Skocz do zawartości
tyszanin

2.0 TDI 190 hp - wykres z hamowni

Rekomendowane odpowiedzi

temperatura dość duża, więc dramatu chyba nie ma

hamownia passerati.jpg

może komuś się przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też nie miał 190 . Ale moment elegancki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przebieg momentu to już taki sobie. Tunerzy będą mieli co poprawiać ;)

Dodatkowo, wychodzi na to, że na hamowni te 190KM mają prawie tyle samo KM co poprzedniej generacji 170KM. Hmm:hmmDobrze, że przynajmniej Nm jest więcej, bo w 170KM trochę go brakuje. Widać zmiana polityki VW, były "bonusy", a teraz są "malusy" ;)

Edytowane przez adamb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to tego silnika to DSG jest to samo co w wersji 150 konnej ? Bo zastanawiam się nad chipem i nie wiem jak to zniesie DSG. Bo też tak robią 400nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniesc zniesie wszystko - tylko pytanie otwarte na jak dlugo? (czyt. o ile krocej 'pozyja' dwumasa, sprzegla)

 

w moim poprzednim dieslu 150KM dwumasa wytrzymywala srednio 60-70k km, sprzeglo 'padlo' po 120k km i to bez zadnego 'chipa'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę na tym wykresie wartości obrotów, ale wygląda na to, że Nm ostro idzie z dołu. Jeżeli tak jest, to programem można to trochę zniwelować i wtedy dwumas i reszta będą żyły dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej hamowni było to mierzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to jakaś różnica? Hamownia to hamownia i tu nie ma co za wiele kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamownia to urządzenie pomiarowe. Są lepsze i gorsze. Lepiej skalibrowane i gorzej. Jak każde urządzenie pomiarowe. Zmierz moc na hamowni MAHA. Wtedy wynik będzie miarodajny. Jeśli skrzynia ma 6 biegów to wytrzyma max 550Nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Discovery Pro mozna ustawic liczniki mocy w trybie Sport. Czy wskazania kW sa na tyle miarodajne zeby rzeczywiscie stwierdzic ile faktycznie jest mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć ,

U mnie miało być 150 a bylo 162 a po modzie 192[ATTACH]147507[/ATTACH]

 

To chip cAzy box?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat. Czy ktoś z was korzystał z boxów lub chipa do silnika 190 KM ?

 

Poprzednio miałem Insignię, przy pierwszy serwisie w ASO zaproponowali mi boxA. Z gwarancją nie było żadnych problemów a samochód posiadał bonus +30 km. Czy w VW też mają taka przyjazną politykę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności