Skocz do zawartości
wagen

Prawe lusterko - opuszczanie na wstecznym biegu

Rekomendowane odpowiedzi

Kodowanie jak zrobić automatyczne opuszczanie prawego lusterka kiedy włączymy wsteczny bieg. Po kilkudziesięciu minutach zabawy kodowaniem z kolegą Marcinem lusterko zadziałało :brawo

Marcin zamieść proszę krótki filmek jak ta funkcja działa i napisz czy się sprawdza w praktyce.

 

Wybierz STG 52

Kodowanie STG -> Funkcja 07

Bajt 04

Bit 2 - Aktywacja

Bit 3 - Aktywacja

Wybierz STG 09

Kod dostępu 31347

Adaptacja STG -> Funkcja 10

Kontrola dostępu 2 - Spiegelabsenkung bei Rueckwaertsfahrt

Wartość - Aktywacja

Kontrola dostępu 2 - Menuesteuerung Spiegelabsenkung

Wartość - Aktywacja

 

IMG_20160605_173836.jpg

 

wszystko działa ok nie ma znaczenia czy manual czy dsg.

IMG_20160605_172917.jpg

Edytowane przez wagen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Wagen!!!!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie postaram sie nagrać krotki filmik jak to działa, jeżeli ktoś jest niecierpliwy i chce wiedzieć jak wyglada ustawienie pozycji lusterka do cofania to w instrukcji bodajże na 147 stronie dział lusterka ;)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wywala zadnego bledu na vcdsie?

Bo pojedzie sie na przeglad i beda szukac co to za blad i jeszcze pierwotne kodowanie przywroca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestujcie dokładnie czy po kilkunastu takich seriach automatycznego opuszczania i podnoszenia, lusterko będzie w takiej samej pozycji jak sobie ustawiliście pierwotnie. U mnie się to stopniowo rozkalibrowywało. Po obniżeniu się przy wstecznym, lustro powracało do pozycji za każdym razem minimalnie niższej. Po 15-20 takich seriach było już znacznie niżej niż na początku i trzeba było skorygować ręcznie. Na razie to wyłączyłem, bo bardziej wkurzało niż pomagało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Golfie 7 włączyłem to z radia, foteli nie ma z pamięcią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pozamiatal... :) pewnie ktorys update umozliwi to zmiane "z radia".

 

Send via tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zakodowaniu błędów nie ma, zawsze sprawdzam czy w sterownikach jest czysto. Co do aktywacji tej funkcji, dzisiaj sprawdziłem w Golfie 7 z 2014 roku i rzeczywiście jest możliwość włączenia z pozycji radia. Fotka z Golfa 7 i mojego passata. Dziwna sprawa :what

 

IMG_20160604_081117.jpg

IMG_20160604_081007.jpg

Edytowane przez wagen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj na poniższym filmiku jak zrobili to Słoweńcy. Jak widać udało im się uaktywnić tę opcję również w menu.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w Golfie 7 robimy to z poziomu radia. Warunkiem jest ustawienie pokrętła do regulacji lusterka na drzwiach na P lub L zależnie od tego które chcemy mieć opuszczane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po zakodowaniu błędów nie ma, zawsze sprawdzam czy w sterownikach jest czysto. Co do aktywacji tej funkcji, dzisiaj sprawdziłem w Golfie 7 z 2014 roku i rzeczywiście jest możliwość włączenia z pozycji radia. Fotka z Golfa 7 i mojego passata. Dziwna sprawa :what

 

[ATTACH=CONFIG]145509[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]145510[/ATTACH]

 

U mnie tez Radek jest w radiu do aktywacji jak zakodowałeś ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę jeszcze, że może od poziomu wyposażenia to zależy? Żona ma tak w Golfie 7 HL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przetestujcie dokładnie czy po kilkunastu takich seriach automatycznego opuszczania i podnoszenia, lusterko będzie w takiej samej pozycji jak sobie ustawiliście pierwotnie. U mnie się to stopniowo rozkalibrowywało. Po obniżeniu się przy wstecznym, lustro powracało do pozycji za każdym razem minimalnie niższej. Po 15-20 takich seriach było już znacznie niżej niż na początku i trzeba było skorygować ręcznie. Na razie to wyłączyłem, bo bardziej wkurzało niż pomagało.

 

Hej, potwierdzam powyższe obserwacje. Ustawiłem opuszczanie lusterka w dwóch B8 (pojawiła się też dodatkowa opcja w menu) i po kilku włączeniach wstecznego lusterko stopniowo ustawia się w coraz wyższej pozycji niż pierwotnie była ustawiona. Zrezygnowałem z używania tego 'bajeru'. Pokrętło od lusterek jest w pozycji 'zero'. A jak już wystąpi potrzeba - ustawiam na R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I prawdopodobnie właśnie dlatego ten bajer jest włączany w opcji razem z pamięcią foteli, aby również początkowa pozycja lusterka była trwale zapamiętana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Golfie działa bez pamięci foteli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą funkcje już seryjnie, jedyną ciekawostką jest przekręcona gałka od ustawiania lusterek zawsze na prawe lusterko inaczej nie działa,

u was po aktywacji też tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tą funkcje już seryjnie, jedyną ciekawostką jest przekręcona gałka od ustawiania lusterek zawsze na prawe lusterko inaczej nie działa,

u was po aktywacji też tak jest?

 

Tak to powinno działać. Czasami potrzeba wycofać bez opuszczania lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam jak Ryży seryjnie i gałka na R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie czy komuś udało się rozwiązać problem z stopniowy przestawianiem się prawego lusterka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz fotele z pamiecia to sie nie przestawia, jak dokodowales funkcje to niestety tak dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności