Skocz do zawartości
mshk

Metaliczne stukanie po wymianie świec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pojawił się problem po zmianie świec, mianowicie podczas zmiany świec sprawdzałem sobie przy okazji kompresję. I przez przypadek auto chwilowo odpaliło, po wszystkim odpalam auto i szok, metaliczny dźwięk wydobywa się z silnika tak jakby coś pracowało na sucho. Dodam że problem ustaje gdy złapie auto pion, auto normalnie jeździ itp po podłączeniu pod vaga pokazało błąd 16725 - camshaft position sensor (g40) implausible signal p0341. Mógł się rozrząd przestawić? Lub czujnik położenia wału padł hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzałeś tą kompresje?? Jak to możliwe że auto Ci odpaliło? Przy mierzeniu kompresji powinno się mieć odpięte wszystkie cewki i wszystkie świece wykręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykręcałem po 1 swiecy i sprawdzałem żeby nic nie wpadło w cylindry,kable wszystkie zdjęte były. Jedna swieca podczas odkręcania pękła ,udało się odkręcic resztę ale możliwe ze jakiś opiłem mógł wpaść w cylinder.Nic mi innego do głowy nie przychodzi,dodam że auto normalnie jezdzi a objawy ustępują jak silnik się rozgrzeje. Obejrzałem dokładnie pękniętą świece po jej wyjęciu i nic jej nie brakowało .Torx nałożyłem w środek gwintu świecy i odkręciłem ale jak pisałem mogły jakieś opiłki wpaść do środka. Teraz sam nie wiem czy zwalać górę i szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza rzecz jest taka, ze jakby kable były zdjete to auto by nie odpaliło, błąd mógł wyskoczyć bo auto zwariowało odpalając na trzech cylindrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się kostka była odpięta podczas kręcenia, po skasowaniu już błąd się nie pojawia. Tylko skąd te stukanie na zimnym silniku? A dźwięk wydobywa się z pod pokrywy zaworów, rozrząd mógł się przestawić, sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączę się do tematu bo mam podobny problem. Podczas wymiany świec jedna mi się ułamała. Zamówiłem specjalny zestaw do usuwania ułamanych świec. Dziś się zabrałem za usuwanie świecy. Ale żeby się dostać do niej zdemontowałem cały dolot. Świece usunąłem, poprawiłem gwint i zamontowałem nową. Następnie zobaczyłem że mam dużo sadzy w przepustnicy i w rurce która dochodzi do dolotu chyba od EGR-a, ale mogę się mylić. wyczyściłem benzyną ekstrakcyjną wszystko zamontowałem ponownie do autka. Odpalam następnie autko a tu takie cykanie metaliczne, jakby zawór. Regularny metaliczny dźwięk. Pytanie co to może być? głowicy nie zdejmowałem, jeśli nawet wpadł jakiś opiłek do cylindra to był bardzo mały więc nie sądzę żeby to było to. Może przepustnica która ma jakieś luzy po wyczyszczeniu z sadzy? Dodam tylko że odpala prawidłowo, obroty są ok, błędów VCDS nie widzi ale na razie nie jeździłem autem więc nie wiem jak moc itd. Może ktoś coś podpowie co to może być? Z góry dzięki za pomoc.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to głupie ale przyszło mi do głowy....nie nacisnąłeś gdzieś przypadkiem na obudowę rozrządu gdzie teraz może ocierać gdzież kółko paska czy coś w tym stylu?

Innej opcji niema...jeżeli nie rozbieraliście pokrywy zaworów.

No chyba że na którejś świecy zrobił się taki nagar że przy odkręcaniu się ukruszył i spadł do komory spalania.

 

Teraz, waldi2807 napisał:

Może to głupie ale przyszło mi do głowy....nie nacisnąłeś gdzieś przypadkiem na obudowę rozrządu gdzie teraz może ocierać gdzież kółko paska czy coś w tym stylu?

Innej opcji niema...jeżeli nie rozbieraliście pokrywy zaworów.

No chyba że na którejś świecy zrobił się taki nagar że przy odkręcaniu się ukruszył i spadł do komory spalania.

A może któraś świeca się więcej wkręciła ...chociaż nie wiem czy jest to możliwe...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności