Skocz do zawartości
damiansta86

Passat b5 3bg 1.9 tdi 130km PD AVF calkowity brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z moim paskiem mam całkowity brak mocy....od najmniejszych obrotow nie ma czym jechać...

 

Turbina po czyszczeniu geometrii po rozlozeniu w stanie bdb według fachowca, gruszka turbiny ok dźwiga ja, podciśnienia cale sprawdzone, zawor n75 podmieniony z zaworem egr i nic

 

zrobiłem logi dynamiczne grup 003 i 011 ale tylko od ok 1500 rpm do 3200rpm więcej nie pojdzie :( 3200 to max obroty co mozebyc nie tak sprawdzi ktoś moje logi???

 

nie wiem co jeszcze mam wymienić przeplywke, mapsensor???

Logs.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odlacz przeplywke i sie przejedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem nic nie daje......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z egr? moze sie zacial czy co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

egr mam nowy przy zakładaniu turbiny po czyszczeniu umyłem go dokładnie po wysterowaniu zaworu od egr działa slychac jak cyka tak samo gruszka działa....

 

byłem się jeszcze przejechać i wyskakuje mi blad emision workshop na liczniku i mam blad 17964 - Charge Pressure Control: Negative Deviation P1556 - 35-10 - - - Intermittent

 

nie wiem czy mam kupic nowy n75 orginal, czy wymienic przeplywke czy mapsensor

 

turbina czyszczona jak steruje ja vagiem to widze ze gruszka działa sztanga chodzi...

 

najgorsze jest to ze nie ma wclae mocy nawet od jakiś obrotow żeby cos się dzialo a 3200rpm to max obroty nawet 120km/h nie osiagne :)

Edytowane przez damiansta86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz mocy bo turbina nie daje ciśnienia. Sprawdź szczelność dolotu. Jeśli będzie OK to możliwe że turbina do wymiany/naprawy/regeneracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przecież czyścili mi geometrie wiec powinien wylapac fachowiec ze nie daje ciśnienia ze jest cos nie tak a mowil mi ze jak na ten stan rzeczy to jej stan jest bdb....

 

 

rece mi juz opadaja nie wiem co juz nie tak bedzie, weze od ic wygladaja na ok jeden nowy ten od turbiny co idzie w dol... chyba ze sam ic cos nie tak ale nie widze na nim oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może źle złożyli geometrie. Skoro przed czyszczeniem było dobrze a po czyszczeniu turbo nie ładuje to przyczyna wydaje się oczywista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym nieszczelność w dolocie slychac zaraz ze jest swist a weze i ic wygladaja na cale....

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

ale wlasnie przed czyszczeniem było to samo wiec pierwsze co dalem do sprawdzenia i czyszczenia turbo ale nic to nie dalo wiec szukam dalej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim weź te logi wrzuć na vag log bo to teraz jest to kompletnie nieczytelne

Edytowane przez masterunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie che mi ich zrobic tak jak maja być.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmieniłem mapsensor i przeplywke i nic nie dalo.... ale chyba rozwiązałem problem ale to sprawdze jutro...

 

winny moim zdaniem był zawor od egr gubil ciśnienie, teraz po zmianie na inny mam wyraźne podciśnienie na przewodzie do gruszki turbiny

 

jutro to sprawdze przejadę się bo dzisiaj musialem mieć 6-pak i na spokojnie pomyslec co i jak... zalozylem stary n75 i podmieniony n18 zobaczymy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blad emision workshop

tu powinieneś sprawdzić skąd się on brał

zawor od egr gubil ciśnienie

a tu masz właśnie winowajcę, Egr nie chodził a w AVF od 2003 zawsze wywala emission workshop. Zaślep wężyk od EGR, błędem się na razie nie przejmuj i sprawdź co się będzie działo. Jeśli rzeczywiście tam uciekało podciśnienie to powinno być ok. A vacuum pompę dobrą masz? Luk czy Bosch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo i przeplywomierz byl brudny , nawet podmianks nie nic nie pomogła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znalazłem przyczyne pasek smiga az milo...

 

winny był zawor n18 czyli ten od egr to on daje glowne ciśnienie na n75 sterowanie turbina i ciśnienie było za male do wysterwania gruszka..

 

zalozylem na podmianke inny i działa az milo, kupie nowy n18 i mysle ze będzie ok niepotrzebnie kupiłem przeplywke i czujnik doładowania ale będą na przyszlosc na podmianke

 

co do vacum zalozylem bosch z kocówka M bo mój Lucas miał już straszny luz na podciśnieniu hamulcy

 

temat do zamkniecia pozdrawiam

Edytowane przez damiansta86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności