Skocz do zawartości
MaciejK

Bluetooth - jak sie połączyć

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie dotyczące modułu 52 piny czy można go zamienić np na nokia ck-7w a jeżeli tak to w jakie piny się wpiąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radio RNS510. Nie mogę się połączyć z telefonem LG G4 (model premium). Próbowałem usunąć zapamiętane urządzenia wciskając przez 10 sekund przycisk telefonu na kierownicy. Niby usuwa, przy czym po chwili znowu wyskakuje poprzedni telefon. Byłem już w menu wyszukiwania urządzenia, znajduje mój telefon i podaje kod w stylu 1111 2222 3333 4444. Wpisuje do bez spacji w formie 1111222233334444. No i po angielsku wyskakuje: Connection failed. Nie mam już sił do tego, a powinno to być banalnie proste.

Zdjęcia mojego modułu:

7f748a1f01777342m.jpg

b83f8cf036a41722m.jpg

Edytowane przez toomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego u siebie w passacie wiecie jak z tego można korzystać co mi do tego jeszcze brak dzieki za odp

74c02dcde30a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się połączyć bez najmniejszego problemu stary telefon Nokia E51. Czy muszę wymienić moduł BT na jakiś nowszy, jeśli tak to na jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz wifi to bierz 3C8 035 730 C a jak chcesz mieć wifi to szukaj z końcówką D lub E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo. Chcę się upewnić- nie będę korzystał z tej starej Nokii, chciałem tylko sprawdzić czy sam moduł jest sprawny. Chcę wymienić moduł na taki, który będzie współpracował z nowymi telefonami. Czy ten który podałeś się sprawdzi? Czy zadziała jako plug and play czy wymaga dodatkowego kodowania?

Edytowane przez toomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dowiadywałem się dla siebie to podczas montażu fabrycznie nowego modułu nie trzeba kodować bo ma sam się ustawić, a używany ponoć trzeba. Ty masz już instalacje oryginalną więc możliwe że i bez kodowania będzie (choć tylko gdybam bo nie jestem na 100% pewien) a jesli nie to rozpiska jak kodować C jest na necie, zrobiona przez kolege Bimbasza z naszego forum, niestety do D i E nie znalazłem i niestety różni się kodowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zadziałają moduły:

7L6 035 730- znalazłem gdzieś na forum, że może pasować

3C8 035 730 (http://allegro.pl/vw-skoda-modul-sterownik-telefonu-3c8035730-i5534050806.html)

3C8 035 730 A (http://allegro.pl/vw-sterownik-modul-telefonu-3c8035730a-bluetooth-i5040316906.html)

Widzę, że róźnią się w oznaczeniach literą A lub jej brakiem, a Ty pisałeś o wersji z C na końcu. Czy to ma znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Ci bardzo. Chcę się upewnić- nie będę korzystał z tej starej Nokii, chciałem tylko sprawdzić czy sam moduł jest sprawny. Chcę wymienić moduł na taki, który będzie współpracował z nowymi telefonami. Czy ten który podałeś się sprawdzi? Czy zadziała jako plug and play czy wymaga dodatkowego kodowania?

Zanim zaczniesz wydawac pieniadze Sprawdź na stronie android-rsap.com czy twój telefon ma rsap. Jeżeli nie ma to możesz pobrać program ze sklepu Google i sprawdzić czy działa. Jeżeli tak to możesz kupić płatna aplikacje i cieszyć się z zestawu głośnomówiącego.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyższa litera tym nowszy moduł, ten z E podobno najnowszy. Chciałbym bardziej pomóc, ale niestety sam za dużo jeszcze nie wiem na ten temat :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hubcio słuszna uwaga, ale chcę rozwiązania uniwersalnego, a nie myślenia czy może kolejny telefon ma rsap czy nie. Chcę zmienić moduł na uniwersalny, żeby rozwiązać problem na dobre i do każdego telefonu. Teraz tylko pytanie na który.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie rozwiązanie. Teraz producenci telefonów nie przywiązują uwagi do rsap np. samsung ma w każdym telefonie. Sony wspiera tylko nie które. Z kolei jeżeli telefon ma rsap to nieraz karta sim jest nie kompatybilna. Ja mam tak. Używam teraz samsunga który łączy się z autem bez problemu ale nie mogę dzwonić bo karta jest nie aktywna. I dlatego ja wymieniłem na moduł który łączy się z telefonem przez hfp.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać o tym hfp coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hf czyli hand free, najlepsze rozwiązanie. łączy się przez bluetooth z telefonem a nie po rsap z kartą. możesz cały czas kozystac z tel a po rsap juz nie tzn z netu. zasieg brany masz też z tel a nie z anteny samochodowej. połączenia i SMS odebrane masz w tel a nie w module i aby odczytać esa nie musisz być połączony z autem lub szukać kto do ciebie dzwonił bo po rozlaczeniu z autem nie masz nic w historii w swoim telefonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał wiesiok81 dla mnie najlepsze rozwiązanie.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czegoś takiego potrzebuję, o ten hf właśnie mi chodzi. Jak go zrealizować w moim Pasku z RNS 510 Premium? Czy jest to 3C8 035 730 z końcówką C lub D, zgodnie z

http://forum.vw-passat.pl/threads/10155-Fabryczny-zestaw-g%C5%82o%C5%9Bnom%C3%B3wi%C4%85cy-Premium-i-telefony?p=2358918&viewfull=1#post2358918

Kwestia podmiany modułu na któryś z nich i tyle?

Edytowane przez toomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w aucie 1k8... zejdę do auta później to Ci napisze jaki numer mam. Ja za swój zapłaciłem około 50 złoty. Działa zestaw głośnomówiący i do tego mogę udostępniać muzykę przez bluetooth.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hubcio to czekam na wiadomość od Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1k8 035 730 D

Z minusów to nie wyświetla się nic po wciśnięciu PHONE na radiu (wycisza tylko radio) i nie ma nic na Fisie.

 

Edit: 1k8 035 730 D ciemno było jak sprawdzałem.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez hubcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem taki jak poleciłeś: 1K8 035 730 D. Mam nadzieję, że szybko przyjdzie. Napisze jak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności