Skocz do zawartości
freeman67

CHIP CBBB Passat CC

Rekomendowane odpowiedzi

Może kogoś zainteresuje więc wkleje swój wykres.

 

Kilka dni temu wpisałem się na listę grupowego czipa

Mój silnik 2.0 cbbb 170KM po zmierzeniu wypluł 165 KM

 

Po chipie 199 koni. znawcy mogą ocenić wykres.

To co odczuwam to 2-4 bieg auto super się zbiera tak do 130 potem już spokojniej idzie ale bardzo elastycznie i szybciej max osiągam. na autostradzie bardzo przydatna zmiana.

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/9Gyui6t3uqGfaDIYNM0lPJr7lDrSzX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreski fajne. Przebieg Nm zdecydowanie poprawiony. Ale seria coś słabo wyszła. W CBBB bywają gifty do 185KM, a tu poniżej deklarowanej mocy. Był jakiś komentarz tunera odnośnie tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nic nie krytykował. ja sie i tak cieszę bo czuje poprawę. i tu nie chodzi o to że moge teraz zapie.... tylko serio auto zrobiło się elastyczne i nie trzeba go dusić żeby przyśpieszył. bardzo przyjemne odczucie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Zastanawiałem się nad sprzedażą auta w przyszłym roku a teraz sam nie wiem, mam 250 tyś przejechane i to autentyczny przebieg. mam zagwozdke bo auto w pełni sprawne i nigdy nie zawiodło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny wykres, ja też planuje podnieść moc w swoim pasku i sam jestem ciekawy ile zostało jeszcze koników z fabryki :)

Z tego co się dowiedziałem u tunera to brak deklarowanej mocy w cbbb to raczej standard. Jaki miałeś moment w serii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jaki wpływ ma "ulepszone" oprogramowanie CBBB na pomiary. Na rolkach powinna się aktywowac "optymalizacja". Jeżeli nie jest to wyłączalne, to moc będzie mniejsza właśnie przez tą optymalizację.

Edytowane przez adamb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to mnie zaskoczyłobo moc wyszła 165 ale momen 352 jak dobrze pamietam :)

 

 

 

Ładny wykres, ja też planuje podnieść moc w swoim pasku i sam jestem ciekawy ile zostało jeszcze koników z fabryki :)

Z tego co się dowiedziałem u tunera to brak deklarowanej mocy w cbbb to raczej standard. Jaki miałeś moment w serii?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

niestety nie wiem nie znam sie na tym :)))

 

 

Ciekaw jestem jaki wpływ ma "ulepszone" oprogramowanie CBBB na pomiary. Na rolkach powinna się aktywowac "optymalizacja". Jeżeli nie jest to wyłączalne, to moc będzie mniejsza właśnie przez tą optymalizację.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a ile panowie macie przebiegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 212 tyś. ori przebiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem kiedy zacznie sie cos sypac bo te 250 u mnie to juz chyba takie graniczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpukać jeszcze nic się nie posypało i oby tak bylo jak najdłużej. Patrzyleś jaki masz stan zapełnienia dpf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie znam tych danych nie dopytałem nawet ale diagnoa była robiona auta przed zmianami i jeżeli coś było by do wymiany bądź zmiany nie podjęli by się zmian zanim bym nie naprawił. ja sporo latam na szybkich trasach wiec myślę że moj filtr jakoś sobie radzi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kreski fajne. Przebieg Nm zdecydowanie poprawiony. Ale seria coś słabo wyszła. W CBBB bywają gifty do 185KM, a tu poniżej deklarowanej mocy. Był jakiś komentarz tunera odnośnie tego?

 

Już pisałem o tym kiedyś w temacie o chipowaniu, że u mnie jeszcze nigdy nie było tak mocnego CBB ;-)

Max to jakieś 175KM w swierzym aucie, taki 165-170KM to standard, CBA wychodzą 136-145KM...

Odrobine mocniej wychodzą CFF i CFG ale chyba więcej jak 180KM u nas nie przekraczały...

Co jest ciekawe Passaty zawsze wychodzą słabiej niż Octavie :-) tutaj 180KM sie zdażało, podobnie było przy starszych silnikach BMR kontra BMN ... w Passatach(z dobrymi wtryskami) 165-175KM, a w skodach zawsze powyżej 170KM do ok 180KM...

Takie obserwacje mam po shamowaniu pewnie już setek tych aut ...

Im auto starsze i ma większy przebieg tym więcej jego elementów jest w jakis tam sposób bardziej zużyta(nie mylić z niesprawna), wtryski, turbina, silnik, DPF ... i jak się zbierze to wszystko do kupy to potem może brakować te kilka KM do serii ale jeśli wszystko jest w normie to IMO nie ma co na siłe nic wymieniać

Edytowane przez kmink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest wątek o silniku CBBB po programie to i ja sie pochwalę swoimi kreskami:)

R-performance.jpg

Kminik już się chyba wypowiadał na temat mojej serii..:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejjjj masz fajniejszy wykres odemnie chyba ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kmink

 

Jako, że jesteś osobą 'w temacie', to zadam nurtujące mnie od jakiegoś czasu pytanie. Jaki wpływ na diagnozę przed i po programie ma 'oprogramowanie optymalizujące'? Czy w przypadku profesjonalnego tunera je się po prostu jakoś dezaktywuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to po co jechać do ASO i wgrywać "optymalizacje"?

Jedyna opcja "naprawy" to powrót to starszej wersji softu...ale skoro ktoś robi moda to przecież i tak nie ma już znaczenia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze to po co jechać do ASO i wgrywać "optymalizacje"?

Jedyna opcja "naprawy" to powrót to starszej wersji softu...ale skoro ktoś robi moda to przecież i tak nie ma już znaczenia ;-)

 

Nie o to mi chodziło. CBBB (jak i inne) wychodziły z fabryki z oprogramowaniem oszukującym pomiar emisji (VW oficjalnie nazywa to 'oprogramowaniem optymalizującym'). Wiemy jak ono działa i jaki jest efekt jeśli chodzi o KM. Czy jest to brane pod uwagę przy pierwszym pomiarze przed programem i w procesie strojenia? Czy ten element programu sterującego silnika zostaje i auto nadal "oszukuje" na pomiarze nawet po chipie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co moze być powodem tak słabego wykresu, , czy ktoś ze znawcow potwierdzi ze turbina złom i pasowalo by ją wymienić, nie chce utopić ze 2 tysie na wymiane ktora nie wiele w niesie w temat

DSC_0742.jpg

ale jesli jest taka potrzeba to zrobie to

a tak pompuje

http://vaglog.pl/log_266883.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie o to mi chodziło. CBBB (jak i inne) wychodziły z fabryki z oprogramowaniem oszukującym pomiar emisji (VW oficjalnie nazywa to 'oprogramowaniem optymalizującym'). Wiemy jak ono działa i jaki jest efekt jeśli chodzi o KM. Czy jest to brane pod uwagę przy pierwszym pomiarze przed programem i w procesie strojenia? Czy ten element programu sterującego silnika zostaje i auto nadal "oszukuje" na pomiarze nawet po chipie?

 

 

Nie bardzo rozumiem po co to ma być brane pod uwagę...bo przy strojeniu nie ma to żadnego znaczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo rozumiem po co to ma być brane pod uwagę

 

Jak wiemy, to te oprogramowanie zmienia parametry pracy silnika w warunkach diagnostycznych (auto na rolkach), żeby lepiej wypadła emisja spalin . Więc ja to rozumiem tak, że jak wpuścimy auto na rolki (bez jakiejkolwiek ingerencji w soft), to program zdiagnozuje badanie, pozmienia parametry i odczyt będzie z d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wiemy, to te oprogramowanie zmienia parametry pracy silnika w warunkach diagnostycznych (auto na rolkach), żeby lepiej wypadła emisja spalin . Więc ja to rozumiem tak, że jak wpuścimy auto na rolki (bez jakiejkolwiek ingerencji w soft), to program zdiagnozuje badanie, pozmienia parametry i odczyt będzie z d...

 

Algorytm diagnozuje badanie jakie jest przeprowadzane podczas uzyskiwania homologacji, nie jest to test polegający na pomiarze mocy/momentu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności