwilę przed zgaśnięciem bardzo falowały obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@fazii73 - spróbuj proszę podmienić moduł zapłonowy - mi ostatnio nawalił, auto zgasło... Chwilę przed zgaśnięciem bardzo falowały obroty.

 

Masz na myśli wzmacniacz zapłonu umieszczony fabrycznie na filtrze powietrza też podmieniany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,,,,,.....???? <- weź kilka na zapas:P

 

Sprawdzałeś przepustnicę? Robiłeś jej adaptację? Sprawdź szczelność dolotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,.....???? <- weź kilka na zapas:P

 

Sprawdzałeś przepustnicę? Robiłeś jej adaptację? Sprawdź szczelność dolotu.

 

Adaptację przepustnicy robiłem jest też wyczyszczona szczelność sprawdzałem kompresorem . Nawet kiedyś dawno znalazłem nieszczelność na tych gniazdach wtryskiwaczy wykręciłem i wkręciłem uszczelniając . Przepustnica raczej powodowała by falowanie obrotów a nie falowanie doładowania .

Edytowane przez fazii73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używaj znaków interpunkcyjnych bo serio ciężko się czyta co piszesz.

Pozostaje sprawdzenie turbo na stole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używaj znaków interpunkcyjnych bo serio ciężko się czyta co piszesz.

Pozostaje sprawdzenie turbo na stole.

 

Ok sprawdzę turbo tylko dziwne że półroczne k03s by się rozpadło ale wszystko możliwe . Dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne się pod temat ...

Posiadam passata z 96 r odkąd kupiłem autko, jeździ co najmniej jakby miało 90km, a nie te seryjne 150 km , co było wymienione :

turbina , elektrozawór, przepływomierz, sonda lambda,mechanior podpinał pod komputer , nie ma żadnych błędów, lekka poprawa jest, ale to nadal nie 150km, gdzie by jeszcze pasowało zajrzeć ? Pomocy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności