Skocz do zawartości
bruneros

Discovery Media - Mapy maj 2016

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie bez problemu mieściły się obie części.

Karta - 16GB

Discovery Media

Zrobiłem tak:

1) rozpakowałem obie części do oddzielnych katalogów na dysku komputera

2) skopiowałem część drugą do pierwszej - rozmiar razem (16*184*313*161 bytes)

na wszystkie pytania o duplikacji plików odpowiedziałem "pomiń"

3) sformatowałem kartę wyjętą z B8 ( FAT32 / blok 8k) wolne około ( 16 280 000 000 bytes )

4) skopiowałem wszystko na kartę

5) Działa / jest S7/S8 w jankach / A1 na południe od Strykowa ;-)

 

no więc właśnie dziwne jest to, ze pierwszym archiwum i w drugim są zdublowane pliki. ja nadpisywalem z pierwszego w drugim. ale to te pliki były takie same....

 

ka karcie SD, pendrive, czy dysku nigdy nie uzyska sie nominalnej wielkosci.

zawsze bedzie to coś mniej.

 

karta sd do nawigacji discover media to nie jest zwykła karta SD. tylko jakis dziwny standard. ze zwykłej nie pojdzie.

do discover pro update powinien podejsc z czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze jest tak ze aby nie kupować nowej karty specjalnie są dwie części zrobione aby mapy weszły na karty 16 Giga. Ostatnia aktualizacja była w jednej części. Teraz pewnie można sobie wybrać który region nas interesuje.

Mapy dla MIB 1 i MIb 2 .... a regiony / presonalizacja POI w paczkach niżej (dla PL 2 do wyboru)

MiB1 to wersja bez Google Earch o ile wiem , i czytniki BEZ SIM.

MIB 2 to ta lepciejsza wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobilem twoim sposobem ale nadal po sformatowaniu mam 15950........... bajtow a nie tak jak ty 16184........ bajtow

 

Czy W KOŃCU nawigacja podaje w miarę realny czas dojazdu czy dalej do Warszawy będę jechał 8,5 h (w rzeczywistości 4,5h)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z karty SD nie dałem rady - nie widział karty

rozpakowałem na pena i poszło czas aktualizacji 25 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta aktualizacja jest płatna?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i jest bezpłatne ale pliki sie nie mieszczą na oryginalna kartę ( 16GB). Sposób kolegi Miszka nie działa mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@M_XX: Jeśli szukasz pomocy to napisz dokładnie jaki masz problem.

W szczególności napisz jaki rozmiar masz danych do wgrania na kartę i ile wolnego na karcie po sformatowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK musiałbym powtórzyć cały proces, ale z tego co pamętam po sfotmatowaniu na FAT32/8k nie było 16200MB tylko ok 15900MB na karcie. Po scaleniu tych katallogów i zeskipowaniu plików dublujących się zabrakło na karcie ok 250 MB.

W końcu wgrałem tylko 0635_V05_1204c2.xEUR1 i i działa. Czego nie ma ciężko stwierdzić. Aktualizacja ogólnei słaba - mapy nadal nieaktualne. Najbardziej to bym chciał zobaczyć jak to się powinno robić wg producenta tego samochodu. Może jest jakaś bardziej łopatologiczna instrukcja co robić z tymi 2 zipami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i jest bezpłatne ale pliki sie nie mieszczą na oryginalna kartę ( 16GB). Sposób kolegi Miszka nie działa mi.

 

VW podaje w instrukcji ze karta ma byc conajmniej 32 GB:), a karta ma byc sformatowana na NTFS a nie na FAT 32!!!

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to słabe jest że sprzedają z kartą 16GB, auto ma pół roku. Co gorsza nie można kupić wiekszej karty i zastosować - bo czyta tylko oryginalne nośniki VW. Ciekawe ile kosztuje 32GB w VW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to słabe jest że sprzedają z kartą 16GB, auto ma pół roku. Co gorsza nie można kupić wiekszej karty i zastosować - bo czyta tylko oryginalne nośniki VW. Ciekawe ile kosztuje 32GB w VW?

 

Czyli okazuje sie ze aktualizacja jednak jest platna poniewaz trzeba kupic oryginalna 32 giga z najnowsza mapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paolokos A w jakiej instrukcji wyczytałeś że karta musi byc 32GB? Ja przewertowałem wszystkie papiery + internet i nic takiego nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokusilem sie na szybka aktualizacje, a ze mam tylko karte 4 Gb i slaby net, nie bede sciagal 22 GB bo Rosji czy Turcji nie potrzebuje. Karta 4GB SanDisk 15MB/s sformatowalem na NTFS, pliki sciagniete Niemcy 995 MB skopiowalem na karte TotalCommanderem ( rozpakowywuje w locie ) - wyszlo 2.5 GB, wlozylem do slot 1, przycisk aktualizacja, okolo 2 min i po sprawie, pozd

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

@paolokos A w jakiej instrukcji wyczytałeś że karta musi byc 32GB? Ja przewertowałem wszystkie papiery + internet i nic takiego nie znalazłem.

 

wersja niemiecka

 

Sie benötigen für ein Update Ihrer Navigationsdaten eine SD-Karte mit mindestens 32 GB Speicherplatz. Volkswagen empfiehlt den Einsatz einer Class 10 Karte/SDHC Karte, die frei im Handel erhältlich ist.

 

Tlumaczenie pierwszego zdania

 

( prosze uzyc do aktualizacji Panstwa nawigacji karty SD z pamiecia co najmniej 32 GB, VW zaleca karte Klasy 10/SDHC , ktora mozna kupic w dowolny sklepie.

 

dalej mowia o programie Zip oraz ze wielkosc plikow sciagnietych moze przekraczac 17 GB na dysku komputera, dlatego musi byc dysk komputera w partycji NTFS.

 

Unter dem Betriebssystem Windows benötigen Sie das Entpackprogramm 7-Zip. Das Programm können Sie von der Website des Herstellers herunterladen. Wenn Sie ein anderes Betriebssystem nutzen, ist ein Programm zum Entpacken der Downloads erforderlich, welches das Dateiformat .7z unterstützt.

Das Kartenmaterial kann mehr als 17 GB Speicherplatz benötigen. Dieser Platz muss auf der Festplatte Ihres Rechners mindestens verfügbar sein. Damit ihr Rechner so große Dateien verarbeiten kann, muss Ihre Festplatte im NTFS-Format formatiert sein. Dies ist bei neueren Computern Standard, bei älteren überprüfen Sie dies im Explorer mit Klick der rechten Maustaste auf das Laufwerk und den Menüpunkt „Eigenschaften“.

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22GB do Discovery Media? Czy może mówisz o Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pro, do DM chyba plik jest mniejszy:)

 

na szybko zerklem na DM, tam VW mowi ze karta VW jest ok, trzeba tylko na nowo ja sformatowac na FAT 32 ( koniecznie ), ale dysk komputera na NTFS !!! oraz wlozyc do slotu NR 2.:) jeszcze na koncu pisza zeby karte zablokowac LOCK - nie wiem czy ma to jakies znaczenie ale moze:)

 

no i w sumie najlepsze, dopiero co zobaczylem

 

Da die Navigationsdaten auf der SD-Karte im Fahrzeug verbleiben, ist diese dort extremen Umwelteinflüssen ausgesetzt. Um eine Funktion des Navigationssystems dauerhaft gewährleisten zu können, akzeptiert Ihr Discover Media nur von Volkswagen freigegebene SD-Karten. Bei Verlust oder Beschädigung Ihrer Original-Karte bekommen Sie Ersatz über Ihren örtlichen Volkswagen Service-Partner.

 

czyli akceptuje DM tylko karte od VW, ale skoro ona wystarcza do Dm to raczej nie ma problemu:)

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra czyli w zasadzie nadal nie widomo jak powinno się zrobić poprawnei aktualizację DM na karcie 16GB?

Zadzwoniłbym do serwisu ale obawiam się że moga nie wiedzieć;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://webspecial.volkswagen.de/infotainment/de/de/manuals/mapUpdateDiscoverMedia.html?d1=discovermedia2214

 

instrukcja obslugi, nie chce mi sie calej tlumaczyc, jak cos nie zalapiesz to pytaj:)

 

jak moge ci podpowiedziec, to sprobuj kilka razy jak karty nie widzi, bo czasami tak jest ze raz widzi a raz nie ( moj komp tak ma a jest dosc wypasiony )

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo aktualności map. Zauważyłem że mapa z November 2015 ma pliki "wyprodukowane" w sierpniu 2015 a z MAY2016- obecna ma pliki datowane na koniec listopad 2015. Jeżeli to prawda to...lepszy telefon z "gugelmaps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No instrukcje przeczytałem i zrozumiełem dzięki wujkowi Google. Nic tam nie ma czego bym nie wiedział, niemniej nie ma polskiego odpowiednika co świadczy gdzie VW ma klientów z naszego kraju.

Kartę widze zawsze nie w tym problem. Zmiana jednostki alokacji z 32kB na 8 nic nie daje.

 

Po rozpakowaniu 18 częsci otrzymuje się te same 2 katalogi które można pobrać bezpośrednio.

Najważniejsze to że nigdzie nie jest wyjaśnione czy należy skopiować na kartę zawartość jednego z tych katalogów, czy dwóch/ A jak dwóch to w jaki sposób - bo występują duplikaty. Poza tym dalej pozostaje kwestia pojemności karty. Wg mnie się nie mieści po usunieciu duplikatów,

 

 

Mam też małą prośbę - jeżeli ktoś to zrobił to prosze o poradę, ale nie mieszajmy informacji na temat DM i DP bo to zupełnie 2 różne urządzenia.

 

Dużo czasu zajmują te próby, przy tej wielkości plików.

Edytowane przez M_XX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności