Skocz do zawartości
bruneros

Discovery Media - Mapy maj 2016

Rekomendowane odpowiedzi

A ja zrobiłem tak:

Ściągnąłem oba duże pliki, rozpakowałem do dwóch folderów i zrobiłem synchronizację folderów (w total commanderze, albo double commanderze, co kto ma). Jak już skończyło, nie formatowałem karty, tylko usunąłem folder maps. Wrzuciłem wynik synchronizacji folderów i działa bez problemu.

Moim zdaniem niepotrzebnie formatujecie kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem oba pliki dla Discovery Media i sprawa wygląda tak:

 

W pierwszym jest 231 plików, w drugim 91, z czego 62 są identyczne.

W tym drugim dołożona jest mapa Rosji i Turcji.

 

Gdybym chciał mieć komplet, robiłbym tak:

* rozpakowałbym 0635_V05_1204c2.xEUR1.7z na pustą kartę

* drugi plik (0635_V05_1205c2.xEUR2.7z) rozpakowałbym gdzieś na dysku

* do katalogu maps/00/nds/PRODUCT/ na karcie skopiowałbym katalogi E7 i E9 z lokalizacji (gdzieś-na-dysku)/maps/00/nds/PRODUCT/

* do katalogu maps/00/sds/ na karcie skopiowałbym katalogi RU i TR z lokalizacji (gdzieś-na-dysku) maps/00/sds/

 

Problemem są dwa pliki: maps/00/nds/ROOT.NDS i maps/00/nds/dbinfo.txt, bo te pliki występują w obu spakowanych archiwach i w obu są różne.

Rozwiązania są oczywiście dwa: 1) zostawić na karcie te pierwsze, 2) nadpisać tymi drugimi.

 

Jeszcze raz podkreślam, że nie mam Discovery Media i powyższe uwagi wyciągnąłem wyłącznie z analizy zawartości ściągniętych plików.

 

Nie mam też pojęcia, czy to wszystko się zmieści na oryginalnej karcie. Szkoda, że producent nie zastosował jednolitego system nazw, bo wtedy wiedzielibyśmy, czy E7 jest dla Rosji, a E9 dla Turcji, czy odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz

 

karta tylko VW, inna nie dziala bo jest partycja ukryta na karcie z pewnymi licencyjnymi danymi

1 plik europa zachodnia napewno sie zmiesci

2 plik europa wschodnia ( Rosja i Turcja )

dysk w komputerze NTFS, karta FAT 32

rozpakowac na karte najpierw plik 1 i aktualizacja

rozpakowac na karte plik 2 i aktualizacja

 

sformatowanie karty przede wszystkim ja sprawdza czy nie ma bledow, po drugie usuwa wszystkie pliki nawet ukryte ktore to moga przeszkadzac, normalnie ich nie widac ale sa ( total commander zaznaczyc pokaz ukryte pliki )

 

musi dzialac, ja mam pro ale skoro Niemcom dziala to nam jako sptytniejszym chyba tez:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozpakowac na karte najpierw plik 1 i aktualizacja

rozpakowac na karte plik 2 i aktualizacja

 

Nie pierwszy raz nie masz pojęcia, o czym piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszczie jakie zmiany w drogach w różnych regionach Polski w stosunku do poprzeniej aktualizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągasz, pobierasz calośc, rozpakowanie i wrzucone jak leci na pendraka. Aktulizacja zajmuje rowno 30 min. Mapy średnio aktualne, nie ma inwestycji oddanych np. poczatkiem kwietnia 2016. Więc nie błysnęli. Pendrak 32 giga Kingston 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz

 

karta tylko VW, inna nie dziala bo jest partycja ukryta na karcie z pewnymi licencyjnymi danymi

1 plik europa zachodnia napewno sie zmiesci

2 plik europa wschodnia ( Rosja i Turcja )

dysk w komputerze NTFS, karta FAT 32

rozpakowac na karte najpierw plik 1 i aktualizacja

rozpakowac na karte plik 2 i aktualizacja

 

sformatowanie karty przede wszystkim ja sprawdza czy nie ma bledow, po drugie usuwa wszystkie pliki nawet ukryte ktore to moga przeszkadzac, normalnie ich nie widac ale sa ( total commander zaznaczyc pokaz ukryte pliki )

 

musi dzialac, ja mam pro ale skoro Niemcom dziala to nam jako sptytniejszym chyba tez:)

 

U siebie zaktualizowałem tak jak napisałem. Mapa działa, wszystko się zmieściło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po rozpakowaniu 18 częsci otrzymuje się te same 2 katalogi które można pobrać bezpośrednio.

Najważniejsze to że nigdzie nie jest wyjaśnione czy należy skopiować na kartę zawartość jednego z tych katalogów, czy dwóch/ A jak dwóch to w jaki sposób - bo występują duplikaty. Poza tym dalej pozostaje kwestia pojemności karty. Wg mnie się nie mieści po usunieciu duplikatów,

 

 

Mam też małą prośbę - jeżeli ktoś to zrobił to prosze o poradę, ale nie mieszajmy informacji na temat DM i DP bo to zupełnie 2 różne urządzenia.

 

Dużo czasu zajmują te próby, przy tej wielkości plików.

 

Marek, ja zrobiłem tak:

1. ściągnąłem pojedynczo 18 plików do jednego katalogu( 1-13 EU1; 14-18 EU2).rozmiar razem 16,8GB

2. włożyłem karte VW SD do czytnika komputera i DELETE wszystkich istniejących plików (no format)

3. otworzyłem program 7-Zip File Manager

4. wszedłem do katalogu z 18 plikami-w 7Zip- i zaznaczyłem tylko jeden plik 0635_V05_1204c2.xEUR1.7z.001

5. nacisnąłem Wypakuj do... wskazując kartę VW SD

6 rozpoczął się długi proces rozpakowania na kartę VW SD

7 wyjąłem kartę VW SD z komputera i włożyłem do sloty S2 w DM

8 odpaliłem auto- chwila namysłu czytnika- zadziałało

 

Sprawdziłem podczas jazdy, wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem skorzystać z tego DiscoverCare, o którym wspomniano kilka postów wyżej i mam problem.

Pierwszy etap wygląda tak:

Zrzut-ekr_sqnpahe.png

Można pójść dalej, zrobiłem backup, ściągnąłem odpowiednią mapę i podczas instalacji mam taki komunikat:

Zrzut-ekr_sqnparw.png

Co dalej z tym robić? Pisaliście o formatowaniu karty, natomiast w salonie powiedzieli żeby absolutnie nie formatować tylko nadpisywać pliki, dlatego wolałem skorzystać z tego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Untitled.jpg@Plato

@Edgarus

Faktycznie wynika z tego że format nie jest konieczy, a nawet szkodliwy. To co mówią w salonie to ogólnie trzeba brać jednak dość krytycznie - szczególnie jeżeli chodzi o temety niebezpośrednio samochodowe.

 

Mi się nie mieszczą oba katalogi EUR1 i EUR2 po synchronizacji pod Total Commanderem, no ale ja sformatowałm kartę niepotrzebnie.

 

Czy ktoś mógłby sprawdzic jaki system plików ma oryginalna, nieformatowana na domowym kompie karta?

 

@Przem

 

4. wszedłem do katalogu z 18 plikami-w 7Zip- i zaznaczyłem tylko jeden plik 0635_V05_1204c2.xEUR1.7z.001

 

wg mnie masz zainstalowany tylko pierwszy katalog (EUR1). Sprawdź prosze czy masz Grecje, Turcje i Rosję?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

No to chyba już widzę o co chodzi:

Tak wyglada printscreen karty po formacie na FAT32. Pojemność jest niższa:

Zamiast 16,2 GB jest 15,9 i dlateg nie wchodzi.

Tylko co to za system plików MSDOS?????

Edytowane przez M_XX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to nie ma sensu formatować tej karty, bo DM nie wrzuci nic na nią. Domyślnie moja karta sd z mapami była zabezpieczona przed zapisem. Póki co mam obraz ori karty (z dnia 14 czerwca - czyli odbioru samochodu), właśnie się pakuje. Jak tylko wrzucę to udostępnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najwyrażniej widać że format to zły pomysł. Warto żeby każdy kto podchodzi do aktualizacji map był tego świadomy. Ja niestety pochopnie sformatowałem kartę i mam problem. Co prawda kraje które mnie interesują działają ale fakt pozostaje faktem że nei jest tak jak powinno.

Mimo wszystko powalczę jeszcze.

Widze 2 drogi:

1. Dowiedzieć sie jaki jest orginalny filesystem i taki zrobić. Na screenshoocie od Plato widze że filesystem to msdos co by odpowiadało FAT 16 ale wiem też ze FAT16 nie obdługuje kart powyżej 2GB.

2. Spróbować nagrać kartę korzystając z obrazu karty "bez formatu" np win32diskimagerem.

 

DM nic nie zapisuje na karcie - tylko ją czyta dlatego domyślnie karta jest zabezpieczona przed zapisem i trzeba ją przed aktualizacja odblokować.

 

Było miło ale sie porobiło i teraz to już dyskusja informatyczna się zrobiła;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta u mnie przed jak i po formacie ma 15.9 giga wiec format nic nie psuje. Poza tym musi byc format FAT32. Jest nawet wytluszczonym drukiem w tej niemieckiej instrukcji napisane w pierwszym poscie na tej stronie ze tak musi byc. Program do aktualizacji wywala blad poniewaz nie ma tyle miejsca na karcie. U mnie jak dostalem karte w salonie to bylo 15.9 giga. Formatowanie nie psuje karty poniewaz informacja o tym czy jest to karta oryginalna jest zapisane sprzetowo na karcie i nawet robienie obrazu karty bit po bicie nie da mozliwosci podrobienia tej karty ani tez powiekszenia jej pojemnosci. Jutro napisze do salonu gdzie kupowalem auto i zobaczymy co odpisza.

Edytowane przez kameleon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plik w kawałkach jest uszkodzony - nie rozpakowuje się.

Ten niespakowany w całości udało się mi pobrać.

Wieczorem może zrobie próbę.

Nie zdejmuj jeszcze z tej stronki tych plików proszę.

 

BTW oryginalna karta z innego samochodu ( bez ingerencji, przed upgrade) pokazuje FAT32 jako system plików.

Nie wiem już co o tym myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plik w kawałkach jest uszkodzony - nie rozpakowuje się.

Ten niespakowany w całości udało się mi pobrać.

Wieczorem może zrobie próbę.

Nie zdejmuj jeszcze z tej stronki tych plików proszę.

 

BTW oryginalna karta z innego samochodu ( bez ingerencji, przed upgrade) pokazuje FAT32 jako system plików.

Nie wiem już co o tym myśleć.

 

Któryś konkretnie plik? 7 zip czasami ma kłopoty.

Tak czy siak, dużego obrazu nie kasuję póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

główną różnicą FAT32 od NTFS jest to, że na FAT32 nie załadujesz plików większych niż 4GB, więc jeśli wśród tych wszystkich plików map nie ma choćby jednego, który waży w okolicach 4GB lub więcej to format plików nie powinien mieć znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szylton nie ma problemu z tym że jakiś plik jest > 4GB bo nie ma takich plików, nie jest jednak prawdą że file system nie ma wpływu na pojemność karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko bez piractwa na forum. Posty w koszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku DM Pro? Nie dostałem do niego żadnej oryginalnej karty. Poza tym pisza, że wystarczy karta SD kupiona w dowolnym sklepie. Niestety u mnie nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności